Aplikacja o Pre-Settled Status jako student | Status osoby wstępnie osiedlonej w UK

Czym jest Pre-Settled Status i do czego jest on potrzebny?


Status Settled, który uzyskuje się po 5 letnim pobycie w UK nabywa się po uzyskaniu Pre-Settled Status, tzw. tymczasowego statusu osiedleńczego (przedosiedleńczego). Dzięki temu statusowi możesz:

  • Korzystać z usług NHS (odpowiednik polskiego NFZ);
  • Wynajmować mieszkanie i podejmować pracę – udokumentowane umowami;
  • Podróżować do oraz z Wielkiej Brytanii bez dodatkowych formalności;
  • Co najważniejsze: otrzymywać bezwrotne rządowe pożyczki studenckie!

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK PO 31.12.2020 I UZYSKAĆ STATUS ?

Do zaaplikowania o Pre-Settled Status potrzebujesz: paszport biometryczny lub nowy dowód osobisty, też biometryczny i udowodnić przy pomocy posiadanych dokumentów swój na terenie Wielkiej Brytanii po 30.06.2020  Wystarczy, że potwierdzisz 1 dobę pobytu w okresie 30.06.2020- 31.12.2020
Nie pytaj dlaczego tylko…przekaż potwierdzenia swojego pobytu (bilet lotniczy, autobusowy, kolejowy, dowolny inny imienny dokument, z którego wynika Twoja obecność na wyspach -mogą być wyciągi z karty) itp.
Jeżeli nie było ciebie w tym terminie w UK to trudno-będziesz potrzebować wizy. O studiowaniu z wizą napiszemy gdy wyjaśnią się wszystkie szczegóły.

THE GOOD NEWS IS…

Możesz wyprzedzić konsekwencje Brexitu i dostać pożyczkę studencką od Student Finance England na 5 lat studiów jeżeli rozpoczniesz studia w „starym” roku akademickim, czyli w styczniu, kwietniu lub maju 2021. Nowy, po-brexitowy rok akademicki rozpoczyna się od września 2021. Jeżeli tego nie zrobisz pożyczki akademickiej SLC od Student Finance England  NIE DOSTANIESZ! Dlatego warto się postarać aby zacząć studia od tego semestru w roku 2021. Czy to możliwe? BEZ MATURY? JAK TO?
Tak, bo rozpoczynasz tzw.  Foundation Year, Internationa Year Zero!

JAK POGODZĘ NAUKĘ W KLASIE MATURALNEJ OD 18.01.2021 ZE STUDIAMI ONLINE W UK?

Dlatego Twoja akcja -będzie nasza reakcja i razem to szybko ogarniemy!

  1. Załóż konto na naszej stronie i napisz jaki jest Twój wymarzony kierunek studiów >>
  2. Napisz list motywacyjny Personal Statement (PS)  >>>
  3. Gdy to będzie gotowe pomożę

ZŁOŻĘ WNIOSEK ALE NIE OTRZYMAM DECYZJI O PRZYZNANIU STATUSU-czy mogę przekroczyć granicę ?

Tak. Pomyślnie złożony wniosek upoważnia Ciebie do przekraczania granicy UK w dwie strony: wjazd i ponowny wjazd wielokrotny nawet jeżeli nie masz jeszcze oficjalnej decyzji o przyznaniu statusu. Podstawą jest fakt złożenia wniosku potwierdzony w aplikacji w telefonie.

Ściągnij aplikację EXIT EU- zobacz jak łatwo to się robi:

Zobacz oficjalny filmik z wyjaśnieniem komu przysługuje status i jak o niego aplikować

EU-Selltement

Jeżeli aplikacja nie chce skanować Twojego e-dowodu, mimio, że jest nowy i biometryczny poszukaj wśród znajomych kto ma iPhone, który zwykla niezawodnie skanuje. Jeżeli to nie pomaga dowód lub paszport można zeskanować też w lokalnym urzędzie miasta, który możesz wyszukać poprzez tą wyszukiwarkę >>>
Cena takiej usługi w urzędzie to 14 funtów.
Jeżeli masz stary dowód i nie masz paszportu to nic straconego: poleć do UK na min. 1 dobę (nie obowiązuje ciebie kwarantanna bo na drugi dzień wyjeżdżasz 🙂 )zamelduj się najlepiej w hotelu, weź fakturę (invoice) na swoje nazwisko i zachowaj do czasu gdy dostaniesz nowy, biometryczny dokument tożsamości. Odbierz nowy dowód i paszport (obydwa dokumenty będą w przyszłości potrzebne w UK!) i złóż spokojnie wniosek z Polski. Można tak zrobić, bo potwierdzasz fakt swojej obecności dokumentami jakie załączasz do aplikacji,  bilet lotniczy na wylot do UK i fakturę za hotel. Pobiesz skan r-ków i biletu PL-> UK aby mieć wszystko w telefonie i móc je załączyć w aplikacji. As easy as that!


Czas na złożenie wniosku o Pre-Settled Status jest do 30.06.2021 jednak musisz udowodnić, że byłaś/łeś w UK pół roku przed tym terminem czyli musisz potwierdzić dokumentami swoją obecność w UK  terminie
30.06.202031 grudnia 2020. UWAGA! Niestety wcześniejsze daty się nie liczą!
Dlatego jeżeli wyjechałaś/łeś z UK przed 30.06.2020 musisz się tam znaleźć przed 31.12.2020 nawet na 1 dobę. To wystarczy do potwierdzenia twojej obecności. złożenia wniosku i uzyskania statusu tymczasowego na okres 3 lat. Później przebywając w UK na studiach dostaniesz po 5 latach status osoby osiedlonej Satteled Status.


Aplikacja EXIT EU o Pre-Settled Status jest darmowa. By zaaplikować, przejdź na stronę> i kliknij START NOW.


Ważne!

Posiadając pre-settled status możesz przebywać poza terytorium UK maksymalnie 2 lata.

Posiadasz pre-settled status i zamierzasz w przyszłości aplikować o obywatelstwo brytyjskie? Musisz wiedzieć, że w takiej sytuacji możesz w ciągu 12 miesięcy przebywać poza terenem UK maksymalnie 6 miesięcy!

https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families/what-settled-and-presettled-status-means


Jeżeli przebywasz w UK i chcesz dowiedzieć się więcej: 
Telefon: 0300 123 7379
Od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem bank holidays) od 8 rano do 20 
W soboty i niedziele od 9:30 do 16:30 

Jeżeli przebywasz poza UK i chcesz dowiedzieć się więcej:
Telefon: +44 (0)203 080 0010
Od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem bank holidays) od 8:00 rano do 20:00
W soboty i niedziele od 9:30 do 16:30


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym bezpłatnie pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2021