Wiza studencka do Wielkiej Brytanii 2022


Wiza studencka


Wielka Brytania opuściła Unię Europejską i w konsekwencji tego obowiązują nowe zasady dotyczące wjazdu do UK, pobytu, jak i samych studiów.

Jeżeli nie posiadasz statusu pre-settled lub settled wymagane od Ciebie będzie posiadanie wizy studenckiej (Student Visa).


Jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać wizę studencką?


Do aplikacji o wizę studencką potrzebujesz:

  • Dokument potwierdzający przyjęcie do jednego z brytyjskich uniwersytetów. Ten dokument to tzw. CAS (Confirmation of Acceptance for Studies). Uzyskasz go z uczelni gdy spełnisz warunki jaki uczelnia określiła w w Twoim Conditional Offer i wtedy otrzymujesz tzw. unconditional offer czyli bezwarunkowe przyjęcia na dany kierunek.
  • Kopię ważnego paszportu,
  • Certyfikat językowy SELT UKVI co oznacza Secure English Language Test (SELT) UKVI czyli testt odpowiedni do składania wniosku o wizę. Takim testem jest  np. certyfikat LanguageCert >>
  • Dodatkowo, trzeba przy składaniu wniosku o wizę z góry opłacić ubezpieczenie zdrowotne w brytyjskim systemie zdrowotnym NHS.

Od osób w wieku 16-17 lat wymagana będzie także zgoda rodziców.

 


Jakie są koszty związane z aplikacją o wizę studencką w Wielkiej Brytanii?


Na całkowity koszt wizy składają się dwa czynniki, są to: opłata jednorazowa w wysokości (jest to koszt samej aplikacji o wizę) oraz opłata ubezpieczenia zdrowotnego na cały okres studiów.

  • Opłata jednorazowa (kosz aplikacji o wizę) = £422
  • Ubezpieczenie zdrowotne = £665 za każdy rok trwania wizy.
  • Finalny koszt wizy (studia licencjackie) 3 x £665 + £422 = £2417

Jak wygląda aplikacja się o wizę?


Aplikacja o wizę w większości przypadków odbywa się poprzez aplikację na telefonie. https://www.gov.uk/student-visa
Podczas aplikacji wymagana jest weryfikacja tożsamości – jeżeli posiadasz biometryczny paszport to również odbędzie się poprzez aplikację. W innych wypadkach należy udać się do centrum wizowego w Polsce lub innym kraju, w którym się obecnie przebywa.

https://pos.tlscontact.com/waw_en/


Kiedy zaaplikować o wizę?


Najwcześniej możesz ubiegać się o wizę na 6 miesięcy przed rozpoczęciem kursu. Decyzja w tej sprawie powinna pojawić się na przestrzeni 3 tygodni. Pamiętaj jednak, że lepiej nie czekać do ostatniej chwili.


Kiedy można przyjechać do UK?


Możesz przyjechać do Wielkiej Brytanii przed rozpoczęciem studiów. Wygląda to w następujący sposób:

  • Jeżeli Twoje studia trwają 6 miesięcy lub krócej – możesz przyjechać tydzień przed rozpoczęciem zajęć.
  • Jeżeli Twoje studia trwają dłużej niż 6 miesięcy – możesz przyjechać miesiąc szybciej.

Jak długo możesz zostać na terenie UK?


To, jak długo możesz zostać zależy od długości kursu oraz momentu ukończenia nauki. Studia licencjackie trwają zazwyczaj 3 lata (w szczególnych przypadkach – 4 lata), a studia magisterskie rok. Zaraz po studiach, jako absolwent brytyjskiej uczelni możesz, aplikować o tzw. wizę absolwencką (Graduate Visa), dzięki czemu możesz zostać na terenie UK maksymalnie 2 lub 3 lata (w zależności od tego, czy skończysz studia licencjackie, magisterskie lub doktoranckie). Po zakończonych studiach możesz zaaplikować o zmianę wizy na inną (oczywiście, jeżeli spełnisz konkretne warunki).


Wiza a praca?


Aplikując o wizę studencką oprócz studiowania możliwe jest, także podjęcie pracy. Jednak szczegóły (m.in. to w jakim wymiarze godzinowym można pracować) zależeć będą od kierunku studiów czy tego kiedy odbywa się praca (w trakcie semestru czy przerw świątecznych). Jeżeli Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, dowiesz się jak to wszystko wygląda z informacji zawartych w wizie.


Więcej informacji na temat wizy studenckiej znajdziesz na stronie: https://www.gov.uk/student-visa


 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023