Jak odpowiedzieć na oferty miejsc uczelni w UCAS?
Na oferty uczelni jakie wybrałeś/aś w wysłanym podaniu UCAS odpowiada się w specjalnym systemie "UCAS TRACK".
Będziesz mógł/a się do niego zalogować dopiero wtedy kiedy uczelnie otrzymają i sprawdzą Twoje podanie.
  1. Zaloguj się do UCAS TRACK>> 
    używając Twojego 10-cyfrowego numeru "UCAS PERSONAL ID" oraz hasła z podania UCAS.
  2. Sprawdź czy otrzymałeś/aś wszystkie oferty miejsca od wybranych uczelni. Dopiero wtedy można wybierać. Jak tylko pokażą się wszystkie oferty w prawym górnym rogu będzie też data do kiedy musisz na nie odpowiedzieć. WAŻNE: Musisz wybrać oferty do tej daty, bo inaczej przepadną bezpowrotnie.
  3. Wybierz "FIRM" przy ofercie z uczelni, którą wybierasz jako pierwszą/priorytetową, "INSURANCE" przy drugim wyborze (na wszelki wypadek), a resztę odrzuć przez "DECLINE".

 


CO DALEJ?

Czekasz na wyniki matur i musisz spełnić w nich wymogi z wybranych ofert :)
Po otrzymaniu wyników przetłumacz je przysięgle na j.angielski, razem ze świadectwem ukończenia liceum i wyślij skanem, na adres email działu rekrutacji "admissions" Twojej uczelni.
Adresu email szukaj na stronie uczelni w "Contact us" albo "About us", czy po prostu przez Google.co.uk i np. wpisując "Bucks New University admissions email".

Gdy już dokonasz wyboru kierunku i uczelni w UCAS TRACK możesz wypełnić i wysłać wniosek o pożyczkę "Student Finance England". 
Więcej TUTAJ>>> 

WSZYSTKIE TWOJE OFERTY ODRZUCONO LUB CHCESZ JE ZMIENIĆ?


Możesz skorzystać z opcji wyboru dodatkowego kierunku lub uczelni "UCAS Extra" dostępnego od końca lutego do końca lipca.
UWAGA:
Aby skorzystać z "UCAS Extra" musisz albo mieć otrzymane wszystkie negatywne oferty "DECLINE" albo w przypadku zmiany zdania odrzucić wszystkie otrzymane oferty "conditional" lub "unconditional" przez opcję "DECLINE".

Dodatkowy koszt podania "UCAS Extra" to 11 funtów.


Więcej na:
http://www.ucas.com/how-it-all-works/undergraduate/tracking-your-application/adding-extra-choices

do góry