Studia w UK - Buckinghamshire New University (Bucks)

Chcesz studiować w jednym z najkreatywniejszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii? Marzysz o wzięciu udziału w niezwykłych zajęciach tanecznych, teatralnych i sportowych? Zapoznaj się z ofertą BUCKS!

1. BUCKS - opis uczelni:

Nagrody:
Buckinghamshire New University otrzymał nagrodę za wyjątkowo dobrze prowadzone kierunki muzyczne i szkolenie studentów na pilotów. (WIĘCEJ)

Rankingi:
W 2013 roku, według znanego amerykańskiego portalu newsowego, BUCKS zajął 12 miejsce w rankingu na najkreatywniejszą uczelnię Wielkiej Brytanii. Ponadto, w 2015 roku Buckinghamshire New University został ogłoszony najlepszą placówką edukacyjną roku (Student Nursing Times Awards)! (WIĘCEJ)

Z czego jest znany:
Buckinghamshire University jest znany z szerokiej oferty programów biznesowych i designerskich. Instytucja szczyci się także programami związanymi z pielęgniarstwem, lotnictwem i branżą sportową (piłka nożna), opracowaną we współpracy z UCFB Wembley. 

 

2. Miejscowość:

Położenie:
Uczelnia znajduje w miejscowości High Wycombe pomiędzy Londynem a Oxfordem. Jest to nieduże miasteczko usytuowane nad brzegiem Tamizy, z którego można dojechać do centrum Londynu pociągiem pendolino w jedyne 30 minut!

Koszty życia:
Można tu znaleźć pokoje w niższych cenach (już od 100 funtów tygodniowo) i jednocześnie cieszyć się idyllicznym życiem poza miastem.

Rozrywka:
Uniwersytet oferuje niezliczoną ilość warsztatów artystycznych oraz zajęć tanecznych, teatralnych i sportowych. Ponadto, w ostatnim czasie BUCKS zainwestował ponad 100 milionów funtów w najnowocześniejsze wyposażenie swojej placówki. Studenci tej uczelni mają możliwość korzystania z obiektów takich jak: studia dźwięku i fotografii. (WIĘCEJ

 

3. Studia w Anglii - ciekawe kierunki:

Event & Festivals Management:
Kurs ten zapewnia studentom wiedzę z zakresu zarządzania festiwalami. Celem tego innowacyjnego kursu jest uzyskanie praktyczniej wiedzy, dlatego też już na pierwszym roku studenci zostają przydzieleni poszczególnym organizacjom charytatywnym, gdzie pomagają organizować wydarzenia i pozyskiwać fundusze. Teoretyczna wiedza z tego zakresu skupia się głównie na poznaniu trendów kształtujących branżę imprez i festiwali, z naciskiem na kluczowe zasady bezpieczeństwa, marketingu, promocji i logistyki. Kurs ten daje ponadto możliwość wzięcia udziału w największych imprezach masowych w UK, takich jak: Reading and Leeds Festival, Glastonbury Festival, Goodwood, UK Festival Awards, London Marathon i Wembley. (WIĘCEJ)

 

International Football Business:
Piłka nożna jest wielomiliardowym globalnym przemysłem, który rozwija się dziś szybciej niż PKB zarówno rozwijających się jak i dojrzałych gospodarek rynkowych. Kurs ten został stworzony z myślą o studentach chcących pracować w branży piłkarskiej. Celem tego kierunku jest zrozumienie szerszego globalnego przemysłu piłkarskiego i jego historii, a także współczesnych wyzwań. Kurs ten odkrywa przed swoimi studentami zasady administracyjne, finansowe i marketingowe w perspektywie międzynarodowej, bazując na światowej sławy stowarzyszeniach i klubach członkowskich. (WIĘCEJ)

Air Transport with Commercial Pilot Training:
Jest to kurs przeznaczony dla wszystkich pragnących zostać wykwalifikowanym pilotem. Obejmuje on naukę z dziedzin takich jak zarządzanie lotniskiem i liniami lotniczymi oraz przygotowuje do kariery pilota komercyjnego. Program tego ekscytującego kursu pozwala na uzyskanie rozpoznawalnego w Wielkiej Brytanii stopnia z wyróżnieniem, a także zakwalifikowanie się do najważniejszej istniejącej licencji pilota (Airline Transport Pilot Licence). (WIĘCEJ)

   

 

4. Studia w Wielkiej Brytanii - wymagania:

Studia licencjackie:
• Średnia z całej matury na min. 65%
• Matematyka podstawowa na min. 50% lub rozszerzona na min. 40%
• Angielski podstawowy na min. 90% (ustny i pisemny) lub rozszerzony na min. 60%*

*lub IELS na 5.5 pkt.

