University of South Wales

 


UNIVERSITY OF SOUTH WALESCampusy

Treforest, Pontypridd Campus:

University name University of South Wales
University address University of South Wales
Treforest
Pontypridd
CF37 1DL
UCAS university code W01
UCAS campus code -

Glyntaff, Pontypridd Campus:

University name University of South Wales
University address University of South Wales
Cemetery Road
Glyntaff
Pontypridd
CF37 4BD
UCAS university code W01
UCAS campus code -

Cardiff Campus:

University name  University of South Wales
University address

University of South Wales 
(ATRiuM Building)
86-88 Adam Street
Cardiff
CF24 2FN

UCAS university code W01
UCAS campus code -

Newport City Campus:

University name University of South Wales
University address University of South Wales
Usk Way
Newport
NP20 2BP
UCAS university code W01
UCAS campus code -

 


Jesteś fanem nadmorskich klimatów? Chcesz studiować w jednej z najtańszych i najbezpieczniejszych miejscowości uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii? Zapoznaj się z ofertą South Wales!


Nagrody

W 2012 roku uczelnia została nagrodzona przez “The Times” za najbardziej przyjazne podejście do studenta (Times Higher Award for Outstanding Support to Students).


Rankingi

Uniwersytet South Wales jest jednym z największych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii (znajduje się w pierwszej szóstce największych uczelni brytyjskich!). Znajduje się na nim ponad 400 kierunków, co przekłada się na wysoki poziom satysfakcji ze studiów – 81% studentów jest niezwykle zadowolonych z poziomu nauczania na South Wales. Co ciekawe, współczynnik zatrudnialności dla University of South Wales wynosi aż 93%, co oznacza, że dokładnie taki procent absolwentów znajduje pracę (lub kontynuuje edukację) w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów.


Z czego jest znany

Uniwersytet współpracuje z kluczowymi pracodawcami w Wielkiej Brytanii, takimi jak: British Airwaves, Sony, Microsoft, National Health Service (NHS), BBC i Rolls Royce.


Położenie

Uniwersytet jest położony niedaleko stolica Walii, jednej z najbezpieczniejszych miejscowości uniwersyteckich w UK. W pobliżu znajduje się nadmorski kurort Barry Island, zatoka w Cardiff oraz niezliczone tereny turystyczno-rekreacyjne.


Koszty życia

Walia zachęca studentów stosunkowo niskimi kosztami utrzymania, zbliżonymi do kosztów utrzymania w dużym polskim mieście. Wiele zależy oczywiście od Twojego stylu życia, jednak oscyluje się, iż przeciętny student potrzebuje około £145-167 tygodniowo, wliczając w to czynsz, jedzenie, materiały naukowe, ubrania oraz rozrywkę. Biorąc pod uwagę fakt, że minimalne wynagrodzenie w Walii wynosi £6/h, wystarczy pracować jedynie 25h tygodniowo, aby spokojnie się utrzymać!


Rozrywka

Na uniwersytecie znajduje się nowoczesny kompleks sportowy, USW Sport Park, który jest regularnie odwiedzany przez drużyny sportowe takie jak British Lions, czy międzynarodową drużynę rugby, Cardiff City FC. Co więcej, uniwersytet posiada własną szkołę fotograficzną, zaplecze animacyjne, studio radiofoniczne oraz konserwatorium filmowe.


International Wildlife Biology

Kurs oferuje interdyscyplinarne podejście do zrozumienia ekologii i zachowania różnych gatunków, dając możliwość studiowania na trzech kontynentach. Kurs zapewnia solidne podstawy w odpowiednich dziedzinach biologicznych, ekologicznych i genetycznych. Obowiązkowym elementem kursu jest czterotygodniowe badanie terenów mieszkalnych w RPA.


Aircraft Maintenance Engineering

Oferując takie przedmioty aerodynamika i mechanika lotu, kierunek przygotowuje studentów do obsługi technicznej statku powietrznego. South Wales współpracuje z British Airways i jest jedynym uniwersytet w Wielkiej Brytanii, który daje możliwość uzyskania pełnej licencji EASA Part-66. Kurs ten zapewnia doskonałe możliwości kariery na całym świecie w firmach produkcyjnych, handlowych, siłach zbrojnych i u operatorów linii lotniczych.


Aeronautical Engineering

Kierunek zapewniający wiedzę i umiejętności w każdym aspekcie pojazdów powietrznych od rozwoju i produkcji, do certyfikacji. Studenci tego kierunki uczą się zasad technicznych potrzebnych do kariery w przemyśle lotniczym, zyskując praktycznie doświadczenie w centrum przestrzeni kosmicznej (Aerospace Centre) usytuowanym na uniwersyteckim kampusie, gdzie mogą wziąć udział w lekcjach latania. Ten kierunek oferuje ponadto liczne staże oraz wizyty w takich miejscach jak Rolls Royce, GE Aviation Walii, Airbus Filton i British Airways Maintenance Cardiff (BAMC).


Stypendia dla Polaków jest czynnikiem zdecydowanie wyróżniającym University of South Wales na tle innych szkół wyższych. Ci z Was, którzy osiągną wynik z matury na poziomie powyżej 80% (średnia z 2 dowolnych przedmiotów rozszerzonych) dostaną od uniwersytetu jednorazowe stypendium w wysokości £2000 na start!


Uniwersytet posiada 14 akademików (student halls) rozmieszczonych w pobliżu Cardiff. Ich ceny wahają się między 2100 (w Treforest i Glyntaff) i 8925 (w Newport City Centre) funtów rocznie. Dla porówniania cena wynajęcia najtańszego akademika niedaleko Londynu wynosi minimum 7.700 funtów rocznie!


W skład uczelni wchodzą cztery wydziały, rozmieszczone w pięciu różnych lokalizacjach: Treforest (Pontypridd) Campus, Glyntaff (Pontypridd) Campus, Cardiff Campus, Newport City Campus oraz Caerleon Campus. 

do góry