Studia w UK - University of South Wales

Jesteś fanem nadmorskich klimatów? Chcesz studiować w jednej z najtańszych i najbezpieczniejszych miejscowości uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii? Zapoznaj się z ofertą South Wales!

1. South Wales - opis uczelni:

Nagrody:
W 2012 roku uczelnia została nagrodzona przez “The Times” za najbardziej przyjazne podejście do studenta (Times Higher Award for Outstanding Support to Students). (WIĘCEJ)

Rankingi:
Uniwersytet South Wales jest jednym z największych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii (znajduje się w pierwszej szóstce największych uczelni brytyjskich!). Znajduje się na nim ponad 400 kierunków, co przekłada się na wysoki poziom satysfakcji ze studiów – 81% studentów jest niezwykle zadowolonych z poziomu nauczania na South Wales. Co ciekawe, współczynnik zatrudnialności dla University of South Wales wynosi aż 93%, co oznacza, że dokładnie taki procent absolwentów znajduje pracę (lub kontynuuje edukację) w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów. (WIĘCEJ)

Z czego jest znany:
Uniwersytet współpracuje z kluczowymi pracodawcami w Wielkiej Brytanii, takimi jak: British Airwaves, Sony, Microsoft, National Health Service (NHS), BBC i Rolls Royce.

 

2. Miejscowość:

Położenie:
Uniwersytet jest położony niedaleko stolica Walii, jednej z najbezpieczniejszych miejscowości uniwersyteckich w UK. W pobliżu znajduje się nadmorski kurort Barry Island, zatoka w Cardiff oraz niezliczone tereny turystyczno-rekreacyjne.

Koszty życia:
Walia zachęca studentów stosunkowo niskimi kosztami utrzymania, zbliżonymi do kosztów utrzymania w dużym polskim mieście. Wiele zależy oczywiście od Twojego stylu życia, jednak oscyluje się, iż przeciętny student potrzebuje około £145-167 tygodniowo, wliczając w to czynsz, jedzenie, materiały naukowe, ubrania oraz rozrywkę. Biorąc pod uwagę fakt, że minimalne wynagrodzenie w Walii wynosi £6/h, wystarczy pracować jedynie 25h tygodniowo, aby spokojnie się utrzymać!

Rozrywka:
Na uniwersytecie znajduje się nowoczesny kompleks sportowy, USW Sport Park, który jest regularnie odwiedzany przez drużyny sportowe takie jak British Lions, czy międzynarodową drużynę rugby, Cardiff City FC. Co więcej, uniwersytet posiada własną szkołę fotograficzną, zaplecze animacyjne, studio radiofoniczne oraz konserwatorium filmowe.

 

3. Studia w Walii - ciekawe kierunki:

International Widelife Biology:
Kurs oferuje interdyscyplinarne podejście do zrozumienia ekologii i zachowania różnych gatunków, dając możliwość studiowania na trzech kontynentach. Kurs zapewnia solidne podstawy w odpowiednich dziedzinach biologicznych, ekologicznych i genetycznych. Obowiązkowym elementem kursu jest czterotygodniowe badanie terenów mieszkalnych w RPA. (WIĘCEJ)

Aircraft Maintenance Engineering:
Oferując takie przedmioty aerodynamika i mechanika lotu, kierunek przygotowuje studentów do obsługi technicznej statku powietrznego. South Wales współpracuje z British Airways i jest jedynym uniwersytet w Wielkiej Brytanii, który daje możliwość uzyskania pełnej licencji EASA Part-66. Kurs ten zapewnia doskonałe możliwości kariery na całym świecie w firmach produkcyjnych, handlowych, siłach zbrojnych i u operatorów linii lotniczych. (WIĘCEJ)

Aeronautical Engineering:
Kierunek zapewniający wiedzę i umiejętności w każdym aspekcie pojazdów powietrznych od rozwoju i produkcji, do certyfikacji. Studenci tego kierunki uczą się zasad technicznych potrzebnych do kariery w przemyśle lotniczym, zyskując praktycznie doświadczenie w centrum przestrzeni kosmicznej (Aerospace Centre) usytuowanym na uniwersyteckim kampusie, gdzie mogą wziąć udział w lekcjach latania. Ten kierunek oferuje ponadto liczne staże oraz wizyty w takich miejscach jak Rolls Royce, GE Aviation Walii, Airbus Filton i British Airways Maintenance Cardiff (BAMC). (WIĘCEJ)

   

 

4. Studia w Wielkiej Brytanii - wymagania:

Studia licencjackie:
• 2 x rozszerzenie - każde zdane na 55%-60%*
• matura z angielskiego – rozszerzenie na 70%**

* lub 60% jeśli o przyjęciu na studia decyduje konkretnty kierunek
** lub certyfikat językowy IELTS na poziomie 6.0-6.5 pkt.

Studia magisterskie:
• Ukończone studia licencjackie/ inżynierskie z oceną końcową 4 lub wyższą.
• Zdany egzamin językowy IELTS na minimum 6.5 pkt. (dodatkowo min. 5.5 w każdej sekcji – pisanie, czytanie, słuchanie, mówienie)

 

5. Studia w UK - koszt czesnego:

Studia licencjackie:
Studia w Walii są znacznie bardziej przyjazne studentom pod względem ekonomicznym niż studia w Anglii. Rząd walijski dopłaca 5190 funtów rocznie na pokrycie czesnego (bezzwrotne stypendium), co automatycznie sprawia, że rok studiów w Walii kosztuje zaledwie 3810 funtów w skali roku!

Studia magisterskie:
Czesne na studia magisterskie wynosi średnio 5150 funtów rocznie (i może być w całości pokryte z pożyczki studenckiej).

 

6. Studia Wielka Brytania - stypendia:

Stypendia dla Polaków jest czynnikiem zdecydowanie wyróżniającym University of South Wales na tle innych szkół wyższych. Ci z Was, którzy osiągną wynik z matury na poziomie powyżej 80% (średnia z 2 dowolnych przedmiotów rozszerzonych) dostaną od uniwersytetu jednorazowe stypendium w wysokości £2000 na start! (WIĘCEJ)

 

7. South Wales - ceny zakwaterowania w akademiku:

Uniwersytet posiada 14 akademików (student halls) rozmieszczonych w pobliżu Cardiff. Ich ceny wahają się między 2100 (w Treforest i Glyntaff) i 8925 (w Newport City Centre) funtów rocznie. Dla porówniania cena wynajęcia najtańszego akademika niedaleko Londynu wynosi minimum 7.700 funtów rocznie! (WIĘCEJ)

 

8. Kampusy na South Wales:

W skład uczelni wchodzą cztery wydziały, rozmieszczone w pięciu różnych lokalizacjach: Treforest (Pontypridd) Campus, Glyntaff (Pontypridd) Campus, Cardiff Campus, Newport City Campus oraz Caerleon Campus. (WIĘCEJ)

 

9. Ambasadorzy uczelni:

Chcesz zostać naszym ambasadorem? Pragniesz się podzielić z innymi swoimi wrażeniami i doświadczeniami? Skontaktuj się z nami!

 

Studia na South Wales

ZAPYTAJ O SWOJE SZANSE >>>

do góry