Maintenance Loan – pożyczka na życie

na studiach licencjackich


Pewnie wielu z Was przyszłych i obecnych studentów zastanawia się, czy istnieje realna szansa dostania zapomogi studenckiej na życie studiując w Wielkiej Brytanii. Uniwersytety są w stanie zaoferować różnego rodzaju stypendia, niestety z reguły są one uzależnione od wyników, jakie osiągnęliście na maturze. Co zrobić w sytuacji, gdy nie spełniacie wymagań na tego rodzaju stypendium, a zależy Wam na tym, by być samodzielnym finansowo? Tego dowiecie się z naszego artykułu. Pożyczka na utrzymanie, tzw. Maintenance Loan nie przysługuje każdemu. By móc ubiegać się o nią, musicie przede wszystkim posiadać status Migrant Worker


Kim jest migrant worker i co trzeba zrobić, by nim zostać?

Migrant worker jest to obywatel UE, Szwajcarii lub EEA, który pracuje na terenie UK i spełnia określone kryteria. Tutaj bardzo dobra informacja, po 3 przepracowanych miesiącach w Wielkiej Brytanii tytuł ten otrzymujecie automatycznie.


Kto może ubiegać się o pożyczkę na życie, tzw. Maintenance Loan?

Wszyscy ci, którzy aplikują na kierunki undergraduate. Master rządzi się swoimi prawami.


Warunki jakie musi spełniać Wasze zatrudnienie, by móc zakwalifikować się o Maintenance Loan:

  • praca full-time bądź part-time (jeżeli chodzi o pracę na uniwersytecie, niestety w większości przypadków nie będzie ona wliczana)
  • dochód w wysokości minimum £7500 rocznie
  • minimum 24h pracy w tygodniu

Co jest wliczane do dochodu przy rozpatrywaniu wniosku?

Niestety aplikacja o Maintenance Loan w odróżnieniu od Tuition fee Loan jest oparta na sumie dochodów Waszych rodziców i Waszych (jest to tak zwany household income). Tutaj ważna informacja dotycząca wliczania zarobków do domowego przychodu, poniżej wymieniamy 3 przypadki, w których dochód Twoich rodziców jest liczony razem z Twoim dochodem:

  • jeśli masz poniżej 25 lat i mieszkasz bądź jesteś uzależniony/na finansowo od swoich rodziców
  • jeśli masz poniżej 25 lat i mieszkasz bądź jesteś uzależniony/na finansowo od swojego rodzica i jego partnera/ki
  • jeśli masz ponad 25 lat i mieszkasz z rodzicami (nawet jeśli oni spędzają większość czasu za granicą)

O jaką najwyższą kwotę mogę się starać?

Jeśli chodzi o maksymalną kwotę, jaka może Wam przysługiwać, to w przypadku mieszkania poza Londynem £8,430 rocznie i £11,002 w przypadku mieszkania w Londynie. Warunki spłacania kredytu są dokładnie takie same jak przy pożyczce na czesne – Tuition Fee Loan.


Jakie warunki prócz tytułu migrant worker muszę spełnić dodatkowo?

Powyżej omówiliśmy kwestię posiadania tytułu Migrant Worker, kolejnym wymaganiem by móc zaaplikować o tą pożyczkę jest przeprowadzka do UK przed 1 września. Dlaczego? Założeniem Maintenance Loan jest fakt przeprowadzki do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych, a nie kontynuowania edukacji na uczelni wyższej. By móc otrzymywać tą pożyczkę trzeba pracować legalnie i nieprzerwanie. W przypadku, gdy z jakichś względów przestaniesz pracować, bądź też Twoje zarobki ulegną zmniejszeniu, Student Finance może przestać wypłacać Ci maintenance loan. Pamiętaj, że będziesz musiał/a wysyłać payslipy do SF. UWAGA! Każda, nawet tygodniowa/dwutygodniowa przerwa w Twoim zatrudnieniu może sprawić, że Student Finance nie przyzna Ci pożyczki na utrzymanie. Ważną informacją jest fakt, iż urlopy nie są liczone jako przerwa w pracy, bowiem podczas nich nadal dostajesz payslipy.


Na jaki okres czasu przyznawana jest pożyczka Maintenance Loan?

Jest ona przyznawana na dany rok akademicki i wypłacana w trzech ratach. 

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zabierz maturę, przyjdź na interview w sierpniu! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2019