Studia w Anglii online for free in 2020


Rozgrzewka przed wyjazdem na studia do Anglii?


Masz trochę stracha jak będzie wyglądała tegoroczna matura? Jak wpłynie to na Twoją rekrutację na wymarzone uniwersytety w Wielkiej Brytanii? Nie martw się za bardzo! KEEP CALM 🙂 Jeżeli epidemia korona wirusa będzie się przeciągać uczelnie brytyjskie nie będą Ciebie i siebie narażać tylko zaproponują zajęcia online.
Jak to może wyglądać?

I semestr zajęcia online -pozostajesz w domu w Polsce!

Gdy sytuacja się poprawi będzie można zacząć studia na miejscu w Wielkiej Brytanii, być może drugi semestr spędzisz już w akademiku! Pamiętaj taki wariant to sama oszczędność 🙂 Zapłacisz tylko za czas realnie spędzony w akademiku, więc nie ma czym się martwić 🙂
Nie wyobrażasz sobie jak moga wyglądać takie studia i masz złe doświadczenia jak wyglądała Twoja nauka w czasie marca i kwietnia w Polsce?  Ze szkoły przychodziło dużo nudnych zadań do samodzielnego zrobienia w domu? Obawiasz się, że studia online w Anglii będą też takie nudne? Nie martw się!

Brytyjskie uniwersytety od dawna oferują zajęcia online i mają do tego infrastrukturę i posiadają doświadczenie.

Aby zorientować się jak to działa najlepiej od zaraz rozpocznij sobie próbne studia online w Wielkiej Brytanii lub USA i samemu przekonaj się jak to może wyglądać. Brytyjczycy mówią: seeing is believing! 🙂
W ten sposób możesz przy okazji  poszerzyć swoje horyzonty, poćwiczyć język angielski i zdobyć dodatkowe certyfikaty przed zaczęciem studiów, które wzbogacą Twoje CV

UWAGA! Mamy dla Ciebie coś specjalnego! Udział w kursach to doskonały akapit do Twojego Personal Statement i odpowiedź jaką możesz zabłysnąć w interview. To może spowodować, że uniwersytet brytyjski wybierze WŁAŚNIE CIEBIE! Dlatego polecamy rozgrzewkę przed wyjazdem na studia do Anglii:  studia online MOOC.


Co to jest MOOC?

MOOC jest to masowy otwarty kurs online (z języka angielskiego: massive open online course) otwarty dla nieograniczonej liczby uczestników, dostępny poprzez stronę internetową.


Gdzie można odbyć takie kursy?

Przygotowaliśmy dla Was kilka linków do witryn z kursami online:


Na czym to polega?

Biorąc za przykład portal Coursera jest to firma edukacyjna udostępniająca masowe otwarte kursy online prowadzone przez uniwersytety i instytuty naukowe z całego świata.

W ich wyszukiwarce wybieracie kursy jakimi jesteście zainteresowani, zapisujecie się na nie i uczestniczycie w zajęciach online.

Są dwie opcje: pierwsza jest całkowicie bezpłatna, a druga – płatna za dyplom, który będziecie mogli wydrukować.


Jakie uniwersytety proponują kursy online?

Wśród uniwersytetów biorących udział w tym projekcie są między innymi:

 • Illinois University,
 • University of Michigan,
 • Stanford University,
 • UC San Diego,
 • University of Pennsylvania,
 • Yale University,
 • University of California,
 • The University of Chicago etc.

Jak wygląda przykładowy kurs?

Za przykład weźmy kurs o nazwie “An Introduction to American Law”. Po tym kursie posiądziecie początkującą wiedzę z 6 dyscyplin:

 • Tort Law,
 • Contract Law,
 • Property Law,
 • Constitutional Law,
 • Criminal Law,
 • Civil Procedure.

Prowadzeniem tych zajęć zajmują się profesorowie prawa z University of Pennsylvania. Zajęcia odbywają się online 1h w tygodniu i są prowadzone w języku angielskim. By ukończyć kurs, z każdego testu/quizu musisz mieć pozytywną ocenę i zdać egzamin końcowy.


Jak wygląda sylabus?

Kurs trwa 7 tygodni i wygląda następująco:

 • 1 Tydzień: 3 wstępne teksty do przeczytania, 6 video i 2 teksty do przestudiowania o tematyce Tort Law, ten tydzień kończy się quizem z wiadomości na temat Tort Law
 • 2 Tydzień: 4 video i 2 teksty do przestudiowania o tematyce Contract Law, ten tydzień kończy się quizem z wiadomości na temat Contract Law
 • 3 Tydzień: 4 video i 2 teksty do przestudiowania o tematyce Property Law, ten tydzień kończy się quizem z wiadomości na temat Property Law
 • 4 Tydzień: 4 video i 2 teksty do przestudiowania o tematyce Constitutional Law, ten tydzień kończy się quizem z wiadomości na temat Constitutional Law
 • 5 Tydzień: 4 video i 2 teksty do przestudiowania o tematyce Criminal Law, ten tydzień kończy się quizem z wiadomości na temat Criminal Law
 • 6 Tydzień: 4 video i 2 teksty do przestudiowania o tematyce Civil Procedure, ten tydzień kończy się quizem z wiadomości na temat Civil Procedure
 • 7 Tydzień: musisz zdać test kończący cały 7 tygodniowy kurs, tzw. Final Exam

Na podejście i zdanie każdej sesji masz określony czas, narzucony przez uniwersytet prowadzący kurs.


Jak widzicie jest to fantastyczna inicjatywa do poszerzania swoich horyzontów i zdobywania wiedzy z dziedzin, które Was interesują.

Nie ma się czego bać!!! Możesz rozpocząć studia w Anglii w roku 2020!!! YES YOU CAN!!! Napisz do nas pomożemy wszystko ogarnąć!!

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2022