Jesteś w klasie maturalnej? Masz zdaną maturę? Studiujesz na I roku? Jesteś na gap year? Brexit odcina Ciebie od możliwości finansowania? Mamy na to sposób!

Czy i jak epidemia COVID-19 wpływa na rekrutację i rozpoczęcie Twoich studiów w Wielkiej Brytanii w 2020?

W De Montfort University, Greenwich University lub Buckinghamshire New University przewidywane są dwa scenariusze rozpoczęcia zajęć akademickich:

  1. W listopadzie (9.11.2020) rozpoczynasz kurs Academic English, za który nic nie płacisz. Zajęcia trwają do 18.12.2020.
  2. I semestr zaczynasz 11 stycznia 2021. Do wyboru online (zupełnie bez konieczności przyjeżdżania do Wielkiej Brytanii!)  lub hybrydowo-część zajęć online, z akademika a część stacjonarnie na kampusie.

Ważne! Aby rozpocząć studia na Foundation Year wystarczy świadectwo z 2-giej  klasy szkoły średniej. Musisz być po 11 latach edukacji, co daje możliwość rozpoczęcia studiów na tzw. roku zerowym. (International Year Zero) na wskazynych wyżej uczelniach.

DLACZEGO ROK 2020 MOŻE BYĆ ROKIEM OSTATNIEJ SZANSY NA STUDIOWANIE W UK?

Ostatnią okazję na rozpoczęcie nauki na brytyjskich uniwersytetach mają nie tylko tegoroczni  maturzyści, ale również osoby, które maturę już zdały w 2019 roku lub wcześniej. Studenci po I roku studiów w Polsce mają ostatnią szansę aby przenieść się na studia w Wielkiej Brytanii.
Przeniesienie ze studiów w Polsce na studia w UK, z powodu różnić programowych jest bardzo trudne ale z naszą profesjonalna pomocą jest szansa, że to się ogarniemy 🙂 Warunek-znajdziesz się w UK najpóźniej w lutym i przed końcem roku 2020 złożysz wniosek o Pre-Settled Status

 


Wszystkim tym osobom, które zaczną studia w 2020 roku, przysługuje pełna pożyczka na pokrycie 100% czesnego na pełen okres trwania studiów na danym kierunku (3-4 lata) a nawet 5 lat jeżeli zechcesz skorzystać z opcji wyjazdu na staż po 2 roku studiów.
Sprawdź szczegóły pożyczki studenckiej SFE w UK >>
Możesz przedłużyć a raczej wzbogacić swoje studia o ciekawą opcję, która ustawi Twoją karierę zawodową na międzynarodową ścieżkę:

  1. PLACEMENT YEAR po skończeniu 2-giego roku studiów w Anglii lub Walii możesz odbyć staż w firmach i korporacjach światowych. To twój pierwszy krok w budowaniu ścieżki Twojej międzynarodowej kariery
  2. YEAR ABROAD to rok pełnych studiów ściśle związanych z Twoim kierunkiem, który dobędziesz za granicą w uniwersytetach światowych, z którymi współpracuje Twoja uczelnia

Możesz się także ubiegać o pożyczkę na pokrycie kosztów utrzymania. Poznaj szczegóły >> Kwota pożyczki zależy od miasta w jakim studiujesz: to 5-9 tys. funtów. Brexit nie ma na to żadnego wpływu, nawet jeśli ktoś już rozpoczął pierwszy rok studiów. Warunkiem jest rozpoczęcie studiów w roku 2020. Współpracujemy z wieloma uczelniami w Anglii i Walii. Ich wymogi i lokalizacje znajdziesz tu>

Wystarczy sprawdzić, na które uczelnie masz szansę się dostać, a my pomożemy z wyborem kierunku i dalszymi formalnościami.


UWAGA! NAJNOWSZE INFORMACJE JAK ROZPOCZĄĆ STUDIA W UK Z MATURĄ ZDANĄ PONIŻEJ OCZEKIWAŃ


Jeśli masz ukończoną szkołę średnią w Polsce a matura nie poszła Tobie najlepiej i nie spełniasz wymogów wymarzonego uniwersytetu nie musisz zdawać matury ponownie!
Możesz rozpocząć studia w UK w bezpiecznym finansowo roku 2020

