London Metropolitan University

LONDON METROPOLITAN UNIVERSITYCampusy

Moorgate:

University name London Metropolitan University
University address Electra House
84 Moorgate
London EC2M 6SQ
UCAS university code L68
UCAS campus code MG, MT

Holloway:

University name London Metropolitan University
University address Tower Building
166-220 Holloway Road
N7 8DB London 
UCAS university code L68
UCAS campus code -

Aldgate:

University name London Metropolitan University
University address London Metropolitan University
25 Old Castle St
London E1 7NT
UCAS university code L68
UCAS campus code -

 


Jesteś fanem wydarzeń kulturalnych, koncertów i wieczorów filmowych? Marzysz o studiach w samym sercu Londynu? Zapoznaj się z ofertą London Metropolitan!


Nagrody

Kursy na uniwersytecie London MET otrzymały najwyższe oceny względem jakości nauczania w Wielkiej Brytanii (The UK's Quality Assurance Agency).


Rankingi

Uniwersytet prowadzi także w rankingach na najlepszych wykładowców w swojej dziedzinie, którzy cieszą się pozycją światowego lidera w poszczególnych branżach (Research Assessment Exercise).


Z czego jest znany

Uniwersytet London Met jest znany z wysokiej jakości kursów związanych z prawem i kryminologią. Studenci tych kierunków mają możliwość uczestnictwa w pozorowanych rozprawach i procesach sądowych, dzięki specjalnie przygotowanemu pomieszczeniu zwanemu Mock Court. Celem wielogodzinnych ćwiczeń jest zapoznanie studentów z procesami zachodzącymi w sądzie, gdzie mają oni możliwość ćwiczenia swoich umiejętności prezentacji.


Położenie

London Metropolitan został założony pond 160 lat temu i jest tym samym jedną z najstarszych uczelni w Londynie. Kampusy są umiejscowione w 3 rejonach w sercu Londynu i do wszystkich łatwo dotrzeć komunikacją miejską i metrem.


Koszty życia

W związku ze strategicznym położeniem uniwersytetu, koszty życia są tu znacznie wyższe niż w pozostałych częściach Anglii. Koszt wynajmu pokoju w jednym ze studenckich akademików oscyluje między 7.700-11.700 funtów rocznie. Dodatkowo studenci London MET muszą wziąć pod uwagę dość wysoki koszt komunikacji miejskiej w Londynie. Koszt tygodniowego biletu, upoważniającego do przejazdów między strefami 1-3 (wraz z karta studencka Oyster +18) wynosi tam £23-£28.


Rozrywka

London Metropolitan jest znany z organizacji szeregu imprez studenckich. Wydarzenia obejmują koncerty, działania społeczne i charytatywne, wieczory filmowe oraz nocne imprezy tematyczne. Na uniwersytecie działa również wiele klubów sportowych i tanecznych, a także siłownia i studio fitness.


Criminology, Policing and Law

Uniwersytet London Metropolitan jest jedną z niewielu uczelni w Wielkiej Brytanii, która posiada specjalny sąd, w którym studenci prawa ćwiczą prowadzenie procesów (Mock Court Room). Instrument ten zapewnia studentom prawa znaczną przewagę nad konkurencją przy wejściu na prawdziwą salę sądową, zapewniając im ekscytujące i stymulujące środowisko. Celem tego kierunku jest poszerzenie wiedzy studentów z zakresu socjologii, psychologii, kryminologii i prawa.


Architecture

Kurs ten oferuje kształcenie, które po pomyślnym zakończeniu przewiduje uzyskania stopnia zwalniającego z RIBA 1 – pierwszego etapu kwalifikacji zawodowej w architekturze. Kurs ten koncentruje się na trzech głównych tematach – idea i praktyka tworzenia, staranność oraz odpowiedzialność społeczna i środowiskowa. Zajęcia na tym kierunku odbywają się w doskonale wyposażonych pracowniach projektowych, wyposażonych w wysokiej klasy analogowe i cyfrowe urządzenia drukujące. Mając dostęp do licznych warsztatów tekstylnych, ceramicznych, meblarskich i fotograficznych, studenci tego kierunku zdobędą profesjonalną wiedzę techniczną.


Fashion Marketing and Business Management

Kurs ten pozwala studentom zyskać praktyczne umiejętności w zakresie nauki i biznesu potrzebne do udanej kariery w marketingu modowym, dając im wiedzę na temat światowego przemysły mody. Celem kursu jest wyposażenie studentów w umiejętności z zakresu handlu detalicznego, zarządzania, marketingu, e-commerce, merchandisingu i innowacyjności produktów. Wiedza oraz wieloletnie kontakty w branży, dostarczone przez zaangażowany zespół ekspertów modowych, pozwoli studentom tego kierunku odkryć spektakularne dziedzictwo jednego z najbardziej oryginalnych miast świata mody, dając im możliwość rozwinięcia swoich praktycznych umiejętności.


Do uniwersytetu przynależą 42 akademiki, których ceny różnią się w zależności od standardu poszczególnych pokoi i wahają się między £116 a £470 tygodniowo.


Do uniwersytetu przynależą 3 kampusy akademickie, podzielone w zależności od kierunku studiów: Holloway (nauki ścisłe), Moorgate (biznes i zarządzanie) oraz Central House (sztuka, architektura i design).
 

do góry