Studia w UK - University of Bedfordshire

Pragniesz mieszkać w samym sercu Luton? Chcesz studiować w mieście posiadającym doskonałe połączenie komunikacyjne z resztą UK i Europy? Zapoznaj się z ofertą Bedfordshire!

1. Beds - opis uczelni:

Nagrody:
W 2013 roku Uniwersytet Bedfordshire wygrał nagrodę Queen’s Anniversary Prize, która uznała pionierskie badania instytucji – jest to najważniejsza nagroda uniwersytecka w Wielkiej Brytanii. (WIĘCEJ)

Rankingi:
Universytet Bedfordshire to nowoczesna, innowacyjna uczelnia, która od ponad 100 lat zapewnia swoim studentom najwyższej jakości edukację. 92% studentów Bedfordshire, którzy ukończyli studia w ubiegłym roku znalazło pracę. Co więcej, aż 73,5% absolwentów zostało zatrudnionych na stanowiskach zawodowych i kierowniczych. (WIĘCEJ)

Z czego jest znany:
W ostatnim Government Research Assessment Exercise uniwersytet został uznany jako światowej klasy w następujących kierunkach: Earth Systems and Environmental Science; Social Work, Social Policy and Administration; English Language and Literature; oraz Communications, Cultural and Media Studies.

 

2. Miejscowość:

Położenie:
Główny kampus uniwersytetu Bedfordshire znajduje się w samym sercu Luton, będącym największym miastem hrabstwa. Jest ono położone ok 50 km na północ od Londynu (30 minut jazdy pociągiem) i posiada doskonałe połączenie komunikacyjne z resztą Zjednoczonego Królestwa. Co więcej, uniwersytet znajduje się zaledwie 2.5 km od lotniska, z którego kursują tanie linie lotnicze, Wizzair!

Koszty życia:
Stosunkowo niskie koszty utrzymania w porównaniu z Londynem. Dla przykładu, ceny pokoju w kampusach uniwersytetu Bedfordshire zaczynają się już od 100 funtów tygodniowo i zawierają w sobie: media, ubezpieczenie, 24h ochronę, całodobową pralnię oraz dostęp do obiektów uniwersyteckich takich jak kino czy siłownia.

Rozrywka:
Beds jest znany z organizacji wielu eventów. Inicjatywa The University of Bedfordshire Theatre sprawiła, że studenci uczelni mogą brać udział w wielu profesjonalnych zajęciach z zakresu sztuki i kultury, takich jak: taniec współczesny, teatr, komedia czy muzyka. (WIĘCEJ

 

3. Studia w Anglii - ciekawe kierunki:

Fashion Design:
Kurs ten zachęca do eksperymentowania ze wzorami, materiałami i procesami włókienniczymi. Poprzez badanie pokrewnych dyscyplin artystycznych, takich jak: fotografia, sitodruk i ilustracja, kurs ten kładzie nacisk na rozwój indywidualnego stylu każdego ze studentów. Co więcej, poprzez realizację projektów z czołowymi projektantami mody, studenci tego kursu mają możliwość odkryć własny twórczy kierunek. (WIĘCEJ)

 

Photography and Video Art:
Kurs ten umiejscawia fotografię i wideo w samym sercu współczesnej praktyki artystycznej, kładąc nacisk na kreatywność, indywidualizm i pragmatyzm. Oprócz pracy przy użyciu nowoczesnych technologii cyfrowych, studenci tego kierunku będą mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat pracy w tradycyjnej ciemni. Fotografia i wideo są w centrum sztuki współczesnej – nigdy nie nudne, zawsze prowokujące, zmieniające nasz sposób myślenia o współczesnym świecie. (WIĘCEJ)

