University of Bedfordshire

 


UNIVERSITY OF BEDFORDSHIRECampusy

University name University of Bedfordshire
University address University Square
Luton
LU1 3JU
UCAS university code B22
UCAS campus code D

 

University name University of Bedfordshire
University address Pollhill Avenue
Bedford
MK41 9EA
UCAS university code B22
UCAS campus code H

 

University name University of Bedfordshire
University address 502 Avebury Boulevard
Central Milton Keynes
MK9 3HS
UCAS university code B22
UCAS campus code M

 

University name University of Bedfordshire
University address Aylesbury College
Oxford Road
Aylesbury
HP21 8PD
UCAS university code B22
UCAS campus code -

 


Pragniesz mieszkać w samym sercu Luton? Chcesz studiować w mieście posiadającym doskonałe połączenie komunikacyjne z resztą UK i Europy. Zapoznaj się z ofertą Bedfordshire!


Nagrody

W 2013 roku Uniwersytet Bedfordshire wygrał nagrodę Queen’s Anniversary Prize, która uznała pionierskie badania instytucji – jest to najważniejsza nagroda uniwersytecka w Wielkiej Brytanii.


Rankingi

Uniwersytet Bedfordshire to nowoczesna, innowacyjna uczelnia, która od ponad 100 lat zapewnia swoim studentom najwyższej jakości edukację. 92% studentów Bedfordshire, którzy ukończyli studia w ubiegłym roku znalazło pracę. Co więcej, aż 73,5% absolwentów zostało zatrudnionych na stanowiskach zawodowych i kierowniczych.


Z czego jest znany

W ostatnim Government Research Assessment Exercise uniwersytet został uznany jako światowej klasy w następujących kierunkach: Earth Systems and Environmental Science; Social Work, Social Policy and Administration; English Language and Literature; oraz Communications, Cultural and Media Studies.


Położenie

Główny kampus uniwersytetu Bedfordshire znajduje się w samym sercu Luton, będącym największym miastem hrabstwa. Jest ono położone ok 50 km na północ od Londynu (30 minut jazdy pociągiem) i posiada doskonałe połączenie komunikacyjne z resztą Zjednoczonego Królestwa. Co więcej, uniwersytet znajduje się zaledwie 2.5 km od lotniska, z którego kursują tanie linie lotnicze, Wizzair!


Koszty życia

Stosunkowo niskie koszty utrzymania w porównaniu z Londynem. Dla przykładu, ceny pokoju w kampusach uniwersytetu Bedfordshire zaczynają się już od 100 funtów tygodniowo i zawierają w sobie: media, ubezpieczenie, 24h ochronę, całodobową pralnię oraz dostęp do obiektów uniwersyteckich takich jak kino czy siłownia.


Rozrywka

Beds jest znany z organizacji wielu eventów. Inicjatywa The University of Bedfordshire Theatre sprawiła, że studenci uczelni mogą brać udział w wielu profesjonalnych zajęciach z zakresu sztuki i kultury, takich jak: taniec współczesny, teatr, komedia czy muzyka.


Fashion Design

Kurs ten zachęca do eksperymentowania ze wzorami, materiałami i procesami włókienniczymi. Poprzez badanie pokrewnych dyscyplin artystycznych, takich jak: fotografia, sitodruk i ilustracja, kurs ten kładzie nacisk na rozwój indywidualnego stylu każdego ze studentów. Co więcej, poprzez realizację projektów z czołowymi projektantami mody, studenci tego kursu mają możliwość odkryć własny twórczy kierunek. 


Photography and Video Art

Kurs ten umiejscawia fotografię i wideo w samym sercu współczesnej praktyki artystycznej, kładąc nacisk na kreatywność, indywidualizm i pragmatyzm. Oprócz pracy przy użyciu nowoczesnych technologii cyfrowych, studenci tego kierunku będą mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat pracy w tradycyjnej ciemni. Fotografia i wideo są w centrum sztuki współczesnej – nigdy nie nudne, zawsze prowokujące, zmieniające nasz sposób myślenia o współczesnym świecie.


Advertising and Branding Design

Udany projekt reklamy zależy od znajomości zasad marketingu, zatem połączenie projektowania graficznego z teoriami z zakresu brandingu i reklamy leży w samym sercu tego kursu. Beds kładzie tu duży nacisk na rozwój umiejętności niezbędnych do zrozumienia zasad funkcjonowania rynku. Z praktycznego punku widzenia kurs ten rozwija wiedzę w dziedzinach technicznych i twórczych (grafika 2D, modelowanie 3D, animacja), otwierając przed swoimi studentami możliwości pracy w dziedzinie reklamy i przemysłach kreatywnych.

• 1000 funtów dla studentów, których przychód w rodzinie wynosi poniżej 25.000 rocznie!

• 350 funtów dla każdego studenta na książki, zeszyty itd. (1szy rok), na drugim i trzecim roku po 50 funtów

• 800 funtów dla studentów, których średnia z matury wynosi 65% (w tym 1 przedmiot rozszerzony).

• Your Beds Money Card – wszyscy dzienni studenci 3-letnich studiów licencjackich, którzy płacą najwyższą stawkę za czesne otrzymają co najmniej £450 dodatku do wykorzystania przez 3 lata studiów na materiały potrzebne na zajęcia.

• UCMK Student Bursary – przeznaczone dla pierwszorocznych studentów z UK i EU którzy zaczynają studia dzienne licencjackie na kampusie w Milton Keynes we wrześniu 2016 i którzy płacą pełne czesne w wysokości £9,000. Stypendium jest w wysokości £1000 i wypłacane w gotówce dwa razy w roku (po £500).


Do uniwersytetu przynależą 4 akademiki, usytuowane w następujących miejscach: Bedford, Luton, Buckinghamshire (przeznaczony wyłącznie dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa) oraz najnowszy Milton Keynes. Ceny pokoi w poszczególnych akademikach wahają się między £96 do £164 tygodniowo. Studenci pielęgniarstwa i położnictwa mogą natomiast liczyć na zakwaterowanie częściowo finansowane przez NHS Trust, wówczas miesięczny koszt pokoju plasuje się między £325 a £528.27.


Do uniwersytetu przynależy 6 kampusów akademickich, podzielone w zależności od kierunku studiów oraz poziomu kształcenia. Należą do nich: Luton campus, Bedford campus, Putteridge Bury campus, Buckinghamshire campus, Butterfield Park I University Campus Milton Keynes (UCMK). 

do góry