Studia w UK - Southampton Solent University

Jesteś fanem sportu i rekreacji? Chcesz studiować na jednej z najnowocześniejszych uczelni w Anglii, usytuowanej w pobliżu malowniczego portu morskiego, z którego w 1912 roku wypłynął Titanić? Zapoznaj się z ofertą Southampton Solent!

1. Southampton Solent - opis uczelni:

Nagrody:
W 2015 roku, ponad 20,000 studentów wybrało Southampton Solent jako najlepszy uniwersytet w kategorii Most Improved Student Experience (Times Higher Education Awards). (WIĘCEJ)

Rankingi:
90.7% studentów znajduje pracę w swoim zawodzie w przeciągu pół roku od skończenia studiów, a sam uniwersytet wspiera ponad 40 młodych firm i start-upów rocznie! (WIĘCEJ)

Z czego jest znany:
Uniwersytet Southampton Solent jest bardzo nowoczesną instytucją, zaopatrzoną w studia telewizyjne, studio nagraniowe, kino 3D oraz profesjonalne laboratoria naukowe, gamingowe i sportowe, warte 1.3 miliona funtów! (WIĘCEJ)

 

2. Miejscowość:

Położenie:
Uniwersytet położony jest w miasteczku Southampton, znajdującym się nad kanałem La Manche. Główny kampus jest zlokalizowany blisko centrum miasta i malowniczego portu morskiego, z którego w 1912 roku wypłynął Titanic w swój dziewiczy rejs do Nowego Yorku.

Koszty życia:
Southampton jest jednym z tańszych miast na południu Anglii. Koszty życia są tu średnio 20% niższe niż w Londynie, do którego można się dostać pociągiem w zaledwie 75 minut! Co więcej, jeśli mieszkasz w akademiku, miejscowy bilet okresowy jest zawarty w cenie wynajmu pokoju, co pozwoli Ci zaoszczędzić ok. 40 funtów miesięcznie na transporcie publicznym!

Rozrywka:
Uniwersytet szczyci się tzw. Solent Sport, na który składają się budynki i obiekty dla fanów sportu i rekreacji. Studenci mogą tam zaczerpnąć rad trenerów, fizjoterapeutów i sportowców na temat zdrowego trybu życia. Ponadto, mogą oni korzystać z Centrum Sportów Wodnych, znajdującym się przy ujściu rzeki Hamble, gdzie mają możliwość wzięcia udziału w licznych zajęciach sportowych, takich jak żeglarstwo, kajakarstwo czy skutery wodne. (WIĘCEJ)

 

3. Studia w Anglii - ciekawe kierunki:

Yacht and Powercraft Design:
Kurs skierowany dla studentów, których pasją jest inżynieria i pragną ją rozwijać na kierunku związanym z projektowaniem i rzemiosłem żagli. Pozwala on swoim studentom zbudować wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną oraz zrobić pierwszy krok w kierunku kariery projektanta jachtów. Absolwenci tego kierunku mają możliwość pracy dla najlepszych architektów morskich na świecie. (WIĘCEJ)

Geography with Marine Studies:
Kurs skierowany dla pasjonatów środowiska, pragnących badać wpływ ludzkości na obecny stan mórz, wybrzeży i oceanów. Kluczowym elementem kursu finansowane badania terenów mieszkalnych w Wielkiej Brytanii i Europie (m.in. w Turcji i na Malcie). Studenci tego kierunku poszerzają swoją wiedzę na temat wpływu zmian klimatycznych na przyszłe pokolenia, a wiedza, którą zdobędą podczas kursu pozwoli im rozpocząć lukratywną karierę w firmach związanych z ochroną środowiska. (WIĘCEJ)

Shipping and Port Management:
Porty są ekonomiczną siłą napędową gospodarki danego kraju, która rośnie wprost proporcjonalnie do jego rozwoju. Kurs ten wyposaża studentów w solidną wiedzę z zakresu działania portów i zarządzania statków. Jako, że wysyłka jest kluczowym ogniwem w logistyce globalnego łańcuchu dostaw (importu i eksportu), absolwenci tego kierunku zostaną przygotowani do pracy w morskich instytutach ds. logistyki i transportu. (WIĘCEJ)

   

 

4. Studia w Wielkiej Brytanii - wymagania:

Studia licencjackie:
• Średnia ocen z matury min. 50%
• 1x przedmiot rozszerzony na poziomie 50%
• Certyfikat językowy IELTS na min. 6.0

Studia magisterskie:
• Ukończone studia licencjackie/ inżynierskie z oceną końcową 4 lub wyższą (lub doświadczenie zawodowe jeśli nie spełniasz wymogu)
• Zdany egzamin językowy IELTS na minimum 6.5 pkt.

 

5. Studia w UK - koszt czesnego:

Studia licencjackie:
Czesne na studia licencjackie na Southampton Solent University, podobnie jak na innych uczelniach w Anglii, wynosi 9000 funtów rocznie (w całości pokrywane z pożyczki studenckiej).

Studia magisterskie:
Czesne na studia magisterskie wynosi od £5,140 do £ 9,500 za rok (w zależności od kierunku studiów). Może być ono w całości pokryte z pożyczki studenckiej. 

 

6. Studia Wielka Brytania - stypendia

Stypendium w wysokości £500 rocznie dla osób studiujących w trybie full-time, których dochody rodzinne nie przekraczają 25,000 rocznie.

Ponadto, uniwersytet wspiera odnoszących sukcesów młodych artystów. Jeśli zdobyłeś nagrodę w narodowym lub międzynarodowym konkursie sportowym, możesz starać się o dofinansowanie od High Performance Academy (sports.scholarship@solent.ac.uk). Koszty studiów mogą zostać wówczas pokryte w 50-100%!

Ci z Was, którzy odnoszą sportowe sukcesy mają szansę uzyskania jednorazowego stypendium. W skład stypendium wchodzą usługi takie jak: physiotherapy, sports psychology, sports nutrition oraz wsparcie finansowe o wartości nawet 3000 funtów!

 

7. Southampton Solent - ceny zakwaterowania w akademiku:

Do uniwersytetu przynależy ponad 6 różnych akademików: Kimber, Hamwic, Chantry, Deanery i Lucia Foster Welch. Najtańsze pokoje zaczynają się od £96.25 tygodniowo w Chantry, do £140.42 tygodniowo w Kimber i Hamwic. (WIĘCEJ)

 

8. Kampusy na Southampton Solent:

Uniwersytet Southampton Solent posiada jeden główny kampus, na którym znajdują się wszystkie wydziały, centra sportowe (w tym stadion) oraz komfortowe miejsca do relaksu i spotkań towarzyskich. (WIĘCEJ)  

 

9. Ambasadorzy uczelni:

Chcesz zostać naszym ambasadorem? Pragniesz się podzielić z innymi swoimi wrażeniami i doświadczeniami? Skontaktuj się z nami!

 

Studia na Southampton Solent

ZAPYTAJ O SWOJE SZANSE >>>

do góry