Coventry University

UCAS code - C85

Wymagania na studia licencjackie:
  • Średnia 40% ze wszystkich zdawanych matur
  • Min. 55% z przynajmniej dwóch wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym (W TYM Z J. ANGIELSKIEGO) – jedno rozszerzenie musi być związane z kierunkiem na, który aplikujemy
  • 75% z angielskiego na poziomie rozszerzonym lub IELTS: min. 6.0 z całości, w tym min. 5.5 z każdej części
  • Jeżeli zdajesz maturę IB: minimum 28 punktów.
  • UWAGA! Wymagania IB na poszczególne kierunki:
  • Computer Science - minimum 31 punktów (wśród przedmiotów jeden z następujących musi być na HL: matematyka, fizyka, chemia,  Design Technology lub IT)
  • Games Technology - minimum 29 punktów (wśród przedmiotów jeden z następujących musi być na HL: matematyka, fizyka lub IT)
  • Kalkulator przedmiotów matury IB.
CU Coventry
  • Pass Matura basic level with satisfactory grade 3 or 40% or better & obtain 75% in Matura extended level English or IELTS or equivalent
  • During Clearing Pass Matura basic level with satisfactory grade 3 or 40% or better


Campusy

University name Coventry University
University address Coventry Uni (Main Site)
Priory Street
Coventry, United Kingdom
CV1 5FB
UCAS university code C85
UCAS campus code

 

University name Coventry University
University address Cov Uni London
University House
109-117 Middlesex Street
London
E1 7JF
UCAS university code C85
UCAS campus code 4

 

University name Coventry University
University address CU Coventry 
8 Mile Lane 
Coventry 
CV1 2TU 
UCAS university code C85
UCAS campus code 5

 

University name Coventry University
University address CU Scarborough
Ashburn Road
Off Valley Road
Scarborough
YO11 2JW
UCAS university code C85
UCAS campus code 6

 

University name Coventry University
University address CU London
Rainham Road North
Dagenham
London
RM10 7BN
UCAS university code C85
UCAS campus code 7

Pragniesz studiować na jednym z najlepszych uniwersytetów w UK? Chcesz mieć szansę pracować z największymi firmami na rynku, takimi jak IBM, Ford, Rolls-Royce czy Microsoft? Zapoznaj się z ofertą Coventry!Nagrody

W latach 2014-2015 “The Times” dwukrotnie przyznał Coventry University tytuł ‘Modern University of the Year’.Rankingi

Coventry University plasuje się na 12 miejscu najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii (Guardian University Guide 2018). Wysoka satysfakcja studentów z poziomu nauczania na Coventry University jest poparta badaniami – 97% studentów znajduje pracę (lub kontynuuje naukę) w pół roku od ukończenia studiów.


Z czego jest znany

Coventry University jest na pierwszym miejscu w UK pod względem współpracy z firmami i instytucjami w UK. Zarówno absolwenci, jak i studenci drugiego roku mają szansę pracować z największymi leaderami na rynku takimi jak: IBM, Ford, Rolls-Royce czy Microsoft.


Położenie

Usytuowane zaledwie godzinę od Londynu i 20 minut od drugiego pod względem wielkości miasta w Anglii, Birmingham. Coventry jest tętniącym życiem miastem, gdzie zarówno fani sportu, muzyki, sztuki i mody znajdą coś dla siebie. Ogłoszone drugim najlepszym miastem dla młodych dorosłych, Coventry oferuje szeroki wybór rozrywki w postaci kin, teatrów, galerii, festiwali czy koncertów muzycznych. Ponadto, Coventry jest sercem angielskiego przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego.


Koszty życia

Koszty życia w tych miastach znacząco się między sobą różnią. Dla porównania, ceny pokoi w jednym ze student halls w Coventry wahają się między 4.400-7.100, natomiast w Londynie oscylują pomiędzy 7.700-11.700 funtów rocznie. Wszystko jednak zależy od standardu pokoju, jego metrażu oraz wyposażenia kuchni i łazienek.


Rozrywka

Fanów sportu zaciekawi fakt, iż uczelnia posiada własny ośrodek sportu i rekreacji, gdzie entuzjaści aktywnego stylu życia mogą brać udział w licznych zajęciach tanecznych lub grach typu football, badminton i tenis stołowy, organizowanych przez uniwersytet.


Aerospace Systems Engineering

Celem kursu jest opracowanie szerokiego zakresu umiejętności technicznych systemów lotniczych. Kurs daje umiejętności w projektowaniu elementów samolotów. Projekty oparte są na systemach stosowanych w najnowszych pojazdach wojskowych, cywilnych, kosmicznych i śmigłowcach. Kończąc ten kurs otrzymujecie: akredytację od Royal Aeronautical Society (RAeS); możliwość pracy na urządzeniach symulacji lotu Merlin oraz dostęp do nauczycieli doświadczonych w przemyśle i badaniach w różnych dziedzinach takich jak: aerodynamiki, dynamiki lotu i awioniki, którzy na co dzień pracują dla Bombardier, Rolls Royce, BAE Systems i MOD.


Aerospace Technology

Celem kursu jest opanowanie zawiłości systemów lotu, różnego rodzaju awarii i ich skutków, które mogą wystąpić. Kierunek wyposaża studentów w niezbędne umiejętności potrzebne do pracy jako inżynier lotnictwa linii lotniczych lub wojska. Będziesz pracować na urządzeniach symulacji lotu Merlin, gdzie zrozumiesz czym jest kokpit i zobaczysz co znaczy latać różnego rodzaju samolotami. Absolwenci tego kierunku dostają pracę dla firm takich jak: Meggitt, Goodrich, Moog, HS Marstons, Airbus we Francji czy Berntrandt w Niemczech.


Biomedical Science

Dzięki temu kierunkowi zyskasz zaawansowane umiejętności laboratoryjne związane z diagnostyką i leczeniem chorób ludzkich oraz wiedzę z zakresu przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego. Otrzymasz także możliwość ubiegania się o wpis do krajowego systemu opieki zdrowotnej (NHS) Health Care Scientist, staże w warunkach laboratoryjnych. Co więcej, na kierunkach prowadzone są gościnne wykłady z zakresu hematologii, biochemii klinicznej i wirusologii, prowadzone przez profesjonalnych biomedyków pracujących w laboratoriach szpitalnych.


Do uniwersytetu przynależy ponad 12 różnych akademików: Liberty Point, Callice Court, Priory Hall, Quadrant Hall, Victoria Hall, University-Owned Houses, St Margaret Road, Lynden House, Far Gosford Street, Paradise Place, Singer Hall oraz Raglan House. Ceny akademików różnią się w zależności od metraży oraz wyposażenia pokoi. Dla porównania cena pokoju w University-Owned Houses wynosi 4400 funtów rocznie, podczas gdy w Priory Hall koszt ten wynosi już nawet 7100 funtów.

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zabierz maturę, przyjdź na interview w sierpniu! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020