Studia w UK - University College of Football Business (UCFB)

Pasjonuje Cię sport, piłka nożna, imprezy sportowe? A może psychologia w sporcie, prawo sportowe lub media sportowe? Zapoznaj się z ofertą UCFB!

1. UCFB - opis uczelni:

Nagrody:
W 2015 roku UCFB otrzymał nagrodę za najlepszy klub sportowy na prestiżowym MBNA Northwest Football Awards. Była to nagroda za innowacyjność, zaangażowanie oraz lata ciężkiej pracy i poświęcenia. (WIĘCEJ)

Rankingi:
W październiku 2015 roku, UCFB uzyskał podyplomowe partnerstwa z Real Madrid Graduate School, umożliwiając swoim studentom wzięcie udziału w kilku miesięcznym kursie, podczas którego mają oni możliwość współpracować z legendarnym hiszpańskim klubem piłkarskim.

Z czego jest znany:
Uczelnia wyróżnia się edukacją studentów w kierunku biznesu sportowego, przywiązując szczególną wagę do footballu. Dostarcza ona wiele możliwości wolontariatów i płatnych staży (z możliwością stałego zatrudnienia) na obydwu kampusach.

 

2. Miejscowość:

Położenie:
Studia na UCFB odbywają się w trzech różnych lokalizacjach – w Londynie, Burnley (godzinę drogi od Liverpool, Manchester i Leeds) oraz w Manchasterze. Wszystkie te miasta pozwalają studentom żyć, uczyć się i pracować w sercu jednego z wiodących europejskich obiektów sportowych.

Koszty życia:
Koszty życia w powyższych miastach znacząco się między sobą różnią. Utrzymanie kosztuje najwięcej w Londynie (tutaj za pokój w akademiku zapłacimy minimum £180 tygodniowo). Dla porównania cena pokoju podobnej wielkości w Burnley wyniesie ok. £140 za tydzień.

Rozrywka:
UCFB znajduje się w miastach o imponujących możliwościach, niezwykle bogatej kulturze i nowoczesnych obiektach sportowych. Studenci UCFB mogą liczyć na bliską obecność światowej sławy sztuki – festiwale muzyczne, muzea i galerie.

 

3. Studia w Anglii - ciekawe kierunki:

Exercise, Health and Fitness Management:
Kurs ten pozwala swoim studentom zrozumieć wpływ ćwiczeń, żywienia oraz zdrowego i aktywnego stylu życia na jego jakość. Celem kursu jest poznanie zasad fizjologii, psychologii, zarządzania, biznesu i wydarzeń sportowych. Dzięki licznym kursom i warsztatom studenci tego kierunku mają możliwość poznać funkcjonalną anatomię człowieka i bioenergetykę ludzkiego ruchu. Kurs ten wyposaża studentów w umiejętności niezbędne do otwarcia własnego ośrodka odnowy biologicznej, spa lub klubu fitness. (WIĘCEJ)

Coaching and Performance in Football:
Kurs ten rozwija w studentach zarówno praktyczną jak i teoretyczną praktykę trenerską, zapewniając solidne podstawy dotyczące anatomii i fizjologii organizmu. Celem tego kursu jest wykształcenie przyszłych trenerów, którzy pragną pracować w zawodowych klubach sportowych. (WIĘCEJ)

Football Business and Finance:
Program ten został stworzony z myślą o ambitnych, młodych ludziach, marzących o karierze w branży piłkarskiej. Jeśli zatem jesteś pasjonatem futbolu i roli jaką odgrywa on w życiu milionów ludzi na całym świecie, jesteś odpowiednim kandydatem na ten kierunek. Celem kursu jest przygotowanie studentów do zrozumienia jak finanse wpływają na wydajność piłkarzy oraz jak skuteczność graczy wpływa na finanse w biznesie piłkarskim. Poprzez analizę rachunków i problemów finansowych lokalnych klubów piłkarskich, studenci zrozumieją rolę finansów w zarządzaniu przedsiębiorstwem. (WIĘCEJ)

   

 

4. Studia w Wielkiej Brytanii - wymagania:

Studia licencjackie:
• Matura z matematyka podstawowej ma min. 50% (lub rozszerzonej na 40%)*
• Angielski podstawowy na 90% (ustny i pisemny) lub rozszerzony na 65%**

*jeśli nie zadawałeś matematyki na maturze, będzie brana Twoja końcowa ocena na świadectwie.
**lub IELS na 6.0 pkt.

Studia magisterskie:
• Ukończone studia licencjackie/ inżynierskie z oceną końcową 4 lub wyższą
• Zdany egzamin językowy IELTS na minimum 6.0 pkt.

 

5. Studia w UK - koszt czesnego:

Studia licencjackie:
Czesne na studia licencjackie na UCFB, podobnie jak na innych uczelniach w Anglii, wynosi ok. £9,500 (w całości pokrywane z pożyczki studenckiej).

Studia magisterskie:
Czesne na studia magisterskie wynosi średnio 5799 funtów rocznie (i może być w całości pokryte z pożyczki studenckiej).

