Coventry University

UCAS code - C85

Wymagania na studia licencjackie:
  • Średnia 40% ze wszystkich zdawanych matur
  • Min. 55% z przynajmniej dwóch wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym (W TYM Z J. ANGIELSKIEGO) – jedno rozszerzenie musi być związane z kierunkiem na, który aplikujemy
  • 75% z angielskiego na poziomie rozszerzonym lub IELTS: min. 6.0 z całości, w tym min. 5.5 z każdej części
  • Jeżeli zdajesz maturę IB: minimum 28 punktów.
  • UWAGA! Wymagania IB na poszczególne kierunki:
  • Computer Science - minimum 31 punktów (wśród przedmiotów jeden z następujących musi być na HL: matematyka, fizyka, chemia,  Design Technology lub IT)
  • Games Technology - minimum 29 punktów (wśród przedmiotów jeden z następujących musi być na HL: matematyka, fizyka lub IT)
  • Kalkulator przedmiotów matury IB.


Campusy

Coventry University:

University name UCAS campus code
University address Coventry University
Priory Street
Coventry, United Kingdom
CV1 5FB
UCAS university code C85
UCAS campus code 4

Coventry University London:

University name UCAS campus code
University address Coventry University London
University House
109-117 Middlesex Street
London
E1 7JF
UCAS university code C85
UCAS campus code 7

CU Coventry:

University name UCAS campus code
University address CU Coventry 
8 Mile Lane 
Coventry 
CV1 2TU 
UCAS university code C85
UCAS campus code 5

 

Coventry University Scarborough:

University name UCAS campus code
University address CU Scarborough
Ashburn Road
Off Valley Road
Scarborough
YO11 2JW
UCAS university code C85
UCAS campus code 6


Pragniesz studiować na jednym z najlepszych uniwersytetów w UK? Chcesz mieć szansę pracować z największymi firmami na rynku, takimi jak IBM, Ford, Rolls-Royce czy Microsoft? Zapoznaj się z ofertą Coventry!Nagrody

W latach 2014-2015 “The Times” dwukrotnie przyznał Coventry University tytuł ‘Modern University of the Year’.Rankingi

Coventry University plasuje się na 12 miejscu najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii (Guardian University Guide 2018). Wysoka satysfakcja studentów z poziomu nauczania na Coventry University jest poparta badaniami – 97% studentów znajduje pracę (lub kontynuuje naukę) w pół roku od ukończenia studiów.


Z czego jest znany

Coventry University jest na pierwszym miejscu w UK pod względem współpracy z firmami i instytucjami w UK. Zarówno absolwenci, jak i studenci drugiego roku mają szansę pracować z największymi leaderami na rynku takimi jak: IBM, Ford, Rolls-Royce czy Microsoft.


Położenie

Usytuowane zaledwie godzinę od Londynu i 20 minut od drugiego pod względem wielkości miasta w Anglii, Birmingham. Coventry jest tętniącym życiem miastem, gdzie zarówno fani sportu, muzyki, sztuki i mody znajdą coś dla siebie. Ogłoszone drugim najlepszym miastem dla młodych dorosłych, Coventry oferuje szeroki wybór rozrywki w postaci kin, teatrów, galerii, festiwali czy koncertów muzycznych. Ponadto, Coventry jest sercem angielskiego przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego.


Koszty życia

Koszty życia w tych miastach znacząco się między sobą różnią. Dla porównania, ceny pokoi w jednym ze student halls w Coventry wahają się między 4.400-7.100, natomiast w Londynie oscylują pomiędzy 7.700-11.700 funtów rocznie. Wszystko jednak zależy od standardu pokoju, jego metrażu oraz wyposażenia kuchni i łazienek.


Rozrywka

Fanów sportu zaciekawi fakt, iż uczelnia posiada własny ośrodek sportu i rekreacji, gdzie entuzjaści aktywnego stylu życia mogą brać udział w licznych zajęciach tanecznych lub grach typu football, badminton i tenis stołowy, organizowanych przez uniwersytet.


Aerospace Systems Engineering

Celem kursu jest opracowanie szerokiego zakresu umiejętności technicznych systemów lotniczych. Kurs daje umiejętności w projektowaniu elementów samolotów. Projekty oparte są na systemach stosowanych w najnowszych pojazdach wojskowych, cywilnych, kosmicznych i śmigłowcach. Kończąc ten kurs otrzymujecie: akredytację od Royal Aeronautical Society (RAeS); możliwość pracy na urządzeniach symulacji lotu Merlin oraz dostęp do nauczycieli doświadczonych w przemyśle i badaniach w różnych dziedzinach takich jak: aerodynamiki, dynamiki lotu i awioniki, którzy na co dzień pracują dla Bombardier, Rolls Royce, BAE Systems i MOD.


Aerospace Technology

Celem kursu jest opanowanie zawiłości systemów lotu, różnego rodzaju awarii i ich skutków, które mogą wystąpić. Kierunek wyposaża studentów w niezbędne umiejętności potrzebne do pracy jako inżynier lotnictwa linii lotniczych lub wojska. Będziesz pracować na urządzeniach symulacji lotu Merlin, gdzie zrozumiesz czym jest kokpit i zobaczysz co znaczy latać różnego rodzaju samolotami. Absolwenci tego kierunku dostają pracę dla firm takich jak: Meggitt, Goodrich, Moog, HS Marstons, Airbus we Francji czy Berntrandt w Niemczech.


Biomedical Science

Dzięki temu kierunkowi zyskasz zaawansowane umiejętności laboratoryjne związane z diagnostyką i leczeniem chorób ludzkich oraz wiedzę z zakresu przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego. Otrzymasz także możliwość ubiegania się o wpis do krajowego systemu opieki zdrowotnej (NHS) Health Care Scientist, staże w warunkach laboratoryjnych. Co więcej, na kierunkach prowadzone są gościnne wykłady z zakresu hematologii, biochemii klinicznej i wirusologii, prowadzone przez profesjonalnych biomedyków pracujących w laboratoriach szpitalnych.


Do uniwersytetu przynależy ponad 12 różnych akademików: Liberty Point, Callice Court, Priory Hall, Quadrant Hall, Victoria Hall, University-Owned Houses, St Margaret Road, Lynden House, Far Gosford Street, Paradise Place, Singer Hall oraz Raglan House. Ceny akademików różnią się w zależności od metraży oraz wyposażenia pokoi. Dla porównania cena pokoju w University-Owned Houses wynosi 4400 funtów rocznie, podczas gdy w Priory Hall koszt ten wynosi już nawet 7100 funtów.


Do uniwersytetu przynależą 3 kampusy akademickie, podzielone w zależności od kierunku studiów. Jeden z nich usytuowany jest w Londynie, drugi w Coventry, a trzeci w Scarborough.

100% maturzystów, którym pomogliśmy studiuje w UK. Ty też możesz! Zabierz maturę, przyjdź na interview. Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2019