Jesteś w klasie maturalnej? Masz zdaną maturę? Studiujesz na I roku? Jesteś na gap year? Brexit odcina Ciebie od możliwości finansowania? Mamy na to sposób!

Jak pandemia COVID-19 wpływa na rekrutację i rozpoczęcie Twoich studiów w Wielkiej Brytanii w 2021?

Aby uzyskać 100% finansowania czesnego za studia musisz rozpocząć studia w „starym” roku akademickim 2020-2021. Ostatnia szansa to rekrutacja na Foundation Year rozpoczynający się w kwietniu 2021. Do tego wystarczy świadectwo maturalne, świadectwo ukońćzenia szkoły średniej (możesz zacząć studia gdy nie masz zdanej matury!) Najwięszą rewelację jest opcja ratunku dla maturzystów 2021-możecie rozpocząć studia na podstawie świadectwa z 2-giej  klasy szkoły średniej! Jak to możliwe?
Tajemnicę stanowi wielka rozbieżność systemów edukacji PL i UK. W praktyce musisz być po 11 latach edukacji- 11th Grade (Eleventh Grade). To daje możliwość rozpoczęcia studiów na tzw. roku zerowym. (International Year Zero).
Obecnie jest to możliwe wyłączenie na nowoczesnej brytyjskim uniwersytecie, który jako jedyny w UK ogarnął na czas zasady rekrutacji i programy nauczania dla studentów z Unii Europejskiej.

DLACZEGO ROK 2021 jest ROKIEM OSTATNIEJ SZANSY NA STUDIOWANIE W UK?

Ostatnią okazję na rozpoczęcie nauki na brytyjskich uniwersytetach mają nie tylko tegoroczni  maturzyści, ale również osoby, które maturę już zdały w 2020 roku lub wcześniej. Studenci po I roku studiów w Polsce mają ostatnią szansę aby przenieść się na studia w Wielkiej Brytanii.
Przeniesienie ze studiów w Polsce na studia w UK, z powodu różnić programowych jest bardzo trudne ale z naszą profesjonalna pomocą jest szansa, że to się ogarniemy 🙂 Warunek-znajdziesz się w UK najpóźniej w kwietniu 2021. Wyjątkiem są osoby, które posiadają już status przed-przesiedleńczy lub złożyły wniosek o Pre-Settled Status

 


Wszystkim tym osobom, które zaczną studia w kwietniu lub maju 2021 roku, przysługuje pełna pożyczka na pokrycie 100% czesnego na cały okres trwania studiów na danym kierunku (4-5 lat) a nawet 6 lat jeżeli zechcesz zmienić kierunek studiów po I roku. Wówczas zaczynasz I rok od nowa i możesz sfinansowanć czesne za ten rok z tzw. Gift Year, czyli opcji finansowania dodatkowego roku studiów.
Pamiętaj: wszystkiego te możliwości finansowania czesnego na zasadach pożyczki studenckiej (możliwe umorzenia 100% pożyczki po 30 latach) przez organizację rządową SFE, Student Finance England lub Student Finance Wales (SFW)
Sprawdź szczegóły pożyczki studenckiej SFE w UK >>

PLACEMENT YEAR

Możesz przedłużyć a raczej wzbogacić swoje studia o ciekawą opcję, która ustawi Twoją karierę zawodową na międzynarodową ścieżkę:

  1. PLACEMENT YEAR po skończeniu 2-giego roku studiów w Anglii lub Walii możesz odbyć staż w firmach i korporacjach światowych. To twój pierwszy krok w budowaniu ścieżki Twojej międzynarodowej kariery
  2. YEAR ABROAD to rok pełnych studiów ściśle związanych z Twoim kierunkiem, który dobędziesz za granicą w uniwersytetach światowych, z którymi współpracuje Twoja uczelnia. Na niektórych kierunkach istnieje opcja studiowania każdego semestru w innym kraju!

POŻYCZKA NA POKRYCIE KOSZTÓW UTRZYMANIA -MAINTENANCE LOAN

Możesz się także ubiegać o pożyczkę na pokrycie kosztów utrzymania. Poznaj szczegóły >> Kwota pożyczki zależy od miasta w jakim studiujesz: to 5-9 tys. funtów. Brexit nie ma na to żadnego wpływu, nawet jeśli ktoś już rozpoczął pierwszy rok studiów. Warunkiem jest rozpoczęcie studiów w roku 2020. Współpracujemy z wieloma uczelniami w Anglii i Walii. Ich wymogi i lokalizacje znajdziesz tu>

Wystarczy sprawdzić, na które uczelnie masz szansę się dostać, a my pomożemy z wyborem kierunku i dalszymi formalnościami.


