Aplikacja o Pre-Settled Status jako student | Status osoby wstępnie osiedlonej w UK

Czym jest Pre-Settled Status i do czego jest on potrzebny?


Status Settled, który uzyskuje się po 5 letnim pobycie w UK nabywa się po uzyskaniu Pre-Settled Status, tzw. tymczasowego statusu osiedleńczego (przed osiedleńczego). Dzięki temu statusowi możesz:

  • Korzystać z usług NHS (odpowiednik polskiego NFZ);
  • Wynajmować mieszkanie i podejmować pracę – udokumentowane umowami;
  • Podróżować do oraz z Wielkiej Brytanii bez dodatkowych formalności;
  • Co najważniejsze: otrzymywać bezzwrotne rządowe pożyczki studenckie!

Jak złożyć wniosek po 31.12.2020 i uzyskać status?

Do zaaplikowania o Pre-Settled Status potrzebujesz: paszport biometryczny lub nowy dowód osobisty, też biometryczny i udowodnić przy pomocy posiadanych dokumentów swój na terenie Wielkiej Brytanii po 30.06.2020  Wystarczy, że potwierdzisz 1 dobę pobytu w okresie 30.06.2020- 31.12.2020
Nie pytaj dlaczego tylko…przekaż potwierdzenia swojego pobytu (bilet lotniczy, autobusowy, kolejowy, dowolny inny imienny dokument, z którego wynika Twoja obecność na wyspach -mogą być wyciągi z karty) itp.
Jeżeli nie było ciebie w tym terminie w UK to trudno-będziesz potrzebować wizy. O studiowaniu z wizą napiszemy gdy wyjaśnią się wszystkie szczegóły.

THE GOOD NEWS IS…

Możesz wyprzedzić konsekwencje Brexitu i dostać pożyczkę studencką od Student Finance England na 5 lat studiów jeżeli rozpoczniesz studia w „starym” roku akademickim, czyli w maju lub czerwcu  2021. Nowy, po-brexitowy rok akademicki rozpoczyna się od września 2021.


Od czego zacząć?

  1. Załóż konto na naszej stronie. 
  2. Napisz nam, jaki jest Twój wymarzony kierunek studiów >>
  3. Przygotuj list motywacyjny Personal Statement (PS)  >>>

Ważne! Pamiętaj, że nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna!


Złożę wniosek, ale nadal czekam na decyzję o przyznaniu statusu. Czy mogę przekroczyć granicę?

Tak. Pomyślnie złożony wniosek upoważnia Ciebie do przekraczania granicy UK w dwie strony: wjazd i ponowny wjazd wielokrotny nawet jeżeli nie masz jeszcze oficjalnej decyzji o przyznaniu statusu. Podstawą jest fakt złożenia wniosku potwierdzony w aplikacji w telefonie.

Ściągnij aplikację EXIT EU- zobacz jak łatwo to się robi:

Zobacz oficjalny filmik z wyjaśnieniem komu przysługuje status i jak o niego aplikować

EU-Selltement

Jeżeli aplikacja nie chce skanować Twojego e-dowodu mimo, że jest nowy i biometryczny poszukaj wśród znajomych kto ma iPhone, który niezawodnie skanuje. Jeżeli to nie pomaga, dowód lub paszport można zeskanować też w lokalnym urzędzie miasta, który możesz wyszukać poprzez tą wyszukiwarkę >>>
Cena takiej usługi w urzędzie to 14 funtów.
Jeżeli masz stary dowód i nie masz paszportu to nic straconego: poleć do UK na min. 1 dobę (nie obowiązuje ciebie kwarantanna bo na drugi dzień wyjeżdżasz 🙂 )zamelduj się najlepiej w hotelu, weź fakturę (invoice) na swoje nazwisko i zachowaj do czasu gdy dostaniesz nowy, biometryczny dokument tożsamości. Odbierz nowy dowód i paszport (obydwa dokumenty będą w przyszłości potrzebne w UK!) i złóż spokojnie wniosek z Polski. Można tak zrobić, bo potwierdzasz fakt swojej obecności dokumentami jakie załączasz do aplikacji,  bilet lotniczy na wylot do UK i fakturę za hotel. Pobiesz skan r-ków i biletu PL-> UK aby mieć wszystko w telefonie i móc je załączyć w aplikacji. As easy as that!


Czas na złożenie wniosku o Pre-Settled Status jest do 30.06.2021 jednak musisz udowodnić, że byłaś/łeś w UK pół roku przed tym terminem czyli musisz potwierdzić dokumentami swoją obecność w UK  terminie
30.06.202031.12.2020. UWAGA! Niestety wcześniejsze daty się nie liczą!


Aplikacja EXIT EU o Pre-Settled Status jest darmowa. By zaaplikować, przejdź na stronę> i kliknij START NOW.


Ważne!

Posiadając pre-settled status możesz przebywać poza terytorium UK maksymalnie 2 lata.

Posiadasz pre-settled status i zamierzasz w przyszłości aplikować o obywatelstwo brytyjskie? Musisz wiedzieć, że w takiej sytuacji możesz w ciągu 12 miesięcy przebywać poza terenem UK maksymalnie 6 miesięcy!

https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families/what-settled-and-presettled-status-means


Jeżeli przebywasz w UK i chcesz dowiedzieć się więcej: 
Telefon: 0300 123 7379
Od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem bank holidays) od 8 rano do 20 
W soboty i niedziele od 9:30 do 16:30 

Jeżeli przebywasz poza UK i chcesz dowiedzieć się więcej:
Telefon: +44 (0)203 080 0010
Od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem bank holidays) od 8:00 rano do 20:00
W soboty i niedziele od 9:30 do 16:30


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023