Mikołaj Pietraszko – Aerospace Systems Engineering

#17 Przedstawiamy Wam Mikołaja Pietraszko, absolwenta jednego z liceum w Poznaniu i studenta 2 roku Aerospace Systems Engineering na Coventry University, któremu pomagaliśmy w rekrutacji na studia w UK.

Na sam poczatek Mikołaj odpowiedział nam na pytanie dlaczego wybór padł właśnie na Coventry.

“Wybrałem studia na Coventry University głównie ze względu na to, że Coventry słynie z przygotowania praktycznego. Zawsze wolałem praktykę od teorii. Przekonał mnie również znajdujący się w budynku inżynieryjnym prześliczny myśliwiec Harrier Jump Jet, na którym miałem okazję ćwiczyć czynności serwisowe.”

Zapytaliśmy naszego studenta również czy podczas jego studiów wydarzyło się coś wartego opowiedzenia.

“Bardzo dobrze wspominam wyjazd w czasie Fresher’s Week do Midland Air Museum gdzie znajduje się słynny bombowiec Avro Vulcan. Tam dowiedziałem się, że twórca silnika odrzutowego Sir Frank Whittle był właśnie z Coventry (o czym wcześniej nie wiedziałem). Później dowiedziałem się, że urodził się i wychowywał niedaleko miejsca gdzie sam teraz mieszkam. Podobno jako mały chłopiec oglądał samoloty lądujące na błoniach Hearsall Common, co zainspirowało go do zrobienia kariery w lotnictwie – tam właśnie chodzę teraz na spacery z psem.”

Wybierając ścieżkę edukacji wyższej zwykle zastanawiamy się gdzie będziemy mogli ulokować się za kilka lat.

“Za kilka lat planuję rozwijać swoją karierę w przemyśle lotniczym/zbrojeniowym. Nie jestem jeszcze pewien czy w UK czy w Polsce. Aby pracować w przemyśle zbrojeniowym w UK należy być rezydentem przez okres co najmniej 5 lat. Bardzo chciałbym wspierać Polski przemysł, natomiast perspektywy pod tym względem są wiadomo o wiele lepsze w UK, dlatego właśnie jeszcze się nie zdecydowałem.”

Jak wiecie już z naszych poprzednich wpisów #studentinspirationproject większość studentów studiuje i pracuje jednocześnie.

“Pracuję obecnie na pół etatu w restauracji. Wiadomo bywają gorsze miesiące, ale ogólnie daje radę.”

Jesteście ciekawi jak wyglada przykładowy dzień studenta kierunku Aerospace Systems Engineering?

“Przykładowy dzień zajęć na uczelni (na moim kierunku) wygląda tak, że mamy na przykład 2 godziny wykładu na auli z danego przedmiotu, robimy notatki etc. Później idziemy na ćwiczenia (tutorial) to również trwa zazwyczaj 2 godziny. Tam przerabiamy w grupach lub indywidualnie zadania z zagadnień poruszanych na wykładzie. Obecny jest zawsze ktoś z kadry i pomaga nam oraz upewnia się, że wszyscy wszystko rozumieją i przerobili wszystkie zadania. Wszystko to dzieje się w przyjaznej atmosferze.”

Zapytałam Mikołaja również czy uważa, że Coventry University dało mu więcej perspektyw niż mogłaby mu zaoferować polska politechnika.

“Wielka Brytania jest druga na świecie pod względem udziału w przemyśle lotniczym. Jest to kraj słynący z wynalazców i innowacji. Znajduje się tu mnóstwo małych i średnich firm w tej branży, a także światowi giganci. W Coventry uczę się od świetnie wykwalifikowanych nauczycieli, którzy pracują, lub pracowali dla firm przodujących w innowacjach w światowym przemyśle lotniczym. Uniwersytet zapewnia nam dostęp do najlepszej jakości software’u, oraz sprzętu. Myślę, że studia na politechnice nie dałyby mi takiego spektrum możliwości.”

Na koniec wywiadu nasz student podsumował miasto i odpowiedział na pytanie czy nie żałuje swojej decyzji.

“Coventry w tej chwili żyje studentami i przygotowuje wszystko pod nas. Cały czas powstają nowe akademiki i nowe budynki. Pubów i klubów nie brakuje, a ceny są przystępniejsze niż w Londynie. Nie żałuję wyjazdu do UK. Wszystkie doświadczenia i umiejętnośc które tu nabywam, wszystkie osoby które tu poznaje i przyjaźnie które tu nawiązuje z ludźmi z całego świata – nikt mi ich nie odbierze.  Myślę, że najbardziej powinno się żałować rzeczy, których sie nie zrobiło.”

Mikołaju, życzymy Ci rozwoju osobistego i genialnej kariery w przemyśle lotniczym/zbrojeniowym. Pozdrowienia od całego Teamu Studia w Anglii!

ZOBACZ DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W WIELKIEJ BRYTANII>>>#studiazagranicą #studiawanglii #studiawwalii #coventryuniversity #coventry #aerospace #student #study #university

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym bezpłatnie pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2021