Studia w UK - London Metropolitan University

Jesteś fanem wydarzeń kulturalnych, koncertów i wieczrów filmowych? Marzysz o studiach w samym sercu Londynu? Zapoznaj się z ofertą London Metropolitan!

1. London MET - opis uczelni:

Nagrody:
Kursy na uniwersytecie London MET otrzymały najwyższe oceny względem jakości nauczania w Wielkiej Brytanii (The UK's Quality Assurance Agency). (WIĘCEJ)

Rankingi:
Uniwersytet prowadzi także w rankingach na najlepszych wykładowców w swojej dziedzinie, którzy cieszą się pozycją światowego lidera w poszczególnych branżach (Research Assessment Exercise). (WIĘCEJ)

Z czego jest znany:
Uniwersytet London Met jest znany z wysokiej jakości kursów związanych z prawem i kryminologią. Studenci tych kierunków mają możliwość uczestnictwa w pozorowanych rozprawach i procesach sądowych, dzięki specjalnie przygotowanemu pomieszczeniu zwanemu Mock Court. Celem wielogodzinnych ćwiczeń jest zapoznanie studentów z procesami zachodzącymi w sądzie, gdzie mają oni możliwość ćwiczenia swoich umiejętności prezentacji.

 

2. Miejscowość:

Położenie:
London Metropolitan został założony pond 160 lat temu i jest tym samym jedną z najstarszych uczelni w Londynie. Kampusy są umiejscowione w 3 rejonach w sercu Londynu i do wszystkich łatwo dotrzeć komunikacją miejską i metrem.

Koszty życia:
W związku ze strategicznym położeniem uniwersytetu, koszty życia są tu znacznie wyższe niż w pozostałych częściach Anglii. Koszt wynajmu pokoju w jednym ze studenckich akademików oscyluje między 7.700-11.700 funtów rocznie. Dodatkowo studenci London MET muszą wziąć pod uwagę dość wysoki koszt komunikacji miejskiej w Londynie. Koszt tygodniowego biletu, upoważniającego do przejazdów między strefami 1-3 (wraz z karta studencka Oyster +18) wynosi tam £23-£28.

Rozrywka:
London Metropolitan jest znany z organizacji szeregu imprez studenckich. Wydarzenia obejmują koncerty, działania społeczne i charytatywne, wieczory filmowe oraz nocne imprezy tematyczne. Na uniwersytecie działa również wiele klubów sportowych i tanecznych, a także siłownia i studio fitness.

 

3. Studia w Anglii - ciekawe kierunki:

Criminology, Policing and Law:
Uniwersytet London Metropolitan jest jedną z niewielu uczelni w Wielkiej Brytanii, która posiada specjalny sąd, w którym studenci prawa ćwiczą prowadzenie procesów (Mock Court Room). Instrument ten zapewnia studentom prawa znaczną przewagę nad konkurencją przy wejściu na prawdziwą salę sądową, zapewniając im ekscytujące i stymulujące środowisko. Celem tego kierunku jest poszerzenie wiedzy studentów z zakresu socjologii, psychologii, kryminologii i prawa. (WIĘCEJ)

Architecture:
Kurs ten oferuje kształcenie, które po pomyślnym zakończeniu przewiduje uzyskania stopnia zwalniającego z RIBA 1 – pierwszego etapu kwalifikacji zawodowej w architekturze. Kurs ten koncentruje się na trzech głównych tematach – idea i praktyka tworzenia, staranność oraz odpowiedzialność społeczna i środowiskowa. Zajęcia na tym kierunku odbywają się w doskonale wyposażonych pracowniach projektowych, wyposażonych w wysokiej klasy analogowe i cyfrowe urządzenia drukujące. Mając dostęp do licznych warsztatów tekstylnych, ceramicznych, meblarskich i fotograficznych, studenci tego kierunku zdobędą profesjonalną wiedzę techniczną. (WIĘCEJ)

Fashion Marketing and Business Management:
Kurs ten pozwala studentom zyskać praktyczne umiejętności w zakresie nauki i biznesu potrzebne do udanej kariery w marketingu modowym, dając im wiedzę na temat światowego przemysły mody. Celem kursu jest wyposażenie studentów w umiejętności z zakresu handlu detalicznego, zarządzania, marketingu, e-commerce, merchandisingu i innowacyjności produktów. Wiedza oraz wieloletnie kontakty w branży, dostarczone przez zaangażowany zespół ekspertów modowych, pozwoli studentom tego kierunku odkryć spektakularne dziedzictwo jednego z najbardziej oryginalnych miast świata mody, dając im możliwość rozwinięcia swoich praktycznych umiejętności. (WIĘCEJ)

   

 

4. Studia w Wielkiej Brytanii - wymagania:

Studia licencjackie:
• 2 przedmioty rozszerzone na min. 40% (w przypadku przedmiotów ścisłych) lub 50% (w przypadku przedmiotów humanistycznych).
• Angielski rozszerzony na poziomie 75% (zamiast certyfikatu językowego!)*

*lub IELS na 5.5 pkt.

Studia magisterskie:
• Ukończone studia licencjackie/ inżynierskie z oceną końcową minimum 4
• Zdany egzamin językowy IELTS na minimum 6.0 pkt.

 

5. Studia w UK - koszt czesnego:

Studia licencjackie:
Czesne na studia licencjackie na London Metropolitan wynosi 9000 funtów rocznie (w całości pokrywane przez pożyczkę studencką).

Studia magisterskie:
Czesne na studia magisterskie, w zależności od kierunku, wynosi od £5,310 do £9,810 za rok (i może być w całości pokryte przez pożyczkę studencką). 

 

6. Studia Wielka Brytania - stypendia:

Brak.

 

7. London MET - ceny zakwaterowania w akademiku:

Do uniwersytetu przynależą 42 akademiki, których ceny różnią się w zależności od standardu poszczególnych pokoi i wahają się między £116 a £470 tygodniowo. (WIĘCEJ)

 

8. Kampusy na London MET:

Do uniwersytetu przynależą 3 kampusy akademickie, podzielone w zależności od kierunku studiów: Holloway (nauki ścisłe), Moorgate (biznes i zarządzanie) oraz Central House (sztuka, architektura i design). (WIĘCEJ)

 

9. Ambasadorzy uczelni:

Chcesz zostać naszym ambasadorem? Pragniesz się podzielić z innymi swoimi wrażeniami i doświadczeniami? Skontaktuj się z nami!

 

Studia na London Metropolitan

ZAPYTAJ O SWOJE SZANSE >>>

do góry