Test of English as a Foreign Language (TOEFL)Chcesz studiować w USA lub Kanadzie? Ten certyfikat jest dla Ciebie!

Ponadto certyfikowanym wynikiem poziomu języka możesz podnieść Swoje kwalifikacje w CV.


Jak wygląda egzamin?

Egzamin zdajesz w stacjonarnie w OXFORDON Centrum Egzaminacyjnym.

Test składa się z czterech etapów:

Etapy  Czas trwania  Liczba pytań Zadania
 Czytania 54-72 min. 30–40 pytań Przeczytaj fragmenty i odpowiedz na pytania.
 Słuchanie 41-57 min. 28-39 pytań Odpowiedz na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu.
 Przerwa 10 min.
 Mówienie 17 min. 4 zadania Rozmowa na znajomy temat i omawianie przeczytanego oraz wysłuchanego tekstu.
 Pisanie 50 min. 2 zadania Przeczytaj fragment, odsłuchaj na granie i odpowiedz na pytanie.

Wyjaśnienie poszczególnych sekcji

Czytanie

Sekcja ma na celu ocenę czytania i rozumienia materiałów używanych w środowisku akademickim. Tekst zawiera 3-4 fragmenty do przeczytania, każdy o długości ok. 700 słów po 10 pytań na sekcję. Twój czas na wykonanie tej sekcji to 54-72 minuty.

Zerknij na video, które opisuje rodzaje pytań danej sekcji >>

Słuchanie

W tej sekcji sprawdzane jest rozumienie konwersacji i wykładów w języku angielskim. Obejmuje ona podstawowe zrozumienie oraz pragmatyczne rozumienie (nastawienie mówcy i stopień pewności) oraz łączenie i synteza informacji.

Ten etap dzieli się na dwa rodzaje elementów do słuchania:

wykłady: 3-4 wykłady, każdy trzy do pięciu minut oraz po 6 pytań do każdego wykładu,

konwersacje: 2-3 rozmowy z 2 prelegentami, każda trzy minutowa, z 5 pytaniami na rozmowę.

Masz prawo do robienia notatek podczas słuchania tekstu. Czas na wykonanie tej sekcji to 41-57 minut.

Zerknij na video, które opisuje rodzaje pytań danej sekcji >>

Mówienie

Sekcja ta ma na celu sprawdzenie umiejętności skutecznego mówienia w języku angielskim.  Podzielona jest na cztery zadania, każde z nich przypomina sytuacja z życia codziennego.

Pytanie nr.1 polega na odpowiadaniu czepiąc z własnych opinii, doświadczeń i pomysłów.

Pytanie nr. 2-4 wymagają połączenia umiejętności – słuchania i mówienia lub słuchania, czytania i mówienia. Czas na przygotowanie to 15-3- sekund przed każdą odpowiedzią, na odpowiedź masz 45-60 sekund. Twoje odpowiedzi będą rejestrowane i wysyłane do ETS, gdzie zostaną ocenione przez certyfikowanych pracowników. Czas na wykonanie tej sekcji to 17 minut.

Zerknij na video, które opisuje rodzaje pytań danej sekcji >>

Pisanie

Ostatni etap egzaminu weryfikuje umiejętność pisania w języku angielskim. Składa się z dwóch części:

zintegrowane zadanie pisemne (20 minut) – musisz napisać co przeczytałeś i wysłuchałeś,

samodzielne zadanie pisemne (30 minut) – esej oparty na swoim doświadczeniu lub opinii w odpowiedzi na temat pisania.

Odpowiedzi zostaną rejestrowane i wysyłane do ETS, gdzie będą ocenione przez certyfikowanych pracowników. Czas na wykonanie tej sekcji to 50 minut.

Zerknij na video, które opisuje rodzaje pytań danej sekcji >>


Koszt TOEFL

Koszt egzaminu to 21 USD. Opłaty można dokonać kartą kredytową lub debetową.


Wyszukiwarka terminów egzaminu

https://v2.ereg.ets.org/ereg/public/workflowmanager/schlWorkflow?_p=TEL


Jak długo jest ważny egzamin?

Jest ważny dwa lata od momentu podejścia do TOEFL.


Wyniki egzaminu

Dostęp do wyników online otrzymasz po 10 dniach. Raport elektroniczny wysłany jest po 14 dniach natomiast certyfikat w wersji papierowej oraz wynik do szkół jest wysłany po 14 dniach kalendarzowych.


Wszystkie informacje znajdziesz na stronie ETS.


Masz jakieś pytania skontaktuj się z nami!

pomoc@studiawanglii.pl | +48 600 554 555


 

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023