WYJAZD DO UK


Wyjeżdżasz już do Wielkiej Brytanii na studia?

Poniżej znajdziesz co warto zabrać na „Induction Week”/”Freshers Week” lub po prostu proces „Enrolment” na uczelni.

Wszystkie informacje dostaniesz od uczelni mailem albo w liście, a jeśli do 15 września nic nie będzie, DZWOŃ DO DZIAŁU ADMISSIONS i zapytaj o daty „Enrolment„.


Co trzeba zabrać:

  • Tłumaczenie przysięgłe matury i jej oryginał.
  • Certyfikat IELTS/TOEFL – o ile go zdawałaś/eś i był wymagany przez uczelnię.
  • Paszport – jeśli masz sam dowód osobisty, to powinien wystarczyć, ale lepiej wyrób sobie paszport, czasem się przydaje.
  • Karta EKUZ.
  • List od Student Finance England z tabelką rozpisującą ich płatności za czesne za 1 rok. Jeśli jeszcze jej nie masz DZWOŃ DO STUDENT FINANCE ENGLAND: 0044 141 243 3570 wyjaśnij kiedy ją dostaniesz! 
  • Zdjęcie jak do dowodu osobistego (przyda się na wyrobienie Twojej karty studenckiej) – możesz je też zrobić w Anglii w „fotobudkach”.

Pamiętaj:
Na miejscu – dział „Admissions” lub „Student Office” odpowie na wszystkie Twoje pytania co jest wymagane.


UBEZPIECZENIE

Od 23 września, w momencie, gdy pojawisz się na uczelni dostaniesz kartę studencką „Student Identity Card”, i dzięki niej możesz zarejestrować się do lokalnej przychodni NHS (brytyjski odpowiednik NFZ) do lekarza „GP” (lekarz pierwszego kontaktu).
W Anglii będziesz mieć podstawową opiekę zdrowotną, a dodatkowo w pracy Twój pracodawca będzie opłacał Twoje składki ubezpieczenia „National Insurance”.


KONTO W BANKU / TELEFON / INTERNET

Do wyboru masz wiele firm i oferty się ciągle zmieniają.
Polecamy „current account” w Barclays, telefon „o2” i Internet „Talk Talk”, ale oferty Internetu zależą od Twojego adresu, czy tam dana firma ma zasięg.


UBEZPIECZENIE na turystykę/pracę wakacyjną

Jeżeli wybierasz się do pracy na wakacje lub wyjeżdżasz turystycznie do UK, musisz mieć kartę NFZ (EKUZ), warto także mieć ubezpieczenie NNW (od nieszczęśliwych wypadków).
Możesz to załatwić w Polsce przez Hestię, PZU czy ING.
Polecamy Ci też uniwersalną kartę euro26, oprócz ubezpieczenia daje wiele zniżek na terenie Unii.

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zabierz maturę, przyjdź na interview w sierpniu! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2019