– Research degrees in Science and Technology

Opis tego kierunku w języku polskim znajdziesz tutaj:
https://studiawanglii.pl/courses/stopien-doktora-nauk-scislych-i-technologii/


The School of Science and Technology at Nottingham Trent University offers opportunities to study for a PhD by research. Supervision is available by full-time or part-time study, and can sometimes be provided by distance learning.


What you’ll study

We offer opportunities for postgraduate research leading to PhD or MPhil qualifications, by both full and part-time research routes, across the broad subject disciplines within our portfolio. Major areas of research in School of Science and Technology are:
Biomedical and Biological Sciences
– Bioinformatics and Biomathematics
– Biotechnology
– Cancer biology, immunology and vaccines
– Cell biology
– Disease mechanisms and age-related diseases
– Environmental quality
– Epigenetics
– Neurobiology and Neurosciences
– Pharmacology and Toxicology
– Pathogen Research
– Personalised Medicine
– Proteomics and Genomics

Chemistry and Forensic Sciences
– Chemical Education
– Analytical and Forensic Science
– Organic and Medicinal Chemistry
– Bioinorganic and Materials Chemistry
– Crystallography of Organic Compounds and Molecular Interaction
– Drug Delivery and Imaging
– Supramolecular Chemistry
– Green Chemistry
– Catalysis
– Nano-materials and Nano-chemistry
– Polymer Chemistry, Composites and Organic Materials
– Chemometrics and Metabonomics

Computing and Technology
– Ambient Intelligence
– Assistive Technologies
– Computational Intelligence
– Communication Systems
– Intelligent Recognition
– Intelligent Simulation and Modelling
– Interactive Systems
– Pervasive Computing
– Robotics and Cognitive Systems
– Serious Games

Physics and Mathematics
– Archeometry and Imaging for Art Conservation
– Biomedical Mathematics
– Computational Materials Physics and Modelling
– Functional and Smart materials (bio, nano, photonic)
– Graph Theory and Combinatorics
– Medical and Materials Imaging
– Optoelectronics, Displays and Flexible Electronics
– Quantum Information Science
– Scientific Computing and Computational Statistics
– Sensors, Acoustics and Vibrometry
– Surface and Interfacial Science
– Sport Science
– Biomechanics and Neuromechanics
– Exercise for Health across the Lifespan
– Impact of Exercise and Diet on Bone and Muscle
– Nutrition
– Respiratory Physiology
– Sports performance of Individuals and Teams
– Sport and its Role in Society


Careers and employability

Nottingham Trent University prides itself on the real-world relevance of its courses, and places particular emphasis on helping students to develop the academic and practical know-how that encourages initiative, innovation and academic excellence.
All our research degrees incorporate a programme of supporting studies designed to develop knowledge and skills of all aspects of the research process, including the funding and dissemination of research. This will ensure that you have the necessary expertise to successfully complete your doctoral programme and lay sound foundations for your future career.
Participation in academic conferences, seminars and external networks will cultivate contacts, skills and knowledge essential for successful research practice. These abilities are also transferable to a wide range of other careers. Researchers are also invited to take part in our own research conferences giving you the opportunity to present your work and discuss with other researchers at NTU.
There are some opportunities for research students to prepare for an academic career by teaching undergraduate students or supervising laboratory work, and students may take part in the Introduction to Learning and Teaching in Higher Education training programme.
Although formal placements are not a requirement of PhDs, the University has strong links with professionals in business and industry.

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023