UWAGA! NAJNOWSZE INFORMACJE JAK ROZPOCZĄĆ STUDIA W UK Z MATURĄ ZDANĄ PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Jeśli masz ukończoną szkołę średnią w Polsce a matura nie poszła Tobie najlepiej i nie spełniasz wymogów wymarzonego uniwersytetu nie musisz zdawać matury ponownie!
Możesz rozpocząć studia w UK w bezpiecznym finansowo roku 2020

TWOJE CZESNE ZA STUDIA W ANGLII A BREXIT

1. Dlaczego rok akademicki 2020/2021 jest ostanim  rokiem uzyskania 100% finansowania czesnego?


Jeżeli rozpoczniesz studia w kwietniu lub maju 2021 możesz skorzystać z rządowej pożyczki studenckiej rządu Wielkiej Brytanii na pokrycie 100% czesnego na cały okres Twoich studiów bez względu na BREXIT. Pożyczka może być umorzona w całości! Niczego nie ryzykujesz! A na szali Twoje lepsza kariera i lepsze życie.
Poczytaj o szczegółach >>
Co istotne ze względu na odwołane matury w kilku krajach Europy w roku 2021 (także w Wielkiej Brytanii) ze względu na pandemię COVID-19 wymagania uczelni zmieniają się korzystnie. Często ze względu brak możliwości zdawania certyfikatów językowych uniwersytety przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne online. Tak może być w przypadku polskich maturzystów z powodu odwołania ustnej części egzaminu z języka angielskiego.

Skontaktuj się z nami opiszemy całą procedurę, która jest do pokonania i co pradaksalne-łatwiej w warunkach pandemii!

Ze wglądu na wszystkie uwarunkowania nie ryzykuj utraty życiowej szansy i skorzystaj z opcji z rozpoczęcia studiów  w kwietniu lub maja 2021 z dodatkowym rokiem zerowym, tzw. integrated foundation year. Wtedy studia trwają cztery lata, nadal przysługuje Ci pożyczka na każdy rok na tym kierunku, a Ty masz pełne roczne przygotowanie do kolejnych trzech lat nauki na wybranej przez siebie uczelni.

Czy można połączyć studia na Foudation Year z pracą?

(tzw. roku bazowym/zerowym) często odbywają się 5x w tygodniu po 4-5h więc musisz to uwzględnić planując łączenie studiów z pracą. Na tym roku studiów nie możesz pracować na full time, 40h/tydzień jak wiele osób zakłada na pierwszy rok studiów. Nie! Uwzględnij realia i czas trwania doby (24h!:)  Możesz realnie pracować ok. 15h tygodniowo łącząc to z obowiązkami akademickimi. Na kolejnym roku to się może zmienić ale nie przesadzaj z harowaniem! Aby przeżyć potrzebujesz ok. 30 funtów tygodniowo na zakupy + ok. 80funtów na mieszkania czy 100 funtów na akademik.
To kwoty szacunkowe, bo za mieszkanie płacisz miesięcznie, za akademik z zależności od umowy: kwartalnie, semestralnie. Więcej na tematy finansów na studiach w Anglii znajdziesz tutaj>>

Czy wystarczy pracy w czasach pandemii dla studentów chcących pracować?

Wiele miejsc pracy czeka na studentów w czasie pandemii: niektóre stanowiska ciągle czekają na pełne otwarcie pubów i restauracji inne z kolei, poszukują chętnych do pracy w centrach logistycznych i dystrybucyjnyvh. Takie możliwości, włącznie z transportem do pracy mają uniwersytety zlokalizawane w pobliżu baz logistycznych firm Amazon.
Są to np. Swansea University, De Montfort University , University of Bedfordshire czy też Bucks New University.


Kierunki z Foundation Year oferują następujące uczelnie:


Anglia Ruskin University
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


Birkbeck, University of London
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


logo University of Bedfordshire

University of Bedfordshire
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


logo Bucks University

Buckinghamshire New University
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


 

De Montfort University
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


University of Essex
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


london Metropolitan University

London Metropolitan University
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


University of South Wales
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


University of Sunderland
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


UCFB
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>

 


Jeśli chcesz złożyć podanie na studia w Anglii lub Walii w tym roku, to serdecznie zapraszamy do kontaktu >>>
Bezpłatnie pomożemy Ci w napisaniu listu motywacyjnego, zdobyciu referencji, złożeniu podania na studia oraz w wypełnieniu wniosku o pożyczkę.


Team Studia w Anglii

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym bezpłatnie pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2021