Nottingham Trent University

 


NOTTINGHAM TRENT UNIVERSITYCampusy

City Campus:

University name Nottingham Trent University
University address Nottingham Trent University
50 Shakespeare Street
Nottingham
NG1 4FQ
UCAS university code N91
UCAS campus code -

Clifton Campus:

University name Nottingham Trent University
University address Nottingham Trent University
50 Shakespeare Street
Nottingham
NG11 8NS
UCAS university code N91
UCAS campus code -

Creative Quarter Campus:

University name Nottingham Trent University
University address Nottingham Trent University
50 Shakespeare Street
Nottingham
NG1 3LL
UCAS university code N91
UCAS campus code -

Brackenhurst Campus:

University name Nottingham Trent University
University address Nottingham Trent University
50 Shakespeare Street
Nottingham
NG25 0QF
UCAS university code N91
UCAS campus code -

 


Nagrody

W 2015 roku uczelnia Nottingham Trent University otrzymała nagrodę The Queen's Anniversary Prize for Higher and Further Education (Doroczna Nagroda Królowej za Osiągnięcia Na Polu Kształcenia Pomaturalnego i Wyższego) za przeprowadzone badania naukowe.


Rankingi

Według rankingu Times Higher Education World University Rankings, Nottingham Trent University należy do 800 najlepszych uniwersytetów na świecie, a według Times Higher Education Young University Rankings do 200 najlepszych młodych uniwersytetów (<50 lat) na świecie. Według The QS World University Rankings, Nottingham Trent University w 2016 i 2017 roku uplasował się na 701. Miejscu na świecie. Według tego samego rankingu szkoła Art & Design znalazła się na 101. miejscu na świecie. W rankingu QS Stars, Nottingham Trent University otrzymał cztery gwiazdki na pięć możliwych, przy czym aż pięć z ośmiu ocenianych kategorii otrzymało maksymalną liczbę gwiazdek. W 2016 roku, Nottingham Trent University zajął pierwsze miejsce w rankingu Whatsuni Student Choice Awards w kategorii najlepszych uczelni dla studentów zagranicznych.


Z czego jest znany

Nottingham Trent University jest uczelnią, która doskonale przygotowuje studentów do pracy – aż 96% absolwentów znajduje pracę w czasie krótszym niż sześć miesięcy od zakończenia studiów. Dodatkowo, uczelnia ta jest uznawana za najlepszą dla studentów zagranicznych.


Położenie

Nottingham jest miastem w środkowej Anglii położonym nad rzeką Trent. Miejscowość jest oddalona o 200km od Londynu oraz 85km od Birmingham oraz doskonale skomunikowana – w pobliżu przebiega autostrada, dwie drogi krajowe, a do międzynarodowego portu lotniczego East Midlands jest tylko 25km. Nottingham Trent University posiada cztery campusy – City Campus oraz Creative Quarter Campus znajdują się w samym centrum Nottingham, Brackenhurst Campus jest oddalony od niego o około 30 minut, natomiast Clifton Campus położony jest na obrzeżach miasta przy rzece i jeziorach. Między Campusami kursuje uczelniany autobus, który jest bezpłatny dla studentów.


Koszty życia

Według NatWest Student Living Index, Nottingham w 2017 roku jest na 23. miejscu w rankingu miast studenckich najbardziej przystępnych cenowo.
Ceny nie są tak wysokie jak w większych miastach (Londyn), komunikacja miejska jest stosunkowo tania, pomiędzy kampusami działa bezpłatny autobus uczelniany. Plusem jest duża liczba ścieżek rowerowych, z których można korzystać oszczędzając na biletach autobusowych/tramwajowych. W ramach uczelni działają organizacje, które pomagają studentom znaleźć pracę part-time podczas semestru oraz full-time na wakacje.


Rozrywka

Nottingham jest drugim miastem w UK pod względem najmłodszej populacji. Siedem lat z rzędu zostało odznaczone nagrodą Purple Flag Award za najlepsze życie nocne w Anglii. W mieście znajduje się teatr, galerie sztuki, muzea, sala koncertowa, kina, wiele restauracji, pubów i barów oraz liczne obiekty sportowe.


Studia w Anglii – ciekawe kierunki

W skład uczelni wchodzi dziesięć szkół: School of Animal, Rural and Environmental Sciences, School of Architecture, Design and the Built Environment, School of Art & Design, School of Arts and Humanities, Nottingham Business School, Nottingham Institute of Education, NTU Doctoral School, Nottingham Law School, School of Science and Technology, School of Social Sciences.


Software Engineering

Absolwenci Nottingham Trent University są chętnie zatrudniani przez takie firmy jak IBM czy GE Consumer Finance – już podczas studiów istnieje możliwość rocznego stażu w jednej z tych firm. Uczelnia w ramach kierunku oferuje bezpłatne intensywne szkolenia z 3D Studio Max, Flash, Photoshop, TCP/IP Packet analysis, Java, Javascript, HTML5 czy produktów Oracle. Dodatkowo, istnieje możliwość dołączenia do Oracle Academic Initiative i bezpłatnego dostępu do software’u związanego z bazami danych. Zajęcia na tym kierunku odbywają się w kampusie Clifton.


Fashion Design

Kierunek Fashion Design zdobywa wiele nagród i jest rozpoznawany zarówno w UK jak i poza granicami kraju. Uplasował się na 7. miejscu w Wielkiej Brytanii wśród podobnych kierunków według Guardian League Table. Studiując Fashion Design na Nottingham Trent University, istnieje możliwość wymiany międzynarodowej i wyjazdu do takich miejsc jak Hong Kong Polytechnic University czy Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku. Uczelnia oferuje wiele wycieczek – również na Paris Fashion Week podczas ostatniego roku studiów. Prace najlepszych studentów mają szansę zostać pokazane na Graduate Fashion Week w Londynie.


Studia w Wielkiej Brytanii – wymagania

Wymagania maturalne zależą od kierunku, na który chcemy aplikować.


Studia licencjackie:

• średnia 60%-80% z dwóch pisemnych przedmiotów rozszerzonych (w zależności od kierunku),

• średnia 50%-60% z trzech pisemnych przedmiotów podstawowych (w zależności od kierunku),

• IELTS od 6.0 do 7.0 (w zależności od kierunku).


Studia magisterskie:

• średnia ze studiów licencjackich/inżynierskich minimum 4.0,

• IELTS na minimum 6.5.


Studia w UK – koszt czesnego

Studia licencjackie:
Czesne na studia licencjackie na Nottingham Trent University wynosi 9’250 funtów rocznie (w całości pokrywane z pożyczki studenckiej).

Studia magisterskie:
Czesne na studia magisterskie na Nottingham Trent University uzależnione jest od kierunku i waha się od 3’250 do 7’500 funtów (dla obywateli UE).


Studia Wielka Brytania – stypendia

Nottingham Trent University oferuje stypendia za dobre wyniki w nauce, nagrody za wyniki w sporcie, dodatkowe stypendia dla studentów z Unii Europejskiej jak i spoza niej. Dodatkowo, wiele stypendiów zależy od studiowanego kierunku. 


Nottingham Trent University – ceny zakwaterowania w akademiku

Wszyscy studenci aplikujący na pierwszy rok studiów mają zagwarantowane zakwaterowanie (pod warunkiem, że Nottingham Trent University będzie ich pierwszym wyborem i zarezerwują miejsce w wyznaczonym terminie). Akademiki umiejscowione są wokół trzech kampusów uczelni. Ceny wynoszą od 3’760,68 do 8’475,18 funtów za rok.


Campusy Nottingham Trent University

Uczelnia posiada cztery campusy: dwa znajdują się w centrum Nottingham – City Campus i Creative Quarter Campus (miejsce wszystkich studentów związanych z Foundation Art & Design studies), na obrzeżach miasta przy rzece i jeziorach usytuowany jest Clifton Campus, natomiast Brackenhurst Campus umiejscowiony jest 25 kilometrów od centrum miasta. Własna linia autobusowa uczelni, bezpłatna dla studentów, kursuje średnio co siedem minut między poszczególnymi kampusami.

do góry