Jak się studiuje w Anglii?
Czy dasz sobie radę? Jak jest na I roku? Przeczytaj

Jakie się studiuje w Anglii?

Zobacz wywiad z Kasią:

 

  • Koniec bezmyślnego wkuwania!  Ten etap masz już za sobą !

Aby uzyskać wyższe wykształcenie sam czytasz, analizujesz i oceniasz dany temat, a później to ty samodzielnie dochodzisz do własnej “prawdy”. 
Wykładowcy oczekują od Ciebie:

  • pomysłowości, kreatywności, inicjatywy i ....pracy własnej. Także poza salą wykładową.

Dlaczego? Ponieważ przygotowują Ciebie do realnego, dorosłego życia, gdzie nie ma kartkówek ani odpytywania lecz realne wyzwania, którym musisz sprostać.
 

Tylko 15 godzin zajęć tygodniowo !

Student nie jest "zawalony" zajęciami i "wkuwaniem" - tygodniowo na uniwersytecie w Anglii jest ok. 15h zajęć. 

Są to godziny wykładów “lectures” oraz ćwiczeń “workshops”, "seminars", poza tym wymagana jest praca indywidualna np. pisanie esejów, praca w grupach.

Każdy student ma przydzielonego opiekuna “tutora”, który odpowie na wszelkie pytania, pomoże w sprawach akademickich (np. zmianie kierunku studiów) oraz innych ewentualnych problemach studenta na uczelni.
 

Zajęcia prowadzone są przez wykładowców, którzy posiadają doświadczenie zawodowe w dziedzinie, w której prowadzą wykłady. Np. na kierunku "Video Production" wykładowcą jest  aktywny zawodowo reżyser/operator/producent; dziennikarstwa -  publikujący dziennikarz, prawa-praktykujący prawnik itd.

Dzięki temu studia nie są oderwane od rzeczywistości. Pozwala to studentom koncentrować się na analizie problemów występujących dzisiaj i być na bieżąco w danej branży. 

Daje to praktyczne spojrzenie na daną dziedzinę, a zajęcia odzwierciedlają bieżące realia na rynku pracy. 
Studenci odbywają praktyki zgodne z kieruniem swoich studiów aby zdobyć doświadczenie i umiejętności praktyczne bezcenne po zakończeniu studiów. 

Kierunek studiów składa się z przedmiotów (modules), które zazwyczaj można dobierać odpowiednio do zainteresowań studenta. Listę zawartości modułów znajdziesz w szczegółach kierunków.  

 

Studia w Anglii nie są lepsze ani gorsze od polskich - są poprostu INNE!

Co ciekawe np. na I roku studiów wystarczy, że zaliczysz wszystkie moduły na 40%. Nie będzie to miało wpływu na ocenę końcową na Twoim dyplomie, gdyż pierwszy rok nie jest brany pod uwagę do końcowego dyplomu. Czeka na Ciebie jeszcze wiele innych pozytywnych niespodzianek :-)

do góry