Historia MA

Zbadaj kontrastujące okresy historii, stosując różne podejścia historyczne i interdyscyplinarne, które rozwiną Twoją krytyczną świadomość i umiejętności badawcze. Zostań prawdziwym historykiem, zdolnym do podtrzymywania argumentów i rozwiązywania problemów, dzięki pełniejszemu zrozumieniu tego, w jaki sposób historia jest przekazywana szerszej publiczności i jak pomaga nam rozwiązywać współczesne problemy.

Weź udział w kursie magisterskim opartym na wiedzy z naszej historii BA (z wyróżnieniem) (95% za „Zadowolony z nauczania”, The Guardian University Guide 2018) i naszym badaniu historii (wiodący świat, Research Excellence Framework 2014)
Skorzystaj z naszych kontaktów z lokalnymi organizacjami, w tym z Cambridgeshire Collection i Imperial War Museum, Duxford
Poszerz swoją wiedzę na temat dwóch najbardziej wymaganych umiejętności na rok 2020 *: kompleksowe rozwiązywanie problemów i krytyczne myślenie (Światowe Forum Ekonomiczne)
Przygotuj się na karierę dzięki innowacyjnym metodom oceny, takim jak badanie i pisanie programów radiowych oraz planowanie wystaw
Na naszej historii studiów magisterskich nauczysz się krytycznie badać różne okresy historii – w tym historię społeczną, kulturową, polityczną i publiczną – i przeprowadzasz oryginalne badania na poziomie lokalnym i globalnym.

Każdy moduł (w tym ostatni duży projekt) zapozna Cię z nowymi metodami badawczymi i związanymi z nimi pytaniami analitycznymi. Pozwoli ci to na zrozumienie problemów związanych z historycznym zapisem, takich jak wiele kontrastujących punktów widzenia, i da ci środki do ich skutecznego przetestowania.

Oprócz korzystania zarówno z zasobów cyfrowych, jak i archiwalnych, rozwiniesz umiejętności niezbędne do krytycznej interakcji z nietekstowymi dokumentami historycznymi, takimi jak artefakty i źródła wizualne prezentowane przez muzea, filmy lub dzieła sztuki.

Następnie, poprzez serię warsztatów, wybierzesz temat swojego dużego projektu, który odwołuje się do poznanych metod badawczych i świadomości odpowiednich koncepcji historycznych. Pod koniec kursu zdobędziesz umiejętności prawdziwego historyka – nie tylko antykwariusza.

Twoje studia teoretyczne zostaną ulepszone dzięki naszym powiązaniom z wieloma lokalnymi organami, archiwami, bibliotekami i organizacjami, w tym z kolekcją Cambridgeshire; archiwa Thatcher i Kinnock w Churchill College; Imperial War Museum (Duxford); i Cambridge University Press. Dzięki nim będziesz miał okazję nawiązać kontakt i połączyć się ze specjalistami, praktykami, agencjami i instytucjami w sieci podczas takich wydarzeń, jak wykłady gościnne, wyjazdy studyjne i projekty badawcze.

Będziesz także częścią dynamicznego i bogatego środowiska akademickiego, w tym aktywnej społeczności podyplomowej, z własnymi seminariami i warsztatami obejmującymi aspekty badań historycznych. Twoje studia będą wspierane przez ekspertów akademickich, w tym profesora Rohana McWilliam’a (studia wiktoriańskie; współczesna historia Wielkiej Brytanii i USA; kultura popularna), profesora Lucy Bland (eugenika, rasa i płeć; brytyjski feminizm), dr Jonathan Davis (Związek Radziecki), Dr Richard Carr (współczesna historia Wielkiej Brytanii) i Dr Sean Lang (pierwsza wojna światowa; brytyjski imperializm).

 

Więcej informacji o tym kierunku znajdziesz tu>>

https://studiawanglii.pl/courses/history-ma-2/

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023