Nauki o filmie

Zarówno teoria filmu, jak i praktyka filmowa na studiach filmowych w Cambridge. Wybierz studia za granicą w Belgii, Hiszpanii lub Stanach Zjednoczonych i uzyskaj wsparcie w znalezieniu stażu i doświadczenia zawodowego. Przygotuj się na karierę w wielu rolach związanych z filmem, sztuką i kulturą, od produkcji po dziennikarstwo.

Weź udział w kursie, który zajął 4 miejsce w Wielkiej Brytanii w kategorii „Zadowolony z nauczania” w The Guardian University Guide 2018.
Poznaj praktyki filmowe z całego świata
Zobacz swoje filmy wyświetlane w profesjonalnym kinie publicznym, Cambridge Arts Picturehouse
Zaangażuj się za kulisami festiwali filmowych w Cambridge i poza nim dzięki naszym linkom do organizacji, takich jak magazyn Take One i Cambridge Film Festival
Wykorzystaj w pełni Cambridge, organizując coroczny Festiwal Filmowy oraz kina sztuki i głównego nurtu
Eksperymentuj bezpośrednio z filmami 16 mm i formatami cyfrowymi
Studiuj za granicą w Belgii, Hiszpanii lub Stanach Zjednoczonych i ubiegaj się o fundusze na pokrycie kosztów
Na naszym kursie licencjackim (z wyróżnieniem) poznasz historię globalnego kina od awangardy po hollywoodzkie hity. Oprócz poznania podstawowych teorii filmu oraz tego, w jaki sposób odzwierciedla on i wpływa na społeczeństwo, poznasz język filmu z perspektywy twórcy filmowego i zaczniesz krytycznie myśleć o swojej twórczości.

Będzie to kluczowe w praktycznej części kursu: tworzenie własnych krótkich filmów eksploracyjnych w formacie wideo, animacji lub 16 mm. Zostaniesz przeszkolony we wszystkich aspektach rzemiosła, w tym w obsłudze kamery, nagrywaniu i edytowaniu dźwięku, otrzymywaniu regularnych informacji zwrotnych na temat pracy od nauczycieli i innych uczniów.

W miarę postępu kursu nasze opcjonalne moduły pozwolą Ci dalej odkrywać swoje zainteresowania lub specjalizować się w konkretnej karierze, z takimi tematami jak scenariusz i dziennikarstwo filmowe.

Na koniec kursu przetestujesz wszystkie swoje dobrze wyszkolone umiejętności w projekcie z ostatniego roku, który po ukończeniu zostanie pokazany w Cambridge Arts Picturehouse. Najlepsi zostaną również wybrani do pokazu na festiwalu filmowym w Cambridge.

W trakcie kursu będziesz mieć możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych, takich jak Festiwal Filmowy w Cambridge, nasze wydarzenia Campus Cinema i regularne wycieczki terenowe (takie jak BFI i Tate modern), a także udział w wykładach gościnnych z kluczowych postacie w branży filmowej. Wśród naszych ostatnich mówców byli Larry Sider i William Raban. Znajdziesz również więcej możliwości, dołączając do jednego z naszych stowarzyszeń związanych z filmami, takich jak Media: Next Move Arts i Oglądanie filmów.

Twoje studia będą wspierane przez nasz zespół ekspertów-wykładowców oraz bliską społeczność studentów i absolwentów, wspieranych przez naszą oddaną grupę na Facebooku. Mamy również grupę na Facebooku, która pomaga Ci znaleźć doświadczenie w pracy przy projektach filmowych i wideo – poproś prowadzącego kurs o więcej szczegółów.

 

Więcej informacji o tym kierunku znajdziesz tu>>

https://studiawanglii.pl/courses/film-studies-ba-hons-2/

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023