Coventry University

COVENTRY UNIVERSITYCampusy

Coventry University:

University name UCAS campus code
University address Coventry University
Priory Street
Coventry, United Kingdom
CV1 5FB
UCAS university code C85
UCAS campus code -

Coventry University London:

University name UCAS campus code
University address Coventry University London
University House
109-117 Middlesex Street
London
E1 7JF 
UCAS university code C85
UCAS campus code -

Coventry University Scarborough:

University name UCAS campus code
University address CU Scarborough
Ashburn Road
Off Valley Road
Scarborough
YO11 2JW
UCAS university code C85
UCAS campus code 6

 


Pragniesz studiować na jednym z najlepszych uniwersytetów w UK? Chcesz mieć szansę pracować z największymi firmami na rynku, takimi jak IBM, Ford, Rolls-Royce czy Microsoft? Zapoznaj się z ofertą Coventry!


Nagrody

W latach 2014-2015 “The Times” dwukrotnie przyznał Coventry University tytuł ‘Modern University of the Year’.


Rankingi

Coventry University plasuje się na 15 miejscu najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii (Guardian University Guide 2016). Wysoka satysfakcja studentów z poziomu nauczania na Coventry University jest poparta badaniami – 95% studentów znajduje pracę (lub kontynuuje naukę) w pół roku od ukończenia studiów.


Z czego jest znany

Coventry University jest na pierwszym miejscu w UK pod względem współpracy z firmami i instytucjami w UK. Zarówno absolwenci jak i studenci drugiego roku mają szansę pracować z największymi leaderami na rynku takimi jak: IBM, Ford, Rolls-Royce czy Microsoft.


Położenie

Usytuowane zaledwie godzinę od Londynu i 20 minut od drugiego pod względem wielkości miasta w Anglii, Birmingham. Coventry jest tętniącym życiem miastem, gdzie zarówno fani sportu, muzyki, sztuki i mody znajdą coś dla siebie. Ogłoszone drugim najlepszym miastem dla młodych dorosłych, Coventry oferuje szeroki wybór rozrywki w postaci kin, teatrów, galerii, festiwali czy koncertów muzycznych. Ponadto, Coventry jest sercem angielskiego przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego.


Koszty życia

Koszty życia w tych miastach znacząco się między sobą różnią. Dla porównania, ceny pokoi w jednym ze student halls w Coventry wahają się między 4.400-7.100, natomiast w Londynie oscylują pomiędzy 7.700-11.700 funtów rocznie. Wszystko jednak zależy od standardu pokoju, jego metrażu oraz wyposażenia kuchni i łazienek.


Rozrywka

Fanów sportu zaciekawi fakt, iż uczelnia posiada własny ośrodek sportu i rekreacji, gdzie entuzjaści aktywnego stylu życia mogą brać udział w licznych zajęciach tanecznych lub grach typu football, badminton i tenis stołowy, organizowanych przez uniwersytet.


Aerospace Systems Engineering

Celem kursu jest opracowanie szerokiego zakresu umiejętności technicznych systemów lotniczych. Kurs daje umiejętności w projektowaniu elementów samolotów. Projekty oparte są na systemach stosowanych w najnowszych pojazdach wojskowych, cywilnych, kosmicznych i śmigłowcach. Kończąc ten kurs otrzymujecie: akredytację od Royal Aeronautical Society (RAeS); możliwość pracy na urządzeniach symulacji lotu Merlin oraz dostęp do nauczycieli doświadczonych w przemyśle i badaniach w różnych dziedzinach takich jak: aerodynamiki, dynamiki lotu i awioniki, którzy na co dzień pracują dla Bombardier, Rolls Royce, BAE Systems i MOD.


Aerospace Technology

Celem kursu jest opanowanie zawiłości systemów lotu, różnego rodzaju awarii i ich skutków, które mogą wystąpić. Kierunek wyposaża studentów w niezbędne umiejętności potrzebne do pracy jako inżynier lotnictwa linii lotniczych lub wojska. Będziesz pracować na urządzeniach symulacji lotu Merlin, gdzie zrozumiesz czym jest kokpit i zobaczysz co znaczy latać różnego rodzaju samolotami. Absolwenci tego kierunku dostają pracę dla firm takich jak: Meggitt, Goodrich, Moog, HS Marstons, Airbus we Francji czy Berntrandt w Niemczech.


Biomedical Science

Dzięki temu kierunkowi zyskasz zaawansowane umiejętności labolatoryjne związane z diagnostyką i leczeniem chorób ludzkich oraz wiedzę z zakresu przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego. Otrzymasz także możliwość ubiegania się o wpis do krajowego systemu opieki zdrowotnej (NHS) Health Care Scientist, staże w warunkach labolatoryjnych. Co więcej, na kierunki prowadzone są gościnne wykłady z zakresu hematologii, biochemii klinicznej i wirusologii, prowadzone przez profesjonalnych biomedyków pracujących w labolatoriach szpitalnych.


Jeśli na maturze uda Ci się uzyskać wynik na poziomie 60% z dwóch dowolnych przedmiotów rozszerzonych, dostaniesz 1000 funtów na start! Ponadto Ci z Was, którzy odnoszą sportowe sukcesy mają szansę uzyskania jednorazowego stypendium. W skład stypendium wchodzą usługi takie jak: physiotherapy, sports psychology, sports nutrition oraz wsparcie finansowe o wartości nawet 3000 funtów!


Do uniwersytetu przynależy ponad 12 różnych akademików: Liberty Point, Callice Court, Priory Hall, Quadrant Hall, Victoria Hall, University-Owned Houses, St Margaret Road, Lynden House, Far Gosford Street, Paradise Place, Singer Hall oraz Raglan House. Ceny akademików różnią się w zależności od metraży oraz wyposażenia pokoi. Dla porównania cena pokoju w University-Owned Houses wynosi 4400 funtów rocznie, podczas gdy w Priory Hall koszt ten wynosi już nawet 7100 funtów.


Do uniwersytetu przynależą 3 kampusy akademickie, podzielone w zależności od kierunku studiów. Jeden z nich usytuowany jest w Londynie, drugi w Coventry, a trzeci (oddany do użytku zaledwie w zeszłym roku) w Scarborough. 

do góry