Studia w pytaniach i odpowiedziach


FREQUENTLY ASKED QUESTIONS


  

Czy dostanę pożyczkę?

Pożyczka na czesne tzw. „Tuition Fee Loan” jest przyznawana każdemu studentowi z UE (który otrzymał i potwierdził „ofertę” w UCAS TRACK) – pod warunkiem, że nie masz ukończonych innych studiów wyższych!


Kiedy mogę aplikować o pożyczkę?

Dopiero w momencie, gdy wszystkie uczelnie odpowiedzą na Twoje podanie, a w UCAS TRACKu wybierzesz ofertę firm i insurance.


Kiedy spłacam pożyczkę?

Pożyczkę spłacasz rok po studiach tylko jeśli: rozpoczniesz pracę i Twoje zarobki przekroczą ustalony pułap roczny („threshold”) dla kraju gdzie będziesz pracować. Po każdym przepracowanym roku wysyłasz pocztą do uczelni wypełniony kwit, który znajdziesz na stronie student finance.


Czy zarobki rodziców mają znaczenie?

NIE.


Kiedy pożyczka może być umorzona?

Pożyczka może zostać umorzona po 30 latach, jeżeli nie osiągniesz progu „threshold”. Dlatego Anglicy mówią o niej: „soft money”. Gdy nie masz dochodu powyżej kwoty „threshold” w kraju gdzie pracujesz, przerywasz pracę lub masz urlop – spłata jest zawieszana – nie musisz płacić. Więc jak widzisz nie jest to typowa pożyczka. Żaden bank nie zrobi dla Ciebie takich wakacji. UWAGA! Jeśli przekroczysz próg spłaty „threshold” (czego Ci serdecznie życzę, spłacasz tylko 9% z zarobków powyżej kwoty minimalnej. Będzie to bardzo mała kwota w stosunku do Twoich przyszłych zarobków! To po prostu dobry deal!


Do kiedy trzeba zaaplikować o pożyczkę?

Co roku są podawane różne deadliny. W tym roku jest to 31 maja. O pożyczkę można aplikować w skrajnych przypadkach również do sierpnia, ale lepiej mieć już wszystko załatwione przed wyjazdem na studia.


Jak wygląda sprawa z pożyczką na studia w Walii?

Sytuacja jest analogiczna, ale udogodnieniem jest fakt, że rząd walijski dopłaca Ci połowę czesnego za dany rok.


Kiedy pożyczka zaczyna mnie obowiązywać?

Dopiero w momencie, gdy pojawisz się oficjalnie na uczelni.


Czy pieniądze są przelewane do mnie na konto?

Nie, pieniądze za czesne są przesyłane bezpośrednio do uczelni (zazwyczaj w 2 ratach) co roku.


Czy pożyczkę biorę od razu na cały okres studiów?

Nie. Na 2 i 3 roku trzeba wypełnić wniosek dla „continuing students” żeby potwierdzić swoją kontynuację studiów na danej uczelni/kierunku.


Co jeśli przerwę studia na pierwszym bądź drugim roku?

Spłacasz tylko tyle ile pożyczyłeś. 


Co się stanie jeśli nie będę co roku wysyłać do student finance wypełnionego kwitu dotyczącego moich zarobków?

If you don’t keep in touch with us, or fail to advise us of changes to any of your personal details, an interest rate of RPI + 3% will be applied to your loan after April 2016 even if you are earning under £41,000.


Czy wniosek o pożyczkę wysyłam online?

Nie, wypełniony wniosek wraz z dokumentem certifier checklist wysyłasz pocztą tradycyjną do student finance.


Czy wniosek o pożyczkę na studia w Anglii jest ten sam co na studia w Walii?

Nie. Wnioski na studia w Anglii są dostępne na stronie Student Finance England, a wnioski na studia w Walii na stronie Student Finance Wales.


Czy we wniosku o pożyczkę wpisuję polskie znaki?

Nie.


Czy studenci są zobowiązani płacić jakiekolwiek podatki?

Nie.


Co jeśli we wniosku o pożyczkę muszę wpisać angielski/walijski adres zamieszkania a na razie go nie posiadam?

Możesz zostawić to pole puste.


Czy wniosek o pożyczkę muszę wypełnić ręcznie?

Są dwie opcje: albo wypełnisz w programie Adobe, drukujesz i podpisujesz, albo wypełniasz ręcznie, jeśli wolisz klasykę. 


Czy przy aplikowaniu o pożyczkę potrzebny jest żyrant?

Nie.


Czy pożyczka studencka obniża moją zdolność kredytową w przyszłości?

Nie.


Jakie dokumenty muszę wysłać wraz z wnioskiem o pożyczkę?

Certifier Checklist, na odwrocie, którego będzie znajdować się dwustronna kserokopia Twojego dowodu osobistego, jest wymaganym dokumentem przy aplikowaniu o pożyczkę.

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023