 

6. Studia Wielka Brytania - stypendia:

UCFB Wembley oferuje stypendia w wysokości £3500 dla studentów, których dochody rodzinne nie przekraczają £50000 rocznie. UCFB Etihad natomiast oferuje podobne stypenia w wysokości £2000 dla studentów, których dochody rodzinne nie przekraczają £35000 rocznie. Ponadto, uniwersytet oferuje szereg stypendiów naukowych w wysokości £3000 przyznawane najlepszym studentom, na podstawie ich profilu akademickiego i zajęć poza lekcyjnych.

 

7. UCFB - ceny zakwaterowania w akademiku:

Do uniwersytetu przynależą 2 akademiki, Victoria Hall (Wembley) i Liberty Point (Etihad), znajdujące się w bardzo blisko uczelni. Tygodniowe ceny akademików zaczynają się od £142 w Etihad i £180 w Wembely, w zależności od metraży pokoi). Zakwaterowanie jest przyznawane każdemu studentowi podejmującemu się studiów w trybie full-time. (WIĘCEJ)

 

8. Kampusy na UCFB:

Do uniwersytetu przynależą 3 kampusy akademickie, podzielone w zależności od poziomu i kierunku studiów. UCFB Wembley Campus znajduje się wewnątrz kultowego stadionu Wembley. Burnley Campus jest usytuowany zaledwie godzinę drogi od miast takich Liverpool, Manchester i Leeds, natomiast nowo otwarty UCFB Etihad Campus znajduje się na stadionie natomiast w Manchesterze. Kampusy te pozwalają studentom żyć , uczyć się i pracować w sercu jednego z wiodących europejskich obiektów sportowych, w oparciu o unikalne środowisko. (WIĘCEJ)

 

9. Ambasadorzy uczelni:

Patrycja

1. Co i gdzie studiujesz?
Studiuję Stadium & Events Management na UCFB Wembley w Londynie.

2. Gdzie zamieszkałaś po przyjeździe do Anglii?
Sama znalazłam sobie pokój przed przyjazdem, ale od tamtego czasu już się dwa razy przeprowadzałam ;)

3. Jak znalazłaś pracę?
Od słowa do słowa dowiedziałam się gdzie się udać żeby pracować w Pret a Manger i postanowiłam spróbować i zaaplikować. Po niecałym roku, jestem już po dwóch zmianach pozycji i szykuje mi się kolejna.

4. Jaka to praca?
Pracuję w Pret a Manger jako Coffee Maker, ale jak skończę pierwszy rok idę na kurs na baristę. Więc oprócz studiów uczę się też innych rzeczy. Praca sama w sobie różna bywa, raz lepsza raz gorsza, ale to tak jak wszędzie.

5. Jak podoba Ci się życie w Anglii?
Uwielbiam je. Czasem są momenty kiedy jest ciężko, ale zdecydowanie jest tu lepiej niż żyło mi się w Polsce. Mam też o wiele więcej możliwości rozwoju i zwiedzania różnych miejsc.

6. Jak podobają Ci się studia w Anglii?
Na pewno są inne niż w Polsce. Moja uczelnia jest specyficzna sama w sobie, więc to odrobinę inny obraz niż reszta uczelni tu, ale na pewno studia są warte tego. Jest tu zupełnie inne podejście do nauki. Większą uwagę skupia się tu na tym, aby sam znalazł informacje potrzebne do pracy – nie wszystko jest podane na tacy, jak to często bywa w Polsce. I zdecydowanie preferuje fakt, że w przeciwieństwie do moich znajomych w Polsce mam tylko jeden egzamin w semestrze.

7. Czy żałujesz?
Nie. Jeśli miałabym podejmować decyzje jeszcze raz, po raz kolejny wybrałabym Anglię.

 

Łukasz

1. Co i gdzie studiujesz?
Football business and finance, UCFB.

2. Gdzie zamieszkałaś po przyjeździe do Anglii?
Przyjechałem tutaj, zatrzymałem się jedna noc u znajomych, na drugi dzień bez żadnego problemu znalazłem pokój, w którym mieszkałem około 3 miesięcy.

3. Jak znalazłaś pracę?
Po 3 tygodniach od przyjazdu znalazłem pracę (studentom naprawdę nie jest trudno ją znaleźć). Najpierw sam z ogłoszenia przez Internet, potem dzięki pomocy wykładowcy z uczelni.

4. Jaka to praca?
Kelner, a teraz instruktor narciarski.

5. Jak podoba Ci się życie w Anglii?
Bardzo. Wiadomo, że czasem jest trudno finansowo, ale życie ogólnie jest miłe, luźne, przyjemne. Ludzie są otwarci i towarzyscy, a także szczególnie rodowici Anglicy są pod wrażeniem tego, że ktoś spoza Anglii chciał się tak nauczyć angielskiego.

6. Jak podobają Ci się studia w Anglii?
Studia podobają mi się szczególnie z tego powodu, że nie trwają zbyt wiele godzin, nie ma bezsensownych zajęć i wszystko skierowane jest na praktyczną naukę przedmiotu.

7. Czy żałujesz?
Jedyne czego żałuję to to ze nie namówiłem znajomych na przyjazd tu.

 

Studia na UCFB

ZAPYTAJ O SWOJE SZANSE >>>

do góry