Wolontariat za granicą - ProjectsAbroad

WOLONTARIAT ZA GRANICĄ


WOLONTARIAT - bardzo ważny dodatek do Twojego podania na studia w Anglii!  Będąc w pierwszej czy drugiej klasie liceum zastanów się nad zrobieniem wolontariatu za granicą. Studiujesz już w Polsce? Też go zrób!  Później składając podanie na studia w UK będziesz mógł/a dodać go do listu motywacyjnego "Personal Statement". Uczelnie bardzo przychylnie oceniają taką dodatkową aktywność, ponieważ pokazuje ona Twoje ambicje, zaangażowanie i sprawia, że jesteś dużo atrakcyjniejszym kandydatem/tką na studia od osoby, która w takim wolontariacie udziału nie brała.

     
(na zdjęciu: polskie wolontariuszki w Argentynie)

 


Gdzie szukać wolontariatów?
Polecam Ci sprawdzenie jednej z największych organizacji wolontariatów międzynarodowych na świecie  (z biurem we Wrocławiu)
ProjectsAbroad, która oferuje bardzo ciekawe programy w 28 krajach!


Dostępne programy wolontariatu za granicą

  • W wieku 16-19 lat możesz wziąść udział w 2 lub 3-tygodniowych programach młodzieżowych w określonych terminach.
     
  • Jeśli ukończyłeś/aś 17 lat możesz wziąć udział w projektach w tzw. formule otwartej (bardziej elastyczne terminy i czas trwania programu)

Wyjeżdżając na wolontariat z ProjectsAbroad otrzymasz całkowite wsparcie przed wyjazdem i w trakcie pobytu. Organizacja zadba o Twoje kwestie logistyczne, zagwarantuje wyżywienie i zakwaterowanie, a także zapewni Ci ubezpieczenie zdrowotne.
 


Poznaj historie innych wolontariuszy z Polski!

Sprawdź wywiady z wolontariuszami, którzy już wyjechali na programy z ProjectsAbroad: http://www.projects-abroad.pl/historie-wolontariuszy(na zdjęciu: polskie wolontariuszki w Nepalu)


Dlaczego warto wyjechać na wolontariat za granicą?

  • Satysfakcja z pomagania innym, która jest korzyścią samą w sobie, ale też powodem do dumy.
     
  • Udział w wolontariacie to lepsza rekomendacja niż nawet najwyższe oceny na świadectwie maturalnym. Od bycia dobrym uczniem, ważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem.
do góry