Birkbeck University

BIRKBECK UNIVERSITYCampusy

Bloomsbury (Central London) Campus: 

University name UCAS campus code
University address Birkbeck, University of London
Malet Street, Bloomsbury
London WC1E 7HX
UCAS university code B24
UCAS campus code -

Stratford (East London) Campus: 

University name UCAS campus code
University address University Square
1 Salway Road
Stratford, London
E15 1NF 
UCAS university code B24
UCAS campus code -

 


Nagrody

W 2005 roku The Centre for Brain Function and Development otrzymało nagrodę The Queen's Anniversary Prize for Higher and Further Education (Doroczna Nagroda Królowej za Osiągnięcia Na Polu Kształcenia Pomaturalnego i Wyższego) za projekt “Neuropsychological work with the very young: understanding brain function and cognitive development”


Rankingi

Według rankingu Times Higher Education World University Rankings, Birkbeck należy do 250 najlepszych uniwersytetów na świecie. Według The QS World University Rankings, Birkbeck, University of London w 2014 roku zajął 431. miejsce na świecie, w 2015 roku 290., natomiast w 2016 uplasował się już na 280. miejscu. Według tego samego rankingu, dwa przedmioty: English language and literature oraz Philosophy znalazły się na 51. miejscu na świecie.


Z czego jest znany

Birkbeck, który jest częścią federacji uczelni University of London, specjalizuje się w kursach wieczorowych (zajęcia w godzinach 18-21), co umożliwia jednoczesną pracę nawet na pełen etat. Uczelnia oferuje kierunki zarówno part-time (4 lub 6 lat) jak i full-time (3 lata).


Położenie

Główna siedziba uczelni mieści się w Bloomsbury – dzielnicy w centralnym Londynie, w gminie London Borough of Camden, w pobliżu British Museum i The Bloomsbury Theatre. Bloomsbury słynie z wielu skwerów i terenów zielonych: Tavistock Square, Russell Square, Gordon Square czy Bloomsbury Square, gdzie można przyjemnie spędzić wolny czas. Dodatkowym atutem jest odległość do ważnych punktów Londynu – 15 minut metrem do dworca Kings Cross, 20 minut metrem do London Eye, godzina metrem do lotniska Heathrow. Birkbeck posiada również kampus w Stratford (gmina London Borough of Newham) we wschodnim Londynie, który został otwarty w 2013 roku – początkowo uczelnia korzystała z pomieszczeń University of East London.


Koszty życia

Uniwersytet położony jest w samym sercu Londynu, gdzie koszty życia są zdecydowanie wyższe niż w innych częściach Anglii – dotyczy to zarówno zakwaterowania, komunikacji, jak i wyżywienia. Koszt tygodniowego biletu Travelcard (karta Oyster) dla osoby dorosłej (dane z marca 2017 roku) umożliwiającego podróżowanie w strefach 1-3 to 38,70 funtów. Z kartą 18+ Student Oyster photocard można otrzymać 30% zniżki na bilety, ale należy spełnić pewne wymagania https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/adult-discounts-and-concessions/18-student
Ogromnym plusem tej uczelni jest możliwość studiowania tylko wieczorami i równoczesnej pracy, która pozwala zapewnić środki do utrzymania się w centrum Londynu.


Rozrywka

Ze względu na położenie uniwersytetu, studenci na pewno nie mogą narzekać na brak rozrywki. Dodatkowo, uczelnia posiada kino, które regularnie wyświetla filmy i jest darmowe dla studentów. Studiując na Birkbeck, automatycznie stajemy się członkami Student Central, które oferuje dostęp do barów, obiektów i zajęć sportowych, pomaga w sprawach związanych z zakwaterowaniem.  Warto również wspomnieć o bogatej ofercie kół zainteresowań – każdy znajdzie coś dla siebie. 


W skład uczelni wchodzi pięć szkół: School of Arts, School of Business, Economics and Informatics, School of Law, School of Science i School of Social Sciences, History and Philosophy, na które z kolei składa się 19 wydziałów – na przykład w przypadku School of Arts są to: Department of English and Humanities, Department of Cultures and Languages, Department of History of Art oraz Department of Film, Media and Cultural Studies.


Philosophy

Według badań Research Excellence Framework (REF) z 2014 roku, kierunek ten znajduje się na 15. miejscu w Wielkiej Brytanii, natomiast The Philosophical Gourmet Report 2014-2015 informuje, że Filozofia na Uniwersytecie Birkbeck jest jedną z najlepszych w Anglii. Wydział Filozofii (Department of Philosophy) ma swoją własną bibliotekę z pokaźnym zbiorem książek i źródeł online. Wydział ten należy do Instytutu Filozofii, który opiekuje się międzyuczelnianą wspólnotą filozofów, organizuje seminaria, dodatkowe wykłady, konferencje. Kierunek dostępny jest w trybie 3-letnim full-time (3-4 wieczory w tygodniu) oraz 4-letnim part-time (2-3 wieczory tygodniowo).


Theatre and Drama

W rankingu Times Higher Education 2015-16 World University Subject Rankings, kierunki artystyczne na Birkbeck uplasowały się na 3. miejscu w Londynie i 11. w Wielkiej Brytanii. Ciekawostką jest, że zajęcia prowadzone są w dawnym domu Virginii Woolf, gdzie często przebywali członkowie Bloomsbury Group. Ze względu na usytuowanie uniwersytetu, standardowe wykłady i ćwiczenia przeplatane są wyjściami do teatrów, seminariami i warsztatami poza murami uczelni. Współpraca z wieloma organizacjami artystycznymi, między innymi Birkbeck Centre for Contemporary Theatre, pozwala na zdobywanie wiedzy i pracę nad swoim warsztatem pod okiem doświadczonych aktorów, twórców czy krytyków. W 3-letnim trybie full-time zajęcia odbywają się 3 wieczory w tygodniu + dodatkowe wyjścia do teatru, w 4-letnim trybie part-time są to 2-3 wieczory w tygodniu + dodatkowe wyjścia do teatru.


History of Art with Curating

Studiując ten kierunek, uczelnia umożliwia współpracę z nowoczesnymi grupami badawczymi: History and Theory of Photography Research Centre, the Architecture, Space and Society Centre and the Vasari Research Centre. Położenie uczelni umożliwia szybki dostęp do światowej klasy architektury, galerii, muzeów, które otaczają uniwersytet lub znajdują się kilka minut drogi od niego. Zajęcia odbywają się 3-4 wieczory w tygodniu w trybie 3-letnim, 2-3 wieczory w trybie 4-letnim lub 1-2 wieczory w tygodniu w trybie 6-letnim.


Studia licencjackie:

• ogólna średnia z matury 65% w tym minimum dwa przedmioty rozszerzone,
• IELTS na 6.5 lub 7.0 dla niektórych kierunków.


Studia magisterskie:

• średnia z licencjatu minimum 4.0,
• IELTS na minimum 6.5.


Czesne na studia licencjackie na Birkbeck, University of London wynosi 9,250 funtów rocznie za studia 3-letnie full-time, 6,935 funtów za studia 4-letnie part-time oraz 4,625 za studia 6-letnie part time (w całości pokrywane z pożyczki studenckiej)


Czesne na studia magisterskie na Birkbeck uzależnione jest od kierunki, ale wynosi średnio 8,000-9,000 funtów rocznie (w całości pokrywane z pożyczki studenckiej)


Stypendia

Dla tych z Was, których roczne dochody rodzinne nie przekraczają 25,000 funtów, Birkbeck oferuje stypendium pomagające pokryć dodatkowe koszty studiów, takie jak kupno książek, drukowanie materiałów, dojazd na zajęcia, w wysokości maksymalnie 800 funtów. Dla studentów studiujących w trybie part time, których dochody roczne znajdują się pomiędzy 25,000-39,999 funtów, stypendium to może wynieść maksymalnie 450 funtów. Birkbeck oferuje również stypendia ufundowane przez absolwentów i organizacje wspierające uniwersytet – są one przeznaczone dla studentów konkretnych kierunków, którzy spełniają określone warunki. http://www.bbk.ac.uk/student-services/financial-support/bursaries Dodatkowo, uczelnia oferuje stypendia dla studentów studiów magisterskich za ponadprzeciętne wyniki w nauce oraz pomoc finansową dla studentów pochodzących z konkretnych krajów.


Ceny zakwaterowania w akademiku

Studenci Birkbeck mogą znaleźć zakwaterowanie w akademikach lub poszukać pokoju w prywatnych mieszkaniach. Federacja University of London posiada pięć akademików, które są wspólne dla wszystkich uczelni wchodzących w jej skład: The Garden Halls, College Hall, Connaught Halls, Lillian Penson Halls oraz International Halls. Ceny uzależnione są od wielkości pokoju, od wyposażenia i standardu i wahają się od 130 do 350 funtów za tydzień. 
Birkbeck, University of London współpracuje z organizacją UNITE, która pomaga w znalezieniu zakwaterowania. 


Campusy Birkbeck

Uczelnia posiada dwa kampusy – pierwszy w centrum Londynu, w dzielnicy Bloomsbury, natomiast drugi w Stratford. Są one oddalone od siebie o 35 minut metrem i 45 minut samochodem. 

do góry