BREXIT – strach ma tylko wielkie oczy!

💂🏻‍♂️ Tym razem kilka słów o Brexicie i strachu z nim związanym. Wiedza to potęga! 💂🏻‍♂️

Brexit jest zdecydowanie tematem pierwszych stron gazet, w trakcie ostatnich kilku miesięcy. Całe zamieszanie z nim związane, wynika z braku zdecydowania, w którą stronę chce iść społeczeństwo. Dotyczy to za równo obywateli, jak i rządzących. Jego wejście w życie ma wpływ na ekonomię, gospodarkę i inne aspekty życia na wyspach, ale w żaden sposób nie wpływa na aktualnych studentów. O tym Wam właśnie dzisiaj opowiem.

📍 Studenckie last minute. Rok akademicki 2020 – rok ostatniej szansy!

Opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, nie oddziałuje w żaden sposób na osoby zaczynające studia w roku akademickim 2020. Nadal macie zielone światło!
Uwaga! Jeżeli rozpoczniesz studia UK w roku akademickim 2020 masz gwarancje rządu brytyjskiego na finasowanie 100% czesnego do zakończenia studiów. Może to trwać 3, 4 lub 5 lat w zależności jakie studia wybierzesz. Co więcej, prawo nie działa wstecz, dlatego warunki na których rozpoczniecie studia, będą obowiązywały aż do ich ukończenia. Dotyczy to głównie bardzo korzystnej, możliwej do umorzenia w całości pożyczki rządowej na czesne. Brytyjski rząd zapewnia, iż każdy kto zacznie studia w Anglii w roku akademickim 2020, będzie miał zagwarantowaną pożyczkę na wszystkie lata studiów (w tym gap year, jeśli na takowy macie zamiar się wybrać bądź foundation year). Jest to bardzo komfortowe dla wszystkich przyszłych, jak i obecnych studentów, ponieważ nie musicie się przejmować żadnymi formalnościami i możecie skupić swoją uwagę studiowaniu i…pracowaniu aby pokryć część swoich wydatków i zdobyć cenne doświadczenie.

Więc nie bój się koronawirusa tylko składaj podanie! 😉.

📍 Kierunki i ich zalety

Uczelnie w Anglii i Walii oferują szeroką gamę kierunków, które są niedostępne na polskich uczelniach. Aby krótko to zobrazować, posłużę się swoją osobą. Studiuję kierunek Football Business & Media, o który jak się pewnie domyślacie ciężko nawet zapytać na ojczystych uczelniach. Ponadto, dostajecie możliwość studiowania w języku angielskim, języku społeczności piłkarskiej na całym świecie, co automatycznie stawia Was w lepszej pozycji. Dyplom otrzymany po ukończeniu uczelni w Anglii, będzie miał o wiele większą wartość niż ten z kraju ojczystego, bez względu na to jaki to kraj!
Jest tak nie tylko ze względu na renomę uczelni, ale głównie na język, w którym na ów dyplom zapracujecie i natywny poziom języka jaki osiągniecie. To nieporównywalne z nauką języka angielskiego w Polsce.

📍 Szerokie horyzonty

Ukończenie jednej z brytyjskich uczelni, ciężko nazwać czymś wybitnym, ale na pewno nie jest to byle jakie osiągnięcie, otwierające przed Wami autostradę szerszą, niż Katy Freeway. Gdy otrzymacie już swoje graduation, ilość wyborów może przysporzyć spory ból głowy. Rozpoczęcie pracy w swoim wymarzonym zawodzie, czy pójście na magisterkę i dalszy rozwój swoich kwalifikacji, to tak naprawdę tylko dwa, z wielu możliwych rozwiązań. To, czym postanowicie zajmować się po ukończeniu uczelni w Anglii zależy tylko od Was samych, natomiast pewne jest, że będzie to coś, co ustawi Wasz poziom życia na wysokim poziomie, a przecież po to właśnie się edukujemy.

📍 Dlaczego warto?

Because we can give a chance for ourselves and do something decent – usłyszałem kiedyś od jednego z trenerów podczas kręcenia reportażu, i wydaje się że jest to najlepsza odpowiedź na to pytanie. Studiowanie w Anglii to perspektywa której w Polsce na chociażby zbliżonym poziomie, nie zaoferuje żadna z uczelni. Dla każdego, kto lubi poznawać nowych ludzi oraz odkrywać nowe miejsca, jest to idealne rozwiązanie, jak i jednocześnie szansa na zbudowanie przyszłościowej kariery.

Pamiętajcie że nikt Was do niczego nie zmusza, a jedynie oferuje znakomitą szansę na rozwój, pośród międzynarodowej społeczności. Wielu już spróbowało, wielu osiągnęło sukces, więc dlaczego ty nie miałabyś być następną szczęśliwą osobą?
#YES YOU CAN 😉.

Brexit a moje studia w Anglii. Artykuł >>

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym bezpłatnie pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2021