Studia magisterskie:
• Ukończone studia licencjackie/ inżynierskie z oceną końcową 4 lub wyższą
• Zdany egzamin językowy IELTS na minimum 6.0 pkt. (min. 5.5 w każdej części) 

 

5. Studia w UK - koszt czesnego:

Studia licencjackie:
Opłata za czesne to £9,000 za rok, którą pokrywa pożyczka studencka przyznawana każdemu aplikantowi z Polski poprzez brytyjski Student Finance England.

Studia magisterskie:
Wysokość czesnego na studia magisterskie zależy od kierunki studiów i waha się od £7,200 do £9,800 za rok (może być w całości pokryta z pożyczki studenckiej).

 

6. Studia Wielka Brytania - stypendia:

Każdy student ma prawo do uzyskania 1000 funtów rocznie jeśli:
• Dochód rodziców nieprzekracza 25,000 funtów rocznie
• Bucks to twoje 1sze studia licencjackie
• Wybrałeś Bucks jako FIRM choice
• Zaaplikowałeś do SFE o pożyczkę na czesne
 (WIĘCEJ)

BUCKS oferuje także liczne stypendia sportowe (WIĘCEJ). Co więcej, studenci zainteresowani aplikacją na któryś z poniższych kierunków dodatkowo otrzymają redukcję czesnego o 2000 funtów! (WIĘCEJ)

 

7. BUCKS - ceny zakwaterowania w akademiku:

BUCKS oferuje zakwaterowanie w 6 różnych akademikach, oferujących różne rodzaje pokoji: Brook Street standard room, Brook Street studio room, Hughenden Park en suite room, Hughenden Park studio room room, Windsor House en suite room, Windsor House studio room. Ceny poszczególnych pokoji wahają się już od £104 do nawet £174 za tydzień. W czynsz wliczone są opłaty za rachunki i Internet. (WIĘCEJ

 

8. Kampusy na BUCKSIE:

Do uniwersytetu przynależą dwa kampusy: High Wycombe Campus (WIĘCEJ) oraz Uxbridge Campus (WIĘCEJ).

 

9. Ambasadorzy uczelni:

Klaudia

Studiuję Marketing w Buckinghamshire New University, właśnie kończę 2-gi rok. Na początku mieszkałam w akademiku, za który płaciłam ok. 400 funtów miesięcznie – nieprzespanych nocy nie da się zliczyć:) Obecnie wynajmuję pokój w domu prywatnym i płacę dużo mniej – 310 funtów z wszystkimi rachunkami, a i na uczelnię idę całe 5 minut.

Pracę znalazłam bardzo łatwo. Wydrukowałam parę CV, przeszłam się po centrum handlowym i za parę dni któryś z managerów się ze mną skontaktował. Pracowałam w kawiarni, a obecnie w jednym w sieci jednych z lepszych sklepów sportowych w UK.

Podoba mi się tu życie i ludzie, wszystko wydaje się prostsze, a zarazem ciekawsze, ludzie otwarci i tolerancyjni na wszystko. Studia pogodzić z pracą jest bardzo łatwo, to chyba tylko kwestia organizacji i wewnętrznej motywacji.

Studia same w sobie wydają się dużo ciekawsze i lepiej zorganizowane, dają możliwość wyboru przedmiotów na drugim i trzecim roku wedle własnych zainteresowań, uczelnia organizuje dużo wyjazdów i dodatkowych zajęć. Np w zeszłym roku brałam udział w wykładzie prowadzonym przez Johna Hegarty, legendę i założyciela jednej ze światowych agencji marketingowych i autora książek.

Tutaj wiedzę zdobywa się przez praktykę, a nie siedzenie na książkami i wkuwanie na blachę. Mój profesor zawsze powtarza "work smart, not hard" i coś w tym jest.

Decyzja o wyjeździe była jak dotąd najlepszą w moim życiu. A gdzie mnie poniesie po studiach - nie wiadomo. Ale chyba raczej nie do Polski.

 

Studia na BUCKS

ZAPYTAJ O SWOJE SZANSE >>>

do góry