Dodawanie dodatkowego kierunku

Jak dodać kierunek?


Jeśli wykorzystałeś wszystkie 5 wyborów i nie otrzymałeś, żadnej pozytywnej oferty, możesz wykorzystać UCAS EXTRA by dodać inny kierunek, jeśli:

  • otrzymałeś wszystkie decyzje od 5 uniwersytetów lub collegów
     
  • nie zostałeś zaakceptowany lub odrzuciłeś oferty

Jeśli nie wykorzystałeś opcji 5 wyborów, możesz dodać kolejne, w swoim UCAS TRACK:

  • jeśli jest przed 30 czerwca i nie zaakceptowałeś lub odrzuciłeś swoje oferty
     
  • jeśli początkowo aplikowałeś na jeden uniwersytet / college, możesz zapłacić dodatkowo 11£ w UCAS TRACK i dodać kolejny

Jak dodać więcej kierunków w UCAS EXTRA?


UCAS EXTRA jest darmowym serwisem - otwartym między 25 lutego a 2 lipca do godziny 18. Jeśli ta opcja jest dostępna dla Ciebie, w momencie, gdy zalogujesz się do swojego UCAS TRACK wyświetli Ci się odpowiedni przycisk.

Szukaj kierunków z dodatkową opcją dostępności  (i wybierz w UCAS Media mailingi jeśli chcesz otrzymywać maile od uczelni i collegów z wolnymi miejscami). W naszej wyszukiwarce, szukaj i przeglądaj przedmiotów, którymi jesteś zainteresowany, a następnie kliknij 'Applying through Extra' z lewej strony ekranu by wyświetlić listę. Może dobrą opcją będzie rozważenie kierunku spokrewnionego z wcześniejszym wyborem. Pozostań w kontakcie z uniwersytetami lub collegami by sprawdzać czy rozważają Twoją aplikację. Następnie dodaj dalsze szczegóły w UCAS TRACK. Jeśli rozważasz UCAS EXTRA, zauważ, że możesz aplikować tylko na jeden kierunek w danym momencie, co oznacza, że nie masz możliwości wyboru insurance choice. Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie UCAS EXTRA, sprawdź często zadawane pytania na stronie UCAS.
 


Co dzieje się dalej?


W momencie, gdy zaoferują Ci miejsce, musisz odpowiedzieć na ofertę. Upewnij się, że odpowiedziałeś przed deadlinem wyświetlanym w UCAS TRACK'u. Akceptując ofertę jesteś już przydzielony do danego kierunku i nie możesz więcej aplikować w UCAS EXTRA

...lub możesz dodać po prostu inny kierunek - zarówno w momencie, gdy odrzucisz oferty jak i nie otrzymasz odpowiedzi w przeciągu 21 dni. Czasem może to zająć uczelni więcej niż 21 - w takim razie zależy to od Ciebie czy poczekasz na oferty czy zastąpisz je innym EXTRA CHOICE.

do góry