Studia w UK - Coventry University

Pragniesz studiować na jednym z najlepszych uniwersytetów w UK? Chcesz mieć szansę pracować z największymi firmami na rynku, takimi jak IBM, Ford, Rolls-Royce czy Microsoft? Zapoznaj się z ofertą Coventry!

1. Coventry - opis uczelni:

Nagrody:
W latach 2014-2015 “The Times” dwuktrotnie przyznał Coventry University tytuł ‘Modern University of the Year’. (WIĘCEJ)

Rankingi:
Coventry University plasuje się na 15 miejscu najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii (Guardian University Guide 2016). (WIĘCEJ)

Wysoka satysfakcja studentów z poziomu nauczania na Coventry University jest poparta badaniami – 95% studentów znajduje pracę (lub kontynuuje naukę) w pół roku od ukończenia studiów. (WIĘCEJ)

Z czego jest znany:
Coventry University jest na pierwszym miejscu w UK pod względem współpracy z firmami i instytucjami w UK. Zarówno absolwenci jak i studenci drugiego roku mają szansę pracować z największymi leaderami na rynku takimi jak: IBM, Ford, Rolls-Royce czy Microsoft. 

 

2. Miejscowość:

Położenie:
Usytuowane zaledwie godzinę od Londynu i 20 minut od drugiego pod względem wielkości miasta w Anglii, Birmingham. Coventry jest tętniącym życiem miastem, gdzie zarówno fani sportu, muzyki, sztuki i mody znajdą coś dla siebie. Ogłoszone drugim najlepszym miastem dla młodych dorosłych, Coventry oferuje szeroki wybór rozrywki w postaci kin, teatrów, galerii, festiwali czy koncertów muzycznych. Ponadto, Coventry jest sercem angielskiego przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego.

Koszty życia:
Koszty życia w tych miastach znacząco się między sobą różnią. Dla porównania, ceny pokoi w jednym ze student halls w Coventry wahają się między 4.400-7.100, natomiast w Londynie oscylują pomiędzy 7.700-11.700 funtów rocznie. Wszystko jednak zależy od standardu pokoju, jego metrażu oraz wyposażenia kuchni i łazienek.

Rozrywka:
Fanów sportu zaciekawi fakt, iż uczelnia posiada własny ośrodek sportu i rekreacji, gdzie entuzjaści aktywnego stylu życia mogą brać udział w licznych zajęciach tanecznych lub grach typu football, badminton i tenis stołowy, organizowanych przez uniwersytet.

 

3. Studia w Anglii - ciekawe kierunki:

Aerospace Systems Engineering:
Celem kursu jest opracowanie szerokiego zakresu umiejętności technicznych systemów lotniczych. Kurs daje umiejętności w projektowaniu elementów samolotów. Projekty oparte są na systemach stosowanych w najnowszych pojazdach wojskowych, cywilnych, kosmicznych i śmigłowcach. Kończąc ten kurs otrzymujecie: akredytację od Royal Aeronautical Society (RAeS); możliwość pracy na urządzeniach symulacji lotu Merlin oraz dostęp do nauczycieli doświadczonych w przemyśle i badaniach w różnych dziedzinach takich jak: aerodynamiki, dynamiki lotu i awioniki, którzy na co dzień pracują dla Bombardier, Rolls Royce, BAE Systems i MOD. (WIĘCEJ)

 

Aerospace Technology:
Celem kursu jest opanowanie zawiłości systemów lotu, różnego rodzaju awarii i ich skutków, które mogą wystąpić. Kierunek wyposaża studentów w niezbędne umiejętności potrzebne do pracy jako inżynier lotnictwa linii lotniczych lub wojska. Będziesz pracować na urządzeniach symulacji lotu Merlin, gdzie zrozumiesz czym jest kokpit i zobaczysz co znaczy latać różnego rodzaju samolotami. Absolwenci tego kierunku dostają pracę dla firm takich jak: Meggitt, Goodrich, Moog, HS Marstons, Airbus we Francji czy Berntrandt w Niemczech. (WIĘCEJ)

   

 

Biomedical Science:
Dzięki temu kierunkowi zyskasz zaawansowane umiejętności labolatoryjne związane z diagnostyką i leczeniem chorób ludzkich oraz wiedzę z zakresu przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego. Otrzymasz także możliwość ubiegania się o wpis do krajowego systemu opieki zdrowotnej (NHS) Health Care Scientist, staże w warunkach labolatoryjnych. Co więcej, na kierunki prowadzone są gościnne wykłady z zakresu hematologii, biochemii klinicznej i wirusologii, prowadzone przez profesjonalnych biomedyków pracujących w labolatoriach szpitalnych. (WIĘCEJ)

   

 

4. Studia w Wielkiej Brytanii - wymagania:

Studia licencjackie:
• Średnia ocen z matury min. 45%
• 2x rozszerzenie na poziomie min. 55%
• Angielski rozszerzony na poziomie 75% (zamiast certyfikatu językowego!)*

*lub IELS na 6.5 pkt.

Studia magisterskie:
• Ukończone studia licencjackie/ inżynierskie z oceną końcową 4 lub wyższą
• Zdany egzamin językowy IELTS na minimum 6.5 pkt. (w tym min. 6.0 z części pisemnej)

 

5. Studia w UK - koszt czesnego:

Studia licencjackie:
Czesne na studia licencjackie na Coventry University, podobnie jak na innych uczelniach w Anglii, wynosi 9000 funtów rocznie (w całości pokrywane z pożyczki studenckiej).

Studia magisterskie:
Czesne na studia magisterskie wynosi średnio 5799 funtów rocznie (i może być w całości pokryte z pożyczki studenckiej). 

 

6. Studia Wielka Brytania - stypendia:

Jeśli na maturze uda Ci się uzyskać wynik na poziomie 60% z dwóch dowolnych przedmiotów rozszerzonych, dostaniesz 1000 funtów na start! Ponadto Ci z Was, którzy odnoszą sportowe sukcesy mają szansę uzyskania jednorazowego stypendium. W skład stypendium wchodzą usługi takie jak: physiotherapy, sports psychology, sports nutrition oraz wsparcie finansowe o wartości nawet 3000 funtów! (WIĘCEJ)

 

7. Coventry - ceny zakwaterowania w akademiku:

Do uniwersytetu przynależy ponad 12 różnych akademików: Liberty Point, Callice Court, Priory Hall, Quadrant Hall, Victoria Hall, University-Owned Houses, St Margaret Road, Lynden House, Far Gosford Street, Paradise Place, Singer Hall oraz Raglan House. Ceny akademików różnią się w zależności od metraży oraz wyposażenia pokoi. Dla porównania cena pokoju w University-Owned Houses wynosi 4400 funtów rocznie, podczas gdy w Priory Hall koszt ten wynosi już nawet 7100 funtów. (WIĘCEJ)

 

8. Kampusy na Coventry:

Do uniwersytetu przynależą 3 kampusy akademickie, podzielone w zależności od kierunku studiów. Jeden z nich usytuowany jest w Londynie, drugi w Coventry, a trzeci (oddany do użytku zaledwie w zeszłym roku) w Scarborough. (WIĘCEJ)

 

9. Ambasadorzy uczelni:

Chcesz zostać naszym ambasadorem? Pragniesz się podzielić z innymi swoimi wrażeniami i doświadczeniami? Skontaktuj się z nami!

 

Studia na Coventry

ZAPYTAJ O SWOJE SZANSE >>>

do góry