Opinie

Chcesz rad od absolwenta studiów w Anglii?
PORADŹ SIĘ>>>


Justyna
Kierunek: International Travel and Tourism Management
Uczelnia: Buckinghamshire New University

"Studia w Anglii to była najlepsza decyzja w moim życiu!
Studiowałam rok w Polsce, i szczerze mówiąc to nie było dla mnie, za dużo teorii , za mało praktyki. Na targach edukacyjnych natknęłam się na stoisko właśnie o studiach w Anglii i stwierdziłam – tak to jest to J Było to w marcu dokładnie rok temu, a w kwietniu już z pomocą Krzyśka przez www.studiawanglii.pl
wypełniałam aplikację i pisałam list motywacyjny Personal Statement na studia w Wielkiej Brytanii

Muszę mu w tym momencie serdecznie podziękować za czas, cierpliwość i serce które wkłada w pomoc takim kandydatom na studenta jak ja :)Zaaplikowałam na 3 różne uczelnie na kierunki pokrewne z turystyką i zarządzaniem.
Od wszystkich 3 dostałam pozytywną odpowiedź, wybrałam jednak Buckinghamshire New University w High Wycombe, miejscowość oddaloną o pół godziny drogi od Londynu i najbliższego lotniska w Luton.Uczelnia jest świetna , bardzo sprzyjająca studentom – co się kryje za tym stwierdzeniem ?
Na moim kierunku International Travel and Tourism Management studiuje 24 osoby, mamy Personal Tutora, który już od pierwszego tygodnia znał nasze imiona , nazwiska, zainteresowania, skąd jesteśmy ( warto wspomnieć że jest 5 Polaków i tylko 5 Brytyjczyków, reszta studentów z mojego kierunku jest z różnych części świata). W każdej chwili możemy liczyć na jego pomoc, też podziwiam jego cierpliwość gdy na początku roku został zasypany tysiącami pytań :D


Zajęcia są porozrzucane 3 dni w tygodniu, także jest to dobra opcja dla tych którzy chcą się sami utrzymać – tak, jest to możliwe – ja pracuje 4 dni w tygodniu i spokojnie starcza na czynsz i utrzymanie.
Mój kierunek ma 4 moduły (przedmioty) w tym semestrze, do których zaliczenia albo piszemy essay albo jest przewidziana prezentacja grupowa, albo egzaminy TCA. Przedmioty są typowo praktyczne, dużo pracy w grupach.

Program "Big Deal" dofinansowania aktywności studentów – który jest na Bucks Uni, umożliwił mojemu kierunkowi 4 dniowy pobyt w Newquay z przejazdem i wyżywieniem tylko za 20 funtów, wiem że zależnie od kierunków takie „bonusy” są inne.
W Bucks mamy świetne Student Union (samorząd studencki) które zapewnia wiele dodatkowych zajęć "activities", począwszy od sportów do klubu który de facto znajduje się na terenie uczelni..Ja uczęszczam do drużyny siatkarskiej gdzie na 10 dziewczyn 7 to Polki :)
16.03 mamy Varsity – największe wydarzenie sportowe, większość drużyn sportowych gra przeciwko uczelniom z Londynu, nie mogę się doczekać!
Jeśli zastanawiacie się czy warto studiować w Anglii, dla mnie odpowiedź jest tylko jedna: TAK!!!"


Sylwia
Kierunek: Music Management and Artist Development
Uczelnia: Bucks New University

„Pamiętacie te marzenia z dzieciństwa w których pragnęliście być księżniczką, policjantem
czy strażakiem?
Ja zawsze marzyłam aby zostać artystką, ale w Polsce wydawało mi się to nierealne. Zdecydowałam się złożyć podanie na studia w Polsce na kierunki, które mogły mi ewentualnie zapewnić pracę finansach. Pewnego dnia po rozmowie z koleżanką, która zdecydowała się wyjechać na studia za granicę, coś we mnie mówiło, że ja też tak chce, poszperałam więc w Internecie i znalazłam stronę http://www.studiawanglii.pl, wykonałam telefon, jeden telefon, który dał mi szanse na spełnienie marzeń z dzieciństwa.

Dostałam się na studia w Anglii z pomocą Krzyśka i jego teamu, a dziś jestem na kierunku Music Management and Artist Development na Bucks New University pod Londynem.
Jest to najlepsza rzecz jaka mnie kiedykolwiek spotkała! ☺
Poznaję wspaniałych ludzi z branży, wykładowcy którzy mnie uczą w przeszłości pracowali w biznesie muzycznym na wysokich stanowiskach.

Od początku studiów miałam okazję między innymi:
- Poznać asystentkę managera Rity Ory, która obecne jest na 3-cim roku mojego kierunku.
- Korzystać z darmowego studia nagraniowego, biblioteki całodobowej oraz rożnych innych atrakcji.
Zapewne czytając to 

myślicie, że przesadzam, bo sama będąc na waszym miejscu uznałabym, że to jakiś chwyt marketingowy, ale tak nie jest ☺

Moje zajęcia odbywają się w ciągu 3 dni, dlatego mi aktualnie weekend zaczyna się w czwartek po zajęciach. Nauczyciele są naprawdę wyrozumiali i otwarci, wiecie jak to jest w Polsce trzeba 

używać tytułów panie doktorze, magistrze, profesorze itp.
Na studiach w Anglii zwracamy się do nich po imieniu, nie ważne, że dzieli nas 20 czy nawet 30 lat różnicy, oni chcą utrzymać jak najlepszy kontakt ze studentami.

Jeśli chodzi o czas wolny to nigdzie w Polsce na imprezie nie dostaniesz darmowej nie wiem pizzy, hamburgerów czy mcflurrów ☺ Tutaj jest to możliwe. Imprezy są po prostu fenomenalne, np. UV party gdzie wracasz dosłownie wykąpana w farbie fluorescencyjnej, czy rożne inne imprezy tematyczne. Każdego dnia w klubie Student Union, tzw. „SU” jest impreza i nie ma możliwości żeby była taka sama.

W poniedziałki można jechać do 'Oceana' jest to klub oddalony od naszego miasta o jakieś 45 minut drogi. Co najlepsze za jedyne 3 funty masz zapewniony dojazd i powrót autokarem z uczelni, wejście do klubu oraz pierwszego darmowego drinka. Czy to nie brzmi cudownie? 

Jeśli i ty chcesz przeżyć to co ja, czy wielu innych Polaków na studiach w UK po prostu wejdź na www.studiawanglii.pl i napisz do Krzyśka.

Czy warto jechać na studia w UK?
Tak.

Czy zmieniłabym swoją decyzję co do wyjazdu?
NIGDY W ŻYCIU!”

Kasia
Kierunek: Music Management and Studio Production
Uczelnia: Bucks New University
 

KTO?
Urszula Połeć


KIERUNEK:
Independent Studies (Sociology, drama & literature).

UCZELNIA:

 

DZIŚ
Właścicielka
studia graficznego
Różowy Pies w Łodzi

SŁUCHAJ:

ABSOLWENT UNIVERSITY OF SUNDERLAND URSZULA POŁEĆ.mp3

Chcesz pogadać z absolwentem studiów w Anglii?
PORADŹ SIĘ>>>

do góry