Advertising and Branding Design:
Udany projekt reklamy zależy od znajomości zasad marketingu, zatem połączenie projektowania graficznego z teoriami z zakresu brandingu i reklamy leży w samym sercu tego kursu. Beds kładzie tu duży nacisk na rozwój umiejętności niezbędnych do zrozumienia zasad funkcjonowania rynku. Z praktycznego punku widzenia kurs ten rozwija wiedzę w dziedzinach technicznych i twórczych (grafika 2D, modelowanie 3D, animacja), otwierając przed swoimi studentami możliwości pracy w dziedzinie reklamy i przemysłach kreatywnych. (WIĘCEJ)


 

 

4. Studia w Wielkiej Brytanii - wymagania:

Studia licencjackie:
• Ogólna średnia z matury 50%, w tym jeden przedmiot rozszerzony na 50%
• Matura podstawowa z angielskiego: ustna (60%) i pisemna (75%) zamiast certyfikatu językowego!*

*lub IELTS na 6.0 pkt.

Studia magisterskie:
• Średnia z licencjatu min. 4.0 i wyżej (lub doświadczenie zawodowe jeśli nie spełniasz wymogów rekrutacyjnych)
• IELTS minimum 6.5

 

5. Studia w UK - koszt czesnego:

Studia licencjackie:
Czesne na studia licencjackie na Coventry University, podobnie jak na innych uczelniach w Anglii, wynosi 9000 funtów rocznie (w całości pokrywane z pożyczki studenckiej).

Studia magisterskie:
Czesne na studia magisterskie zależy od kierunku studiów i waha się pomiędzy £4,200 – £ 9,500 rocznie (może być w całości pokryte z pożyczki studenckiej).

 

6. Studia Wielka Brytania - stypendia:

• 1000 funtów dla studentów, których przychód w rodzinie wynosi poniżej 25.000 rocznie!
• 350 funtów dla każdego studenta na książki, zeszyty itd. (1szy rok), na drugim i trzecim roku po 50 funtów
• 800 funtów dla studentów, których średnia z matury wynosi 65% (w tym 1 przedmiot rozszerzony).

• Your Beds Money Card – wszyscy dzienni studenci 3-letnich studiów licencjackich, którzy płacą najwyższą stawkę za czesne otrzymają co najmniej £450 dodatku do wykorzystania przez 3 lata studiów na materiały potrzebne na zajęcia.

• UCMK Student Bursary – przeznaczone dla pierwszorocznych studentów z UK i EU którzy zaczynają studia dzienne licencjackie na kampusie w Milton Keynes we wrześniu 2016 i którzy płacą pełne czesne w wysokości £9,000. Stypendium jest w wysokości £1000 i wypłacane w gotówce dwa razy w roku (po £500).
(WIĘCEJ)

 

7. Beds - ceny zakwaterowania w akademiku:

Do uniwersytetu przynależą 4 akademiki, usytuowane w następujących miejscach: Bedford, Luton, Buckinghamshire (przeznaczony wyłącznie dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa) oraz najnowszy Milton Keynes. Ceny pokoi w poszczególnych akademikach wahają się między £96 do £164 tygodniowo.
Studenci pielęgniarstwa i położnictwa mogą natomiast liczyć na zakwaterowanie częściowo finansowane przez NHS Trust, wówczas miesięczny koszt pokoju plasuje się między £325 a £528.27. (WIĘCEJ)

 

8. Kampusy na Beds:

Do uniwersytetu przynależy 6 kampusów akademickich, podzielone w zależności od kierunku studiów oraz poziomu kształcenia. Należą do nich: Luton campus, Bedford campus, Putteridge Bury campus, Buckinghamshire campus, Butterfield Park I University Campus Milton Keynes (UCMK). (WIĘCEJ)

 

9. Ambasadorzy uczelni:

Iwona

Kiedy zaczęłam naukę w liceum przez głowę przeszła mi myśl, aby dalszą edukację kontynuować poza granicami kraju. Jednakże pomysł ten od początku wydawał się być szalony, a cel prawie niemożliwy do zdobycia.

