Swansea University

UCAS code - S93

Wymagania na studia licencjackie:
  • Średnia 70%/75% (zależnie od kierunku) ze wszystkich zdawanych matur, w tym muszą być zdawane dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym
  • 70% z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym lub IELTS średnia 6.0 w tym minimum 5.5 z każdej części
  • kierunki związane z zarządzaniem: 60% z matury uwzględniając dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym, 70% z rozszerzonego angielskiego

Campusy

University name Swansea University
Singleton Park Campus
University address Singleton Park
Swansea
SA2 8PP
Wales, UK
UCAS university code S93
UCAS campus code

 

University name Swansea University
Bay Campus
University address Fabian Way
Crymlyn Burrows
Swansea
SA1 8EN
Wales, UK
UCAS university code S93
UCAS campus code B

Nagrody:

W 2018 roku Swansea University został odznaczony najwyższą – złotą – nagrodą TEF (Teaching Excellence Framework). Nagroda ta jest przyznawana w czterech stopniach: Gold, Silver, Bronze oraz Provisional dla uczelni, które przestrzegają określonych zasad szkolnictwa oraz których studenci osiągają wysokie wyniki w nauce.


Rankingi:

Według Times Higher Education World University Rankings, Swansea University w 2019 roku znalazł się w pierwszej 300 uniwersytetów na świecie. W 2018 uczelnia uplasował się na 8. miejscu w kategorii najlepszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii według rankingu whatuni.com.


Z czego jest znany:

Uniwersytet słynie z przepięknych terenów zielonych zarządzanych przez zespół specjalistów. Oba kampusy uczelni zostały odznaczone Green Flag i obecnie Swansea University jest jedyną uczelnią z dwoma kampusami, na której każdy otrzymał tę nagrodę. Do wyjątkowych terenów, za które odpowiedzialna jest uczelnia, można zaliczyć następujące miejsca: Flora Industria, The Botanical Garden, The Biodiversity Trail, The Oracle, The Abbey Grounds czy Crymlyn Burrows SSSI (Site of Special Scienctifc Interest).


Położenie:

Swansea położone jest 300km na zachód od Londynu i jest to drugie, po Cardiff, największe miasto Walii. Uczelnia składa się z dwóch kampusów: Singleton Park Campus oraz Bay Campus, które położone są po przeciwległych stronach nabrzeża. Singleton Park Campus otoczony jest parkiem oraz ogrodami botanicznymi, natomiast Bay Campus znajduje się tuż przy plaży.


Koszty życia:

Swansea należy do stosunkowo tanich miast studenckich. Uczelnia w swoim FAQ dedykowanym rodzicom przyszłych studentów wyliczyła, że średnia kwota, jaką studenci wydają tygodniowo (poza zakwaterowaniem oraz rachunkami) wynosi £100. Ze względu na położenie akademików (bardzo blisko kampusów), studenci mogą zaoszczędzić na dojazdach na zajęcia. Uczelnia oferuje pomoc w sprawach finansowych, a także pomoc w znalezieniu pracy part-time.


Rozrywka:

Swansea University oferuje wiele sposobów spędzania wolnego czasu. Przy uczelni znajduje się Międzynarodowe Miasteczko Studenckie, w którym studenci mogą uprawiać wiele rodzajów sportu, m.in. piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, badmintona. Miasteczko to obejmuje też siłownię, a także basen narodowy Walii. Uczelnia daje możliwość uczestniczenia w spotkaniach różnych kół naukowych, a także chórów czy grup muzycznych. Do uczelni należy Taliesin Arts Centre and the Egypt Centre, gdzie można udać się w deszczowy dzień, a w słoneczne dni można wybrać się na plażę przy samym kampusie uczelni. Do uniwersytetu należy też kilka klubów nocnych – w Rebound można potańczyć i wypić drinka, JC zaprasza na oglądanie rozgrywek piłkarskich na dużym ekranie, a 52 degrees zaprasza na quizy i karaoke.


Zakwaterowanie:

Przy uczelni działa Residential Services Team, który pomaga we wszystkich sprawach związanych z zakwaterowaniem – niezależnie od tego, czy student wybierze akademik, miasteczko studenckie, czy mieszkania prywatne zarządzane przez Student Accommodation Services (SAS). Uczelnia posiada również pokoje dla osób, które potrzebują dodatkowych udogodnień, np. dla osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Ceny zakwaterowania wahają się między £88 a £195 za tydzień pobytu.


Ciekawe kierunki

Egyptology and Ancient History, BA (Hons) – kierunek obejmuje literaturę, historię, kulturę, architekturę, religię, języki starożytne oraz wiele innych zagadnień. Kierunek ten zajmuje pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii w kategorii zadowolenia studentów (według NSS, Complete University Guide 2018), a w Egypt Center, które należy do uczelni, znajduje się ponad 5000 obiektów archeologicznych z Wellcome Collection. Studenci mają możliwość wyboru dziedziny, która interesuje ich najbardziej i poszerzać swoją wiedzę właśnie z niej (np. sztuka, język, kultura, religia).


English Literature with Gender, BA (Hons) – kierunek skupia się na zrozumieniu, w jaki sposób płeć odgrywa rolę w codziennym życiu, jaki ma wpływ na literaturę, jaki jest wkład kobiet i mężczyzn w społeczeństwo. Wykładowcami na tym kierunku są doświadczeni pisarze, których prace były szeroko publikowane. Dodatkowo, Swansea jest miejscem narodzin Dylana Thomasa, jednego z najbardziej wpływowych poetów XX wieku. W związku z tym, studenci maja okazję uczestniczyć w projektach w Dylan Thomas Centre oraz Teatrze Narodowym Walii.


Stypendia

Uczelnia oferuje wiele dodatkowych stypendiów – m.in. za wysokie wyniki w nauce (np. £3000 za wysokie wyniki na maturze), dla studentów poszczególnych kierunków, za osiągnięcia w sporcie czy pomoc finansowa dla osób z niskim dochodem (np. pomoc finansowa w kwocie £500 dla studentów, których wpływy nie przekraczają £18,370). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie uczelni: https://www.swansea.ac.uk/undergraduate/scholarships/.

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zabierz maturę, przyjdź na interview w sierpniu! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020