Krok 6

Składasz wniosek o 100% finansowania studiów.


Pożyczka na czesne tzw. „Tuition Fee Loan” jest przyznawana każdemu studentowi z Unii Europejskiej, (który otrzymał i potwierdził „ofertę” miejsca na uczelni w Anglii bądź Walii), na pokrycie czesnego studiów licencjackich lub magisterskich w UK- pod warunkiem, że nie masz ukończonych innych studiów wyższych! 


Pożycza pokrywa 100% czesnego (Tuition Fee) za 3-letni „Bachelor”, 4-letni „Sandwich”/”Year Abroad”/”With Placement” (4-letni licencjat gdzie zazwyczaj na 3 roku masz roczny wyjazd za granicę lub roczną praktykę). Za ten rok gdy pracujesz nie płacisz czesnego tylko opłatę administracyjną ok. 250 funtów zachowując status studenta. Zasady spłaty są bardzo korzystne – to jedyna taka pożyczka na świecie! Pieniądze za czesne będą przesłane bezpośrednio do uczelni (zazwyczaj w 2 ratach) co roku. Na 2 i 3 roku trzeba wypełnić wniosek dla „continuing students” żeby potwierdzić swoją kontynuację studiów na danej uczelni/kierunku.


Pożyczkę spłacasz rok po studiach TYLKO JEŚLI rozpoczniesz pracę i Twoje zarobki przekroczą ustalony pułap roczny („threshold”) dla kraju gdzie będziesz pracować, a ściślej, rozliczać podatki. Zarobki rodziców nie mają znaczenia. Jeżeli nie osiągniesz progu „threshold”, po 30 latach pożyczka jest oficjalnie umorzana, dlatego Anglicy mówią o niej: „soft money”.


Gdy nie masz dochodu powyżej kwoty „threshold” w kraju gdzie pracujesz, przerywasz pracę lub masz urlop – spłata jest zawieszana – nie musisz płacić. Więc jak widzisz nie jest to typowa pożyczka. Żaden bank nie zrobi dla Ciebie takich wakacji.


Tyle dobrych wiadomości – teraz złe:
Jeżeli masz już ukończone studia licencjackie albo magisterskie (w Polsce lub innym kraju) – nie dostaniesz pożyczki.


Wszelkie sprawy związane z pożyczkę musisz załatwić osobiście kontaktując się telefonicznie lub listownie. Maile wysyłasz tylko w sprawach uzgodnionych i potwierdzonych. Aby kontaktować się telefonicznie z biurem „EU Team” organizacji Student Finance England: 0044 141 241 3570


Wniosek o pożyczkę jak i wszelkie pisma wysyłasz listem poleconym na adres:

Student Finance Services
Student Loans Company
PO Box 89
Darlington
County Durham
England
United Kingdom
DL1 9AZ


UWAGA!

Osoby zainteresowane studiowaniem:

  • w Walii sprawy finansowe załatwiają w Student Finance Wales
  • w Szkocji sprawy finansowe załatwiają w Student Awards Agency For Scotland (SAAS) 

Co jeżeli przerwę studia na I lub na II roku?

Spłacasz tylko tyle ile pożyczyłeś/aś. Pamiętaj pożyczkę bierzesz na dany rok akademicki, nie na cały okres studiów, jest to korzystny deal. Jeśli przerywasz studia po roku z przyczyn losowych, spłacasz pożyczkę tylko za ten rok na powyższych zasadach.


Czy pożyczka jest oprocentowana?

Tak, oprocentowanie (od 1 września 2016) wynosi 4.6% i naliczane jest rocznie od kwoty jaką na dany moment nadal jesteś winien. O najnowsze zasady spłaty możesz dopytać Student Finance England pod nr. 0044 141 243 3660


Co będzie jeśli przestanę pracować?

Jeżeli stracisz pracę lub będziesz na urlopie macierzyńskim/tacierzyńskim spłata jest zawieszana. To bardzo korzystne warunki, nie sądzisz?


Kiedy zaczynam spłacać? Co muszę robić, gdy skończę studia?

Jeżeli po ukończeniu studiów zaczniesz zarabiać co najmniej 4000zł brutto miesięcznie, wysyłasz do Student Finance England zestawienie podatkowe „PIT” (wystawi Ci je księgowy/a w firmie gdzie będziesz zatrudniony/a lub prywatny księgowy w Twojej własnej firmie).

100% osób dostało się z naszą pomocą na studia w UK.
Wybierzemy kierunek, uczelnię, akademik i złożymy wniosek o 100% finansowania czesnego.
Nasza pomoc jest bezpłatna. ZAWSZE :)

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Agencja pomogła mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Bardzo pomocni i zaangażowani. Odpowiadali na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osob tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2019