TWOJE CZESNE ZA STUDIA W ANGLII A BREXIT

1. Dlaczego rok 2020 może być ostanim bezpiecznym rokiem jeżeli chodzi o uzyskanie dofinansowania czesnego?
Jeżeli rozpoczniesz studia w roku 2020 możesz skorzystać z rządowej pożyczki studenckiej rządu Wielkiej Brytanii na pokrycie 100% czesnego na cały okres Twoich studiów bez względu na BREXIT. Pożyczka może być umorzona w całości! Niczego nie ryzykujesz! A na szali Twoje lepsza kariera i lepsze życie. Poczytaj o szczegółach >>
Co istotne ze względu na odwołane matury w kilku krajach Europy w roku 2020 ze względu na pandemię COVID-19 wymagania uczelni zmieniają się korzystnie. Często ze względu brak możliwości zdawania certyfikatów językowych uniwersytety przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne online. Tak może być w przypadku polskich maturzystów z powodu odwołania ustnej części egzaminu z języka angielskiego.

2. Ze względu na pandemię w tym roku prawdopodobnie przyjadą z dużym opóźnieniem lub nie przyjadą do Wielkiej Brytanii wcale studenci z krajów azjatyckich. Dlatego zwiększy się szansa uzyskania miejsca w roku akademickim 2o2o/2021. Warunek podstawowy: musisz być w brytyjskim systemie edukacji przed 31. grudnia 2020. Mamy na to sposób!!!
Skontaktuj się z nami opiszemy całą procedurę, która jest do pokonania i co pradaksalne-łatwiej w warunkach pandemii!

Ze wglądu na wszystkie uwarunkowania nie ryzykuj utraty życiowej szansy i skorzystaj z opcji z rozpoczęcia studiów  w roku 2020 z dodatkowym rokiem zerowym, tzw. extended degree lub integrated foundation year. Wtedy studia trwają cztery lata, nadal przysługuje Ci pożyczka na każdy rok na tym kierunku, a Ty masz pełne roczne przygotowanie do kolejnych trzech lat nauki na wybranej przez siebie uczelni. Wiele uniwersytetów umożliwia studia na Foundation Year wyłącznie na podstawie świadectwa ukończenia szkoły średniej. Matura nie jest wymagana, więc jej wynik nie ma znaczenia.

Czy można połączyć studia na Foudation Year z pracą?

(tzw. roku bazowym/zerowym) często odbywają się 5x w tygodniu po 4-5h więc musisz to uwzględnić planując łączenie studiów z pracą. Na tym roku studiów nie możesz pracować na full time, 40h/tydzień jak wiele osób zakłada na pierwszy rok studiów. Nie! Uwzględnij realia i czas trwania doby (24h!:)  Możesz realnie pracować ok. 15h tygodniowo łącząc to z obowiązkami akademickimi. Na kolejnym roku to się może zmienić ale nie przesadzaj z harowaniem! Aby przeżyć potrzebujesz ok. 30 funtów tygodniowo na zakupy + ok. 80funtów na mieszkania czy 100 funtów na akademik.
To kwoty szacunkowe, bo za mieszkanie płacisz miesięcznie, za akademik z zależności od umowy: kwartalnie, semestralnie. Więcej na tematy finansów na studiach w Anglii znajdziesz tutaj>>

czy wystarczy pracy w czasach pandemii dla studentów chcących pracować?

Wiele miejsc pracy czeka na studentów w czasie pandemii: niektóre stanowiska ciągle czekają na pełne otwarcie pubów i restauracji inne z kolei, poszukują chętnych do pracy w centrach logistycznych i dystrybucyjnyvh. Takie możliwości, włącznie z transportem do pracy mają uniwersytety zlokalizawane w pobliżu baz logistycznych firm Amazon.
Są to np. Swansea University, De Montfort University , University of Bedfordshire czy też Bucks New University.


Kierunki z Foundation Year oferują następujące uczelnie:


Anglia Ruskin University
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


Birkbeck, University of London
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


logo University of Bedfordshire

University of Bedfordshire
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


logo Bucks University

Buckinghamshire New University
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


 

De Montfort University
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


University of Essex
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


london Metropolitan University

London Metropolitan University
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


University of South Wales
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


University of Sunderland
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


UCFB
KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


Swansea University

KIERUNKI Z FOUNDATION YEAR>


Jeśli chcesz złożyć podanie na studia w Anglii lub Walii w tym roku, to serdecznie zapraszamy do kontaktu >>>
Bezpłatnie pomożemy Ci w napisaniu listu motywacyjnego, zdobyciu referencji, złożeniu podania na studia oraz w wypełnieniu wniosku o pożyczkę.


Team Studia w Anglii

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym bezpłatnie pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2021