Science fiction i fantasy MA

Połącz literacką teorię science fiction i fantasy z nauką ich języka i retoryki, ich różnych form i podgatunków oraz ich miejsca w branży wydawniczej na tym interdyscyplinarnym kursie magisterskim.

Zostań ekspertem w jednym z najszybciej rozwijających się obszarów kultury popularnej
Zdobądź unikalne kwalifikacje, mając jedyne tego rodzaju MA w Anglii
Poznaj różne dziedziny, w tym literaturę, film i telewizję, językoznawstwo i twórcze pisanie
Nasze elastyczne mieszane nauczanie pozwala uczyć się online podczas intensywnych studiów w kampusie w Cambridge we wrześniu
Studia science fiction i fantasy mają ponad 75 lat i przez większość tego czasu były domeną specjalistów literatury angielskiej. Jednak w ciągu ostatnich dwudziestu lat wyszły dobre prace specjalistów od filmu, telewizji, sztuki, wydawnictwa i językoznawstwa.

Nasz MA Science fiction i fantasy wprowadzi Cię do współczesnej pracy w tych gatunkach w różnych mediach. Skorzystasz z możliwości nawiązywania kontaktów i budowania kariery z profesjonalistami z branży, którzy dadzą ci wgląd w to, jak materiały z tych gatunków są produkowane i rozpowszechniane wśród ich fanów.

Fantastyka naukowa i fantasy będą postrzegane jako produkty kształtowane przez interakcje między przemysłem rozrywkowym, recenzentami i krytykami, a także ich własnymi fanami. Analizując sposób, w jaki granice tych gatunków zostały ustalone, nadzorowane, zakwestionowane i rozszerzone, nauczysz się stosować własne teorie do szeregu popularnych dzieł – i tworzyć własne oryginalne teksty.

Twoje studia będą wspierane przez nasz zespół opublikowanych pisarzy i ekspertów w dziedzinie science fiction i fantasy, w tym prowadzącego kurs, zdobywcę nagrody World Fantasy Dr Helen Marshall (Gifts for the Who Who Comes After), Dr Una McCormack (Star Trek – The Missing; Doctor Who: An Eye for Murder), Dr Martin Zeilinger (współreżyser festiwalu Vector Game Art & New Media w Toronto) oraz Honorowy Associate Fellow, John Clute (Appleseed; Pardon This Intrusion: Fantastika in the World Storm; The Encyclopedia of Science Fiction).

Wszystkie twoje moduły zostaną dostarczone poprzez blended learning. Każdy rozpocznie się od lektury z przewodnikiem, z osobistymi badaniami wspieranymi przez fora internetowe, dyskusje, samouczki i inne zasoby naszego systemu zarządzania nauczaniem. Będziesz także uczestniczyć w tygodniowym intensywnym nauczaniu na miejscu dla każdego modułu. Obejmuje to wykłady, seminaria, warsztaty, prezentacje dla studentów i dyskusje prowadzone przez studentów. Przez resztę studiów otrzymasz wsparcie w samouczku za pośrednictwem poczty e-mail lub Skype.

Pod koniec kursu podejmiesz duży projekt. Może to być konwencjonalny projekt akademicki lub twórczy komentarz krytyczny – wybór należy do Ciebie.

 

Więcej informacji o tym kierunku znajdziesz tu>>

https://studiawanglii.pl/courses/science-fiction-and-fantasy-