Hubert Wolfram – 2 rok Computer Networks

#12 Hubert Wolfram, student drugiego roku Computer Networks na Middlesex University i absolwent jednego z liceum w Koszalinie. Na samym poczatku zapytałam Huberta jaka była jego największa obawa zwiazana ze studiami w Anglii:

“Myślę, że największym stresem były finanse. Przyjeżdżając z oszczędnościami w złotówkach byłem bardzo ostrożny z wydawaniem moich pieniędzy w Londynie. Życie zaskoczyło mnie pozytywnie i moje przychody były znacznie bardziej optymistyczne niż planowałem więc dzisiaj nie mogę powiedzieć, żebym narzekał na brak funduszy.”

Hubert podsumował dla nas przebieg swojego pierwszego roku:

“Mój pierwszy rok mogę podsumować w trzech słowach: rzeczowy, przyjemny i szybki.Rzeczowy, bo uczę się dokładnie tego czego chcę, bez owijania w bawełnę, aby zapełnić czas. Przyjemny, bo nie czułem specjalnej presji, byłem w stanie sprostać wszystkim wymaganiom a nauczyciele są bardzo pomocni. Szybki, bo rok akademicki trwał tylko pół roku i mój kurs nie miał egzaminów końcowych, tak więc mam aktualnie 6-miesięczną przerwę na podróżowanie i pogłębianie pasji. Dostałem najwyższą możliwą ocenę na koniec roku, więc zdecydowanie mogę polecić tutejszy tryb nauki. ”

Ciekawi Was jak nasz student daje sobie radę finansowo w Londynie?

“Aktualnie pracuję w sklepie odzieżowym, 24 godziny tygodniowo za standardową w Londynie stawkę, czyli L8-8.50. Dodatkowo wspiera mnie rodzina i w takim układzie jestem na spokojnie w stanie utrzymać się sam, a także dużo pieniędzy odłożyć. Żyjąc w dalszych dzielnicach i nie szalejąc z wydatkami nawet te same 24 godziny mogą wystarczyć. Zależy od stylu życia, ale nikt z moich znajomych nie narzeka na budżet. Do tego jest możliwość pożyczenia pieniędzy na życie od rządu brytyjskiego.”

Wiecie, że Hubertowi udało się załatwić sobie staż w Barclays?

“Mój staż w banku zawdzięczam tylko i wyłącznie sobie. Możliwości w UK, tym bardziej w Londynie są zdecydowanie większe niż gdziekolwiek w Polsce. Młodzi ludzie potrzebują startu, a duże i mniejsze firmy potrzebują młodych ludzi, więc wychodzi fajna symbioza interesów. Swój staż znalazłem w Google, jeśli masz pasję to drogę do swojego znajdziesz tak jak i ja. Możliwości są, wszystko zależy od chęci.”

Życie w Londynie otwiera przed młodymi ludźmi spektrum możliwości:

“Uwielbiam życie w Londynie, codziennie utwierdzam się w przekonaniu, że szybka wyprowadzka tu po maturze to była najlepsza decyzja w moim życiu. Jestem bardzo zadowolony z mojego życia tutaj. Są gorsze chwile, ale potem przypominam sobie, że mógłbym teraz być w akademiku albo ciasnym pokoju w Polsce. I od razu robi się lżej na sercu. Życie w UK jest łatwe a ludzie są bardzo mili. Za każdym razem, kiedy jestem na krótki pobyt w Polsce brakuje mi wielu rzeczy, do których już się przyzwyczaiłem. Moja rodzina jest ze mnie bardzo dumna i zadowolona. Wspierała mnie od samego początku, chociaż 90% formalności i przygotowań załatwiałem ja wraz z teamem Studia w Anglii. I to chyba było najbardziej imponujące, że potrafiłem sobie ułożyć zdalnie życie w zupełnie nowym miejscu, w innym kraju i ogromnym mieście, mając tylko 18 lat. Cały czas trzymają za mnie kciuki i świętują każde sukcesy, których już trochę było w trakcie tego ostatniego roku.”

Zapytałam Huberta czy mógłby opisać jedno jego przeżycie z Londynu warte opowiedzenia.

“Trudno mi w kilku zdaniach zmieścić wszystkie wspaniałe rzeczy, które przytrafiły mi się tu od zeszłego roku. W dużym skrócie mogę powiedzieć, że Londyn cały czas mnie zaskakuje swoją różnorodnością i mnogością możliwości spędzania wolnego czasu. Życie w tym mieście to ciągła przygoda a możliwości rozwoju dla młodych ludzi są nieskończone. Jestem bardzo dumny z zagwarantowania sobie stażu na całe wakacje w 2020 roku. Reszta rówieśników będzie miała możliwość aplikowania dopiero pod koniec bieżącego roku. Wspomniałem już wcześniej, że możliwości rozwoju w Londynie są ogromne. Jeśli tylko masz chęci i pasję, wiele drzwi stoi otworem. W Polsce o takie szanse jeszcze jest dość trudno. Studenci często są traktowani jak darmowa siła robocza. Tutaj większość staży jest płatna. Mój staż jest bardzo dobrze płatny i o takich pieniądzach w Polsce nawet profesjonalni Informatycy raczej myśleć nie mogą. A co dopiero na początku kariery.”

Na sam koniec zapytałam Hubera jak ocenia swój uniwersytet:

“Middlesex University to nowoczesna uczelnia z dużym kampusem i nowymi budynkami. Na uczelni tak naprawdę jest wszystko czego potrzeba do nauki. Nauczyciele są bardzo pomocni i mili a zrzeszenie studenckie bardzo często organizuje fajne eventy. Drobny minus to lokalizacja w północnym Londynie, ja mieszkam w centrum więc muszę się liczyć z dojazdem, ale mieszkając na północy (którą bardzo polecam!) jest to idealna opcja. W okolicy jest bardzo duże centrum handlowe w którym bardzo łatwo można dostać swoją pierwszą pracę.”

Hubert, jesteś świetnym przykładem na to, że jeżeli chce się coś osiagnać to naprawdę można zaczać spełniać marzenia! Do zobaczenia ponownie w Anglii w listopadzie!

#middlesexuniversity #london #londyn #computernetworks #koszalin #student #polishboy #polishstudent #matura2019 #matura #studentinspirationproject


Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023