Kiedy już prawie o tym zapomniałam i w klasie maturalnej zaczęłam poszukiwać uniwersytetów, na które mogłabym aplikować w naszym kraju, nagle, niczym "grom z jasnego nieba" przyszła do mnie koleżanka i opowiedziała mi o Krzyśku, który był w jej szkole i zachęcał do studiowania w Anglii. Od tego momentu zaczęła się prawdziwa przygoda życia, gdyż samo składanie papierów stanowi niejakie wyzwanie. Personal Statement, referencje, UCAS etc... Dlatego też tutaj wielki ukłon w stronę http://studiawanglii.pl/ . Bez Krzyśka i jego teamu jestem prawie pewna, że dawno bym się poddała. Nieważne, czy twoje pytanie jest dosyć oczywiste, czy też nie, on zawsze Ci odpowie i doradzi.

Kiedy pomyślnie przeszłam przez całą aplikacje, a uczelnia wysłała mi pozytywną odpowiedź postanowiłam wyjechać nieco wcześniej, aby znaleźć pracę i trochę się zaaklimatyzować. Początkowo mieszkałam z przyjaciółką w domu jej brata. Później znalazłam pracę w Amazonie i przeprowadziłam się bliżej centrum. Tutaj muszę przyznać, że Amazon otwiera przed tobą wiele możliwości i pozwala zdobyć cenne doświadczenie. Początkowo sortowałam paczki, ale po paru miesiącach przeszłam trening i zaczęłam pracę w Quality Check. Uwierzcie dwa, trzy dni w tygodniu wystarczą, aby zapłacić czynsz, jedzenie i od czasu do czasu wyjść gdzieś ze znajomymi.

Jeśli chodzi o studia, to jest właśnie to czego szukałam! Cztery dni w tygodniu, około 2-3 h dziennie spędzone na uniwersytecie, większość pracy wykonujesz samemu, w domu. Jeśli masz jakieś pytania, możesz zostać po wykładzie i porozmawiać z wykładowcą lub po prostu wysłać mu e-maila. Co więcej, masz wolny dostęp do wszystkich materiałów, prezentacji dzięki internetowej platformie zwanej BREO. Zatem nie musisz się martwić, że czegoś nie zdążyłeś zanotować, bo zawsze możesz do tego wrócić :). Już na początku roku akademickiego dostajesz informację o terminach twoich esejów i testów. Tematy esejów są naprawdę bardzo ciekawe, a samo ich pisanie poszerza twoje angielskie słownictwo i uczy krytycznego myślenia.

Podsumowując, studia w Anglii są dla osób, które nie boją się wyzwań i lubią przygody. Ja właśnie do tych osób należę, dlatego też była to najlepsza decyzja w moim życiu. BSc degree to tylko początek !

GOOD LUCK! dla osób nie bojących się ruszyć w pogoń za marzeniami, a dla Krzyśka jeszcze raz wielkie dzięki !!! ;)

 

Klaudia

Obecnie studiuje Media and Public Relations na University of Bedfordshire na kampusie w Luton. Po przyjeździe do Anglii zamieszkałam w student accommodation. Pracę znalazłam za pomocą portali takich jak gumtree czy indeed, aplikując kiedy byłam jeszcze w Polsce. Moje prace zmieniały się dość często w tym roku akademickim - zaczęłam od kelnerowania w hotelach przez agencje, po czym rozpoczęłam pracę w kafeterii na lotnisku, z której zrezygnowałam dla posady Sales Advisor w River Island. W międzyczasie pracowałam też jako tłumacz dla Brytyjskiej firmy. Obecnie wciąż pracuję w River Island, kelneruje w hotelowej restauracji i biorę udział w stażu w UKCCA ;) Życie w Anglii zdecydowanie mi się podoba z względu chociażby na kulturę, język czy jedzenie, które nigdy nie odpowiadały mi w Polsce. Studiami w Anglii jestem zachwycona - nie są tak trudne ani czasochłonne jak te w Polsce. Zdecydowanie nie żałuję, że zdecydowałam się wyjechać! ;) 
 

Studia na Bedfordshire

ZAPYTAJ O SWOJE SZANSE >>>

do góry