DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W WIELKIEJ BRYTANII?


 • Ponad 50.000 kierunków często niedostępnych w Polsce.  Niestety z powodu Brexitu musisz opłacać wyższe czesne z własnej kieszeni bez żadnego stypendium 🙁
  Jest jedno rozwiązanie, jeżeli chcesz uzyskać dyplom brytyjskiej uczelni: studia w polskim kampusie brytyjskiej uczelni >>

Studia w Wielkiej Brytanii


ZOBACZ JAKIE STUDIA NA CIEBIE CZEKAJĄ JEŻELI ZDĄŻYSZ PRZED WRZEŚNIEM!

 • Tylko 10-20h zajęć akademickich tygodniowo – masz czas na studia i pracę!
 • Każdy studiuje, pracuje i sam się utrzymuje – nie zrujnujesz rodziców 🙂
 • Płatne staże i praktyki w światowych firmach po II lub III roku
 • Wymiany międzynarodowe lepsze niż europejski Erasmus (USA, Chiny, Australia, Korea, Japonia)
 • Przyjaźni wykładowcy, z którymi przechodzisz na „Ty”- to atmosfera, w której się rozwijasz i kwitniesz!
 • Nowoczesny system edukacji akademickiej – bez zakuwania: wiedza praktyczna i trening umiejętności
 • Studia w Anglii są bliżej niż myślisz – samolot do Anglii leci 2h i kosztuje niewiele. Na razie musisz odbyć 10-cio dniową kwarantannę i zrobić 2 testy: 1 po drugim i po 8-mym dniu pobytu. Potem jesteś wolna/wolny 🙂


STEREOTYPY – JAKIE SĄ BARIERY


 1. Czy na studia w UK potrzebuję matury międzynarodowej/dwujęzycznej?
  Nie, wystarczy  polska matura zdana na oczekiwanym przez uniwersytet poziomie podstawowym i/lub rozszerzonym. Te poziomy nie są Wybór 2-3 przedmiotów rozszerzonych da Ci możliwość wyboru większej ilości uniwersytetów gdzie będziesz mieć szansę się dostać.


 2. Czy dam radę się samemu utrzymać?
  Tak, pracując 20-25h tygodniowo będziesz w stanie utrzymać się samodzielnie i opłacić akademik/mieszkanie oraz swoje pozostałe koszty.


 3. Czy znajdę pracę podczas studiów?
  Zdecydowanie. Wielu studentów z Polski, a także wszystkich innych krajów godzi studia z pracą przez elastyczny system nauki (link do tego jak się studiuje w UK).


 4. Jak zorganizować sobie mieszkanie?
  Jeśli się do nas zgłosisz połączymy Cię z naszymi studentami ambasadorami, którzy są na miejscu w kilkunastu z naszych uczelni. Oni znają obecną sytuację mieszkaniową najlepiej.


 5. Ile kosztuje akademik?
  Przedział cen jest szeroki i wynosi od 100 do 250 funtów tygodniowo w zależności od standardu i lokalizacji akademika.


 6. Czy pokoje w akademiku są jednoosobowe?
  Tak, akademiki w Wielkiej Brytanii oferują pokoje jednoosobowa ulokowane w mieszkaniach kilkupokojowych. Studenci korzystają ze wspólnej kuchni i sali TV. Są opcje posiadania własnej łazienki (en suite) lub współdzielonych łazienek (niższa opłata!) W rzadkich przypadkach akademik oferuje pokoje dwuosobowe


 7. Jak funkcjonuje brytyjska służba zdrowia?
  Będąc studentem/tką w Wielkiej Brytanii podlegasz pod brytyjski system zdrowia NHS (odpowiednik polskiego NFZ) i możesz korzystać z pełnej opieki medycznej. Wystarczy jak po przyjeździe udasz się do lokalnej przychodni ze swoją kartą studencką i zarejestrujesz się do lekarza pierwszego kontaktu “GP”.


 8. Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne dla studentów w Wielkiej Brytanii?
  Z powodu Brexitu  musisz opłacić ubezpieczenie zdrowotne, które kosztuje 450 funtów za  rok pełnego ubezpieczenia włączenie z opieką stomatologiczną. Składając wniosek o wizę na studia w UK opłacasz ubezpieczenie na cały okres Twoich studiów w Wielkiej Brytanii. Chcesz wiedzieć więcej jak złożyć podanie o wizę i opłacić ubezpieczenie? ZAPYTAJ 🙂 >>


 9. Czy są egzaminy końcowe i czy są trudne?
  Na większości kierunków jest ok. 2-6 egzaminów końcowych i można na niektóre z nich zabierać swoje notatki z wykładów. Nie znamy sytuacji aby student z Polski nie poradził sobie z egzaminami. Ze strony wykładowców jest wsparcie w formie indywidualnych konsultacji. Inni sobie poradzili i Ty też dasz radę!


100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023