POŻYCZKA NA STUDIA LICENCJACKIE


Pożyczka na czesne, tzw. „Tuition Fee Loan”, jest przyznawana każdemu studentowi z Unii Europejskiej, (który otrzymał i potwierdził „ofertę” miejsca na uczelni w Anglii bądź Walii), na pokrycie czesnego studiów licencjackich lub magisterskich w UK- pod warunkiem, że nie ma ukończonych innych studiów wyższych!


Pożyczka pokrywa 100% czesnego (Tuition Fee) za 3-letni „Bachelor”, 4-letni „Sandwich”/”Year Abroad”/”With Placement” (4-letni licencjat, gdzie zazwyczaj na 3 roku masz roczny wyjazd za granicę lub roczną praktykę). Za ten rok gdy pracujesz opłata wynosi ok. 20% od czesnego za rok studiów. Zasady spłaty są bardzo korzystne – to jedyna taka pożyczka na świecie! Pieniądze za czesne będą przesłane bezpośrednio do uczelni co roku w kilku ratach. Na 2 i 3 roku trzeba wypełnić wniosek dla „continuing students”, żeby potwierdzić swoją kontynuację studiów na danej uczelni/kierunku.


Pożyczkę spłacasz rok po studiach TYLKO, JEŚLI rozpoczniesz pracę i Twoje zarobki przekroczą ustalony pułap roczny („threshold”) dla kraju, w którym będziesz pracować, a ściślej, rozliczać podatki. Zarobki rodziców nie mają znaczenia. Jeżeli nie osiągniesz progu „threshold”, po 30 latach pożyczka jest oficjalnie umarzana, dlatego Anglicy mówią o niej: „soft money”.


Gdy nie masz dochodu powyżej kwoty „threshold” w kraju, w którym pracujesz, przerywasz pracę lub masz urlop – spłata jest zawieszana – nie musisz płacić. 


UWAGA!
Jeżeli masz już ukończone studia licencjackie albo magisterskie (w Polsce lub innym kraju) – nie dostaniesz pożyczki.

Jeśli przekroczysz próg spłaty „threshold”, spłacasz tylko 9% od zarobków powyżej kwoty minimalnej. Będzie to bardzo mała kwota w stosunku do Twoich przyszłych zarobków! W Anglii próg zarobków „threshold” to 25 tys. funtów rocznie. W Polsce to ok. 4000 zł brutto miesięcznie10000 funtów rocznie brutto. Miesięczna spłata wynosi 9% od kwoty powyżej tej sumy (np. zarabiając 4500zł brutto jest to 9% od 500zł ponad próg).

Czyli spłacasz 500złx9%=45zł miesięcznie przy zarobku 4500zł. Możesz studiować w Anglii! YES YOU CAN! 

Wszelkie sprawy związane z pożyczką musisz załatwić osobiście kontaktując się telefonicznie lub listownie. Maile wysyłasz tylko w sprawach uzgodnionych i potwierdzonych. Aby kontaktować się telefonicznie z biurem „EU Team” organizacji Student Finance England: +44 141 243 3570.


Wniosek o pożyczkę jak i wszelkie pisma wysyłasz listem poleconym na adres:

Student Finance Services
Student Loans Company
PO Box 89
Darlington
County Durham
England
United Kingdom
DL1 9AZ


UWAGA!

Osoby zainteresowane studiowaniem:

  • w Walii sprawy finansowe załatwiają w Student Finance Wales
  • w Szkocji sprawy finansowe załatwiają w Student Awards Agency For Scotland (SAAS) 

Co jeżeli przerwę studia na I lub na II roku?

Spłacasz tylko tyle ile pożyczyłeś/aś. Pamiętaj, pożyczkę bierzesz na dany rok akademicki, a nie na cały okres studiów. Jeśli przerywasz studia po roku z przyczyn losowych, spłacasz pożyczkę tylko za ten rok na powyższych zasadach.


Czy pożyczka jest oprocentowana?

Tak, oprocentowanie (od 1 września 2016) wynosi od 3% do 6.3 % (w zależności od dochodu) i naliczane jest rocznie od kwoty, jaką na dany moment nadal jesteś winien. O najnowsze zasady spłaty możesz dopytać Student Finance England pod nr: +44 141 243 3570


Co będzie jeśli przestanę pracować?

Jeżeli stracisz pracę lub będziesz na urlopie macierzyńskim/tacierzyńskim, spłata jest zawieszana. 


Kiedy zaczynam spłacać? Co muszę robić, gdy skończę studia?

Po ukończeniu studiów co rok przedstawiasz swoje zarobki. Gdy zaczniesz zarabiać rocznie powyżej 10TYS. funtów (brutto) tj. ok. 4000zł brutto miesięcznie, wysyłasz do Student Finance England zestawienie podatkowe „PIT” (wystawi Ci je księgowy/a w firmie gdzie będziesz zatrudniony/a lub prywatny księgowy w Twojej własnej firmie). Od nadwyżki tej kwoty spłacasz rocznie tylko 9%.
Jeżeli nie przekroczysz -nic nie spłacasz, a pożyczka bez względu na stan twojego konta i wysokość dokonanych spłat po 30 latach jest oficjalnie umarzana!

100% osób składających z nami podanie dostało się na studia w UK. Nasza pomoc jest bezpłatna.

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Zdecydowanie polecam! Dzięki Studia w Anglii cały proces mojej rekrutacji przebiegł bardzo szybko. Pomoc w pisaniu personal statement - bezcenna.

Marta | University of South Wales

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie.

Weronika | Coventry University

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Agencja pomogła mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Polecam bardzo. Pomoc od początku do końca aplikacji i natychmiastowa. Bardzo dziękuje za pomoc.

Wiktoria | UCFB Wembley

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo pomocne w całym procesie aplikacji na studia.

Bartek | Solent University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Bardzo pomocna firma, łatwy kontakt i przyjazne nastawienie do kandydatów, polecam!

Franek | UCFB Etihad

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Bardzo pomocni i zaangażowani. Odpowiadali na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Cudowna ekipa, pełna empatii, wyrozumiałości i cierpliwości. Uzyskałam odpowiedz na wszystkie nurtujące mnie pytania i pomoc w procesie rekrutacyjnym :)

Karolina | Żywiec

5

Bardzo polecam, dyspozycyjność 24/7, bardzo pomocni i zaangażowani. Współpraca to czysta przyjemność

Paulina | Puck

5

Świetny kontakt i rzeczowe rady. Bardzo polecam agencję, przemiła pomoc w bardzo ważnych wyborach 🤗

Natalia | Malbork

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osob tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki tej organizacji w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5

Studia w Anglii pomoga na każdym kroku rekrutacji tak, żeby przyszli studenci mieli wysokie szansę na przyjęcie. Cieplutko polecam! <3

Zuzia | Inowrocław

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2019