Czy mój angielski jest wystarczający na studia w UK?
Na start trzeba mieć poziom średnio-zaawansowany (B2) i NIE BAĆ się go używać. Po pół roku wdrożysz się w codzienny język, a po 3 latach będziesz mówić biegle! SprawdźNajpierw sprawdź (za darmo) jaki rzeczywiście masz poziom według "skali Rady Europy" (od A1 do C2) i poświęć ok.2h na test poziomujący "TOEIC Online Placement" (możesz go przerwać i kontynuuować dalej innym razem):
www.testujangielski.pl

Uniwersytety z Anglii posiadają ok. 20-40% studentów spoza Wielkiej Brytanii i zdają sobie sprawę, że dla tych studentów, których angielski nie jest językiem ojczystym rozpoczęcie studiów w UK jest większym wyzwaniem.

Początkowo możesz doznać "culture shock", ponieważ j.angielski używany w życiu codziennym w Wielkiej Brytanii będzie różnił się od tego, który znasz ze szkoły czy kursu językowego, ale takie "wrzucenie na głęboką językową wodę" da ci bardzo wiele!

Wiele osób decyduje się też na rozpoczęcie kursu językowego w Wielkiej Brytanii 
Pozwala on zaaklimatyzować się na miejscu z lokalną kulturą plus swobodnie odświeżyć i nadrobić zaległośći językowe.
Nawet 1-2tygodniowy kurs może okazać się bardzo efektywnym "wstępem" do studiowania w UK i szczerze taką opcję polecam!

Zobaczcie jak to wygląda w praktyce:


 

Po samym zakończeniu studiów będziesz umiejętnie rozpoznawał/a i rozumiał/a akcenty oraz "slang" codzienny jakiego używają Anglicy, Szkoci, Irlandczycy, Amerykanie, Niemcy czy Hiszpanie z twojej grupy.
To bezcenna umiejętność dla Twojego przyszłego pracodawcy, który wybierze Ciebie, a nie kogoś z "komunikatywnym" językiem angielskim po kursach językowych poza Anglią :)


Dowiedz się więcej TUTAJ>>>

do góry