Blog

 


NASI STUDENCI


Jakub

University of South Wales (W01) - Event Management (N820)

O firmie Studia w Anglii dowiedziałem się na Forum Maturzysty w 2016r. we Wrocławiu, i chyba od tamtej pory stwierdziłem, że studiowanie w Polsce nie jest dla mnie. Zespół pomógł mi wybrać kierunek najbardziej mi odpowiadający i pomógł mi przebrnąć przez wszystkie etapy aplikowania. W miarę jasne i przejrzyste instrukcje podsyłane przez Studia były nieocenioną pomocą. Generalnie bardzo polecam Studia w Anglii i zachęcam do aplikowania na studia w Wielkiej Brytanii.


Szymon

University of Sunderland (S84) - Psychology with Education Studies (C8X3)

Już dwa lata temu podjąłem decyzję, że chciałbym po maturze rozpocząć kolejny etap swojego życia za granicą, jednak trudno mnie było się pogodzić, że nie mógłbym kontynuować dalszej nauki. Wtedy zacząłem szukać możliwości studiowania za granicą dla polskich studentów i znalazłem w internecie stronę: studiawanglii.pl, gdzie przeczytałem wiele opini dot. studiowania i życia w UK, które wskazywały na to, że można połączyć naukę z pracą na pół etatu i jednocześnie być w stanie samemu się utrzymać. Dlatego zdecydowałem się na współpracę z "Team Studia w Anglii", który pomógł mnie przebrnąć przez wszelkie formalności związane z aplikacją na studia i wypełnieniem wniosku o pożyczkę studencką. Wskazówki jakie otrzymałem z pewnością skróciły mój czas spędzony nad papierologią i sprawiły, że w pełni rozumiałem to, co podpisywałem, przez co mogłem się bardziej skupić na przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Ostatecznie dostałem się na kierunek Psychology with Education Studies na University of Sunderland.


Bogusz

Coventry University (C85) – Automotive and Transport Design (WHG3)

Czesc Team. Mam nadzieje ze u was wszystko w porzadku i nadal robicie swietna robote jak to bylo w moim przypadku. Studia na moim kierunku sa ciekawe a uniwersystet daje duzo szans na uczestnictwo w zajeciach dodatkowych i kolach roznego rodzaju. Jest nawet towarzystwo polskich studentow i swietowali razem Wielkanoc. Dajcie znac ludziom ktorzy udaja sie do Coventry, by przygotowali sobie angielska wersje CV jezeli chca pracowac i zaczeli juz szukac roboty online, bo moze byc z nia dosc ciezko. Jeszcze raz dzieki i zycze powodzenia.Jagoda

London Metropolitan University (L68) – Translation (MA)

Cześć, jestem Jagoda i dzięki ekipie „Studia w Anglii” przeżywam przygodę życia! Od października 2016 roku jestem studentką London Metropolitan University na kierunku Translation MA. Uczę się multikulturowej grupie (każdy z nas jest z innego kraju!) i poznaję uroki życia w jednym z najpiękniejszych miast świata! Ekipa „Studia w Anglii” od początku mocno mnie wspierała, odpowiadała na wszystkie pytania, sprawdziła PS i referencje, a także motywowała do działania, gdy proces aplikacji i czekanie na odpowiedź wydawały mi się bardzo męczące. Kiedy wreszcie dostałam ofertę „unconditional”, nie mogłam być bardziej szczęśliwa. Jednym z większych plusów moich studiów w UK jest to, że magisterka trwa tu zaledwie rok. Oprócz tego zajęcia to tylko około 15 godzin tygodniowo w pierwszym semestrze, a w kolejnych nawet mniej, co daje czas na pracę oraz przyjemności ;). Na uczelni nigdy nie musiałam być wcześniej niż o 12, a wychodzę najpóżniej (i to bardzo rzadko) o 20. Muszę także odbyć obowiązkowe praktyki, co bardzo sobie cenię - któremu pracodawcy nie spodobałby się staż w stolicy Wielkiej Brytanii w CV? ;) Londyn co prawda nie należy do tanich miast, ale chcieć to móc, więc jeśli martwisz się, że nie utrzymasz się sam/sama, możesz przestać ;). Ja pracując w restauracji około 25 godzin tygodniowo jestem w stanie sama opłacić sobie czynsz za pokój, rachunki, jedzenie itd., czyli utrzymać się samodzielnie. Pracę znalazłam tego samego dnia, którego się wprowadziłam zostawiając CV w restauracjach i kawiarniach w pobliżu mieszkania (mnie udało się z polskim CV, ale radziłabym jednak przygotować to brytyjskie ;)). Na początek lepiej dobrze mieć odłożoną dość sporą kwotę, dlatego że najczęściej najemcy żądają depozytu oraz czynszu za miesiąc z góry (w moim przypadku było to około 800 funtów). Na początku składanie podania może wydawać się trochę przytłaczające, ale dzięki nieocenionej pomocy studiawanglii.pl, która w dodatku jest darmowa, wszystko jest możliwe! Może i po przylocie tutaj czułam się samotna i bardzo tęskniłam za domem, ale szybko nauczyłam się z tym żyć i nie zamieniłabym tego doświadczenia na żadne inne. Oczywiście zdarzają się wzloty i upadki, ale skoro one zdarzają się zawsze i wszędzie, to dlaczego nie w mojej wymarzonej Anglii? Nie marnuj szansy! Skorzystaj ze wsparcia i spełniaj marzenia tak jak ja.


Łukasz

Coventry University (C85) - Architecture (K100)

Cała pomoc ze strony Teamu Studia w Anglii zaczęła się już w moim liceum, które gościło team, aby zachęcić nas uczniów do studiów w Anglii. Pod koniec prezentacji każdy chętny podjęcia się takich studiów mógł wypełnić ankietę dotyczącą tego co chciałby w przyszłości studiować.
Po około dwóch tygodniach Team wysłał każdemu mailem propozycje uczelni z możliwościami studiowania wybranego kierunku - w moim przypadku była to architektura. Gdy wysłałem wiadomość zwrotną z informacją na które uczelnie wybrałem Team w odpowiedzi wysłał mi całą procedurę od czego mam zacząć, aby aplikować na studia w Anglii; na pewno bez tych wielu pomocnych wskazówek nie udałoby mi się prawidłowo wypełnić podania w systemie UCAS i poprawnie wysłać wszystkie wymagane dokumenty przez uczelnie.
Obecnie dzięki ogromnej pomocy całego Teamu Studia w Anglii przygotowuję się do wyjazdu do Coventry, gdzie zacznę studia pod koniec września. Ponadto cały czas mogę liczyć na pomoc i wsparcie od zespołu.


Oskar

Buckinghamshire New University (B94) - Football Business and Media (UCFB) (CP63)

Team Studia w Anglii to bardzo dobrze zorganizowane przedsiębiorstwo. Dzięki ich pomocy dostałem się na wybrany kierunek studiów. Proces aplikacji wbrew pozorom wcale nie jest prosty, dlatego warto skorzystać z ich pomocy. Bardzo korzystne dla aplikanta są również prowadzone przez nich webinary, podczas których można dowiedzieć się wszystkich potrzebnych informacji. Jeśli planujesz studiować w Anglii, współpracuj ze Studia w Anglii.


 

 


Daniel

Southampton Solent University (S30) - Football Studies and Business with Football Foundation Year (N8N1)

Cześć, nazywam się Daniel. Zdecydowałem razem z siostrą, że spróbujemy spełniać swoje marzenia dzięki studiowaniu w Wielkiej Brytanii. Aplikowaliśmy wspólnie ze Studia w Anglii, ponieważ znaleźliśmy wiele pozytywnych opinii na temat ich działalności i nie rozczarowaliśmy się. Cały zespół jest niesamowicie pomocny w dosłownie każdej kwestii od A do Z. Dzięki ich nadzwyczajnemu poświęceniu i zaangażowaniu moja aplikacja przebiegła bez jakichkolwiek problemów, w razie najmniejszych wątpliwości mogłem niezwłocznie liczyć na szybką odpowiedź i fachową pomoc :) . Teraz wybierając kierunek Football Studies and Business mogę spełniać swój piłkarski sen :), który się właśnie urzeczywistnił.
 


Marcin

Buckinghamshire New University (B94) - Football Business and Media (UCFB) (CP63)

Pomysł na studia w Anglii w moim przypadku narodził się na początku liceum, zaraziła mnie tym kuzynka, która sama postanowiła zaryzykować i spróbować swoich sił za granicą. Dzięki niej poznałem stronę studiawanglii.pl, a potem zacząłem rozpatrywać wszystkie „za” i „przeciw”. Jak nietrudno się domyślić znalazłem jednak więcej argumentów „za” i zacząłem obmyślać plan realizacji nowego celu. Gdy już przyszło co, do czego i trzeba było zająć się aplikacją ekipa studiów w Anglii nie raz mnie ratowała. Ich pomoc była bardzo wszechstronna, od odpowiadania na dziesiątki pytań dotyczących różnych rzeczy związanych z aplikacją, stypendiami i innymi rzeczami, co do których nie byłem pewien (a było ich mnóstwo), przez wspieranie podczas samego procesu aplikacji i przypominanie wszystkich terminów, aż do upewnienia się czy wszystko poszło dobrze i bezproblemowo tuż przed samym rozpoczęciem roku szkolnego. Na początku martwiłem się jak to wszystko pójdzie, czy niczego nie przeoczę… ale okazało się, że niepotrzebnie, bo praktycznie wszystko mamy podsunięte pod nos przez tą wspaniałą ekipę! Także jeśli zastanawiasz się czy studia w Anglii to dobry wybór, czy dasz sobie z tym wszystkim radę, od siebie mogę powiedzieć jedno… z ICH pomocą… YES, YOU CAN!


 


Karolina

University of Bedfordshire (B22) - Broadcast Journalism (P503)

Od dawna wiedziałam, że chciałabym studiować dziennikarstwo. Pomysł na studiowanie w Anglii narodził się podczas mojego pobytu w USA. Napisałam do zespołu studiawanglii.pl. Okazało się, że mój pomysł można łatwo zrealizować, wystarczyło przyłożyć się do napisania listu motywacyjnego i zdobycia referencji. Przy całym procesie aplikowania byłam wspierana i otrzymałam odpowiedź na różne nurtujące mnie pytania, a było ich dosyć sporo. Na ten moment jestem już w Anglii, a dokładnie w Luton i za pare dni zacznę studiować na University of Bedfordshire. Nie mogłam podjąć lepszej decyzji, a każdemu kto się waha polecam napisać e-mail, a team Studia w Anglii na pewno na niego odpowie :) 


Kamil

Buckinghamshire New University (B94) - Sports Business and Sports Broadcasting (UCFB) (N884) 

Bardzo polecam stronę jak i calą załogę studiawanglii.pl. Od pierwszej wymiany słów wiedziałem, że fachowo podejdą do moich poszukiwań najlepszej uczelni. Z każdą kolejną rozmową było pewne, że jestem co raz bliżej studiowania w Anglii. Profesjonalne podejście do każdego, każde moje pytanie i prośba nie zostały bez odpowiedzi. Znalezienie odpowiedniego kierunku, wparcie oraz wszystkie dostarczone poradniki ułatwiające aplikacje sprawiły, że dziś studiuję w Londynie. Każdemu polecam. 


Filip

Coventry University - Engineering Foundation Year (H100)

Agencja pomogła mi z przeniesieniem się na inną uczelnie przez Clearing. Z tym było trochę zachodu. Na kilku mailach i telefonach się nie skończyło, ale ekipa zawsze w gotowości i pod telefonem, więc wszystko poszło szybko i sprawnie. Bardzo jestem wdzięczny Panu Januszowi, który pomógł mi z certifier checklist na pożyczkę, byłem wcześniej w kilku miejscach i nikt nie chciał mi tego podpisać. Również jestem wdzięczny Martynie, która załatwiła mi miejsce i rozmowę kwalifikacyjna ma Coventry Uni. Obecnie jestem uczniem tej uczelni i już się nie mogę doczekać zaklimatyzowania się i poznania ludzi oraz kultur z całego świata. Polecam gorąco tą agencję!

PS. Dodam, że na targach przedstawiających uczelnie, (na które pojechałem aby wybrać kierunek i uczelnie w Polsce) zagadał do mnie, zainspirował i wysłał mnie na wykład Jakub. Gdyby nie on nie byłoby mnie teraz w tej sytuacji w której się znajduję. Dzięki Jakubie i cała agencjo!


WYBIERZ KIERUNEK
do góry