BREXIT – strach ma tylko wielkie oczy!

Na majówkę mamy dla Was kolejny tekst, który wyszedł spod pióra Oskara, studenta 2 roku UCFB Wembley 👨🏼‍🎓

O czym dzisiaj? Tym razem kilka słów o Brexicie i strachu z nim związanym. Zapraszamy do lektury 💂🏻‍♂️

📍 Brexit? I don’t care at all!

Brexit jest zdecydowanie tematem pierwszych stron gazet, w trakcie ostatnich kilku miesięcy. Całe zamieszanie z nim związane, wynika z braku zdecydowania, w którą stronę chce iść społeczeństwo. Dotyczy to za równo obywateli, jak i rządzących. Jego wejście w życie będzie miało wpływ na ekonomie, gospodarkę i inne aspekty życia na wyspach, ale w żaden sposób nie wpłynie na studentów i o tym Wam właśnie dzisiaj opowiem.

📍 Studenckie ultimatum

Opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, nie oddziałuje w żaden sposób na osoby zaczynające studia od Września 2019 roku. Jeśli planujecie aplikować na ten rok – macie zielone światło! Co więcej, prawo nigdy nie działa wstecz, dlatego warunki na których rozpoczniecie studia, będą obowiązywały aż do ich ukończenia. Brytyjski rząd zapewnia, iż każdy kto zacznie studia w Anglii tego roku, będzie miał zagwarantowaną pożyczkę na wszystkie 4 lata studiów (w tym gap year, jeśli na takowy macie zamiar się wybrać bądź foundation year). Jest to bardzo komfortowe dla wszystkich przyszłych, jak i obecnych studentów, ponieważ nie musicie się przejmować żadnymi formalnościami i możecie skupić swoją uwagę własnych obowiązkach.

📍 Kierunki i ich zalety

Uczelnie w Anglii i Walii oferują szeroką gamę kierunków, które są niedostępne na Polskich uczelniach. Aby krótko to zobrazować, posłużę się swoją osobą. Studiuję kierunek Football Business & Media, o który jak się pewnie domyślacie ciężko nawet zapytać na ojczystych uczelniach. Ponadto, dostajecie możliwość studiowania w języku urzędowym społeczności, co automatycznie stawia Was w lepszej pozycji. Dyplom otrzymany po ukończeniu uczelni w Anglii, będzie miał o wiele większą wartość od tego, który przykładowo, moglibyście otrzymać w Polsce. Jest tak nie tylko ze względu na renomę uczelni, ale głównie na język, w którym na ów dyplom zapracujecie.

📍 Szerokie horyzonty

Ukończenie jednej z Brytyjskich uczelni, ciężko nazwać czymś wybitnym, ale na pewno nie jest to byle jakie osiągnięcie, otwierające przed Wami autostradę szerszą, niż Katy Freeway. Gdy otrzymacie już swoje graduation, ilość wyborów może przysporzyć spory ból głowy. Rozpoczęcie pracy w swoim wymarzonym zawodzie, czy pójście na magisterkę i dalszy rozwój swoich kwalifikacji, to tak naprawdę tylko dwa, z wielu możliwych rozwiązań. To, czym postanowicie zajmować się po ukończeniu uczelni w Anglii zależy tylko od Was samych, natomiast pewne jest, że będzie to coś, co ustawi Wasz poziom życia na wysokim poziomie, a przecież po to właśnie się edukujemy.

📍 Dlaczego warto?

Because we can give a chance for ourselves and do something decent – usłyszałem kiedyś od jednego z trenerów podczas kręcenia reportażu, i wydaje się że jest to najlepsza odpowiedź na to pytanie. Studiowanie w Anglii to perspektywa której w Polsce na chociażby zbliżonym poziomie, nie zaoferuje żadna z uczelni. Dla każdego, kto lubi poznawać nowych ludzi oraz odkrywać nowe miejsca, jest to idealne rozwiązanie, jak i jednocześnie szansa na zbudowanie przyszłościowej kariery.

Pamiętajcie że nikt Was do niczego nie zmusza, a jedynie oferuje znakomitą szansę na rozwój, pośród międzynarodowej społeczności. Wielu już spróbowało, wielu osiągnęło sukces, więc dlaczego ty nie miałbyś być następny? 😉.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020