Przykładowe koszty utrzymania w UK – sprawdź ile kosztują studia w Anglii


Często zadawanymi przez Was pytaniami są te dotyczące kwestii finansowych, jak wygląda to z perspektywy portfela studenta, czy student jest w stanie sam siebie utrzymać etc. Postanowiliśmy przybliżyć Wam tę kwestie.


 

 

AKADEMIK

Opłaty wynoszą od £100-180/tydzień w zależności od standardu i lokalizacji. Sprawdź oferty na stronach uczelni lub zacznij samemu szukać wolnego pokoju, ogłoszenia znajdziesz na portalu Gumtree lub Facebooku.

Na pierwszym roku polecamy pomoc uniwersytetu w znalezieniu zakwaterowania.

Wszystkie nasze partnerskie uczelnie posiadają biura zakwaterowania „Accomodation Office”, które pomagają w znalezieniu lokum dla studenta. Zapewnia to święty spokój w podpisaniu kontraktu.

 

 

WYNAJEM DOMU LUB MIESZKANIA

Możesz wynająć mieszkanie ze znajomymi lub znaleźć ofertę wolnego pokoju w mieszkaniu studenckim. Sprawdź>

Opłata za pokój wynosi około 70-150£/tydzień za pokój we wspólnie wynajętym domu lub mieszkaniu. Sprawdź>

Uważaj na niewiarygodne okazje – one nie istnieją – to oszuści łowiący naiwne owieczki. Nie daj się ostrzyc!

 

 

 

 

 

INNE KOSZTY


WYŻYWIENIE


  • przykłady cen: chleb £1.20, masło £1, Coca-Cola 85p;
  • średni miesięczny koszt wyżywienia wynosi ok. 200-300 funtów;
  • supermarkety Tesco, Morrison’s  czy ASDA są w pobliżu.

KSIĄŻKI


  • wypożyczasz z biblioteki lub pobierasz w wersji elektronicznej;
  • biblioteki uniwersyteckie są bogato wyposażone, nie musisz kupować żadnych książek.

TRANSPORT


  • pociąg do Londynu (z Bucks New University) – £12.50 (bilet powrotny łącznie z metrem i autobusami w Londynie);
  • metro (magnetyczna karta OYSTER) – £30-120/miesiąc w zależności od strefy w jakiej zamieszkasz. Weź to pod uwagę licząc koszty. Zlicz wszystko: Dalej=taniej + drogi transport. Lokalizacja w konkretnej strefie Londynu ma wpływ na koszt dojazdu do uczelni.

 


Praca podczas studiów


Nie możemy zagwarantować, że uda Ci się to w pierwszy dzień pobytu w Wielkiej Brytanii, jednak fakt bycia studentem nie przeszkodzi Tobie w rozpoczęciu pracy. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania, napisania CV i poszukiwania. Managerowie często pozytywnie biorą pod uwagę studentów, ponieważ ich tygodniowy system godzinowy tzw. „rota” zmienia się nieustannie. Ilość zajęć na uczelni (ok.12-18h/tydzień) pozwala na bezproblemowe pogodzenie studiów i pracy. Poziom zarobków będzie oczywiście zależał od rodzaju pracy i ilości godzin, jednak większość studentów utrzymuje się podczas studiów w Anglii samodzielnie.


Powroty do Polski


Studenci zazwyczaj mają możliwość powrotu do domu co 1,5 miesiąca. Zależy to od projektów na uczelni i w pracy. Pierwszy termin to tzw. „Guided Learning Week” w listopadzie i w lutym, gdy nie ma zajęć na uczelni i masz czas na przygotowanie się do projektów czy nadrobienie materiałów. Możesz to oczywiście zrobić w domu!


Ile kosztuje podróż


W zależności od terminu 80-600zł (w jedną stronę). Możesz lecieć następującymi liniami lotniczymi: Ryanair, Wizz, easyJet, British Airways. Koszty podróży zależą od terminu (uważaj! najdrożej w okolicach świąt) i tego z jakim wyprzedzeniem rezerwujesz bilet. „Tanie linie lotnicze” oferują szereg promocji np. 50% tańszy bilet lub bilet za 100zł.  Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas maila>


 

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023