Pożyczka na studia licencjackie


Pożyczka na czesne, tzw. „Tuition Fee Loan”, jest przyznawana każdemu studentowi z Unii Europejskiej, (który otrzymał i potwierdził „ofertę” miejsca na uczelni w Anglii bądź Walii), na pokrycie czesnego studiów licencjackich lub magisterskich w UK- pod warunkiem, że nie ma ukończonych innych studiów wyższych i mieszkał na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub Szwajcarii przez ostatnie trzy lata przed rozpoczęciem studiów!


Pożyczka pokrywa 100% czesnego (Tuition Fee) za 3-letni „Bachelor”, 4-letni „Sandwich”/”Year Abroad”/”With Placement” (4-letni licencjat, gdzie zazwyczaj na 3 roku masz roczny wyjazd za granicę lub roczną praktykę). Za ten rok gdy pracujesz nie płacisz czesnego . Zasady spłaty są bardzo korzystne – to jedyna taka pożyczka na świecie! Pieniądze za czesne będą przesłane bezpośrednio do uczelni co roku w kilku ratach. Na 2 i 3 roku musisz wypełnić wniosek dla „continuing students”, żeby potwierdzić swoją kontynuację studiów na danej uczelni/kierunku aby było wiadomo gdzie mają wpłynąć pieniądze na Twoje czesne.


Wniosek o pożyczkę jak i wszelkie pisma wysyłasz listem poleconym na adres:

Student Finance Services
Student Loans Company
PO Box 89
Darlington
County Durham
England
United Kingdom
DL1 9AZ


UWAGA!

Osoby zainteresowane studiowaniem:

  • w Walii sprawy finansowe załatwiają w Student Finance Wales
  • w Szkocji sprawy finansowe załatwiają w Student Awards Agency For Scotland (SAAS) 

Co jeżeli przerwę studia na I lub na II roku?

Spłacasz tylko tyle ile pożyczyłeś/aś. Pamiętaj, pożyczkę bierzesz na dany rok akademicki, a nie na cały okres studiów. Jeśli przerywasz studia po roku z przyczyn losowych, spłacasz pożyczkę tylko za ten rok na powyższych zasadach.


WAŻNA INFORMACJA!

Jeśli zdecydujesz o rezygnacji ze studiów, powiadom natychmiast o tym uczelnię i Student Finance, w przeciwnym wypadku będą naliczane opłaty. Powiadomienie wysyłaj tylko listownie z opcją potwierdzenia o dostarczeniu na Twojego maila.

Jeśli zdecydujesz się zrezygnować ze studiów, zawiesić naukę lub zmienić kierunek jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, to wystarczy, że zaktualizujesz te informacje na swoim spersonalizowanym koncie internetowym na stronie Student Finance. Jeśli Twoje studia już się zaczęły, to musisz jak najszybciej skontaktować się ze Student Finance i przedstawić sytuację. Trzeba pamiętać, że rezygnacja z nauki na brytyjskiej uczelni może mieć wpływ na wysokość dofinansowania ewentualnego kolejnego kierunku studiów.

Jeśli zmieniasz kierunek studiów i czesne na nowej uczelni jest wyższe niż na poprzedniej, to możesz się ubiegać o podwyższenie pożyczki (max. do £9,250). Jeśli będziesz się przenosić w trakcie roku akademickiego, to część Twojego kredytu studenckiego dalej będzie wpłacana na tę pierwszą uczelnię. Jeżeli przerwiesz studia, zmienisz kierunek lub zawiesisz naukę, to spłata tej części kredytu, która już wpłynęła na konto uczelni, wciąż będzie Cię dotyczyć. Jeśli z powodu choroby zawieszasz naukę na maksymalnie 60 dni, to wciąż możesz się ubiegać o pełną pożyczkę na studia. To upoważnienie może Cię nie obejmować, jeśli zawieszasz studia z innych powodów niż choroba lub niedyspozycja trwa dłużej niż 60 dni. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w czasie roku akademickiego, możliwość przyznania pożyczki zostanie na nowo rozważona, a decyzja zostanie przesłana listownie. Jeśli z jakiegoś powodu dostaniesz więcej pieniędzy, niż powinieneś, to będziesz musiał zwrócić tę nadpłatę. W tym wypadku nadwyżka nie jest oprocentowana i będzie możliwość spłaty tej kwoty wcześniej niż przed rozpoczęciem pracy.

 

100% maturzystów, którym bezpłatnie pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2021