CLEARING 2018

 


CLEARING 2018


Jeśli nie udało Ci się aplikować na studia w Wielkiej Brytanii do 30 czerwca, to nie masz czym się przejmować! Od 5 lipca do 23 września trwa tzw. Clearing - ostatni nabór na brytyjskie uczelnie.


Aplikować w Clearingu mogą osoby, które:

  • składają podanie po 30. czerwca,
  • nie otrzymały lub nie zaakceptowały żadnej oferty od uczelnii
  • nie spełniły warunków przyjęcia na studia.

Clearing to sposób uczelni na uzupełnienie wolnych miejsc. W tym czasie można aplikować bezpośrednio na uniwersytet (poprzez odpowiedni formularz) lub przez UCAS. To uczelnia określa, jak przeprowadza rekrutację, więc najpierw trzeba się z nią skontaktować, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób zaaplikować. Dodatkowo trzeba się wtedy upewnić, czy na wybranym kierunku wciąż są wolne miejsca i czy spełnia się wymogi.


Jeśli będziesz aplikować przez UCAS, to musisz zarejestrować się na www.ucas.com. Jednak kierunek wybierzesz dopiero po wysłaniu aplikacji, w tzw. Tracku, oraz po tym, jak otrzymasz na to zgodę uczelni. UCAS zapewni Ci wskazówki, jak i kiedy to zrobić. Jeśli już raz aplikowałeś/-aś przez UCAS na jeden kierunek i płaciłeś/-aś £13, to będzie trzeba dopłacić £11 za aplikację w Clearingu.


Uczelnie i kierunki, na których wciąż są wolne miejsca, znajdziesz w wyszukiwarce UCAS: https://digital.ucas.com/search. Od 5 lipca są one uaktualniane na bieżąco.

 

 OD CZEGO ZACZĄĆ  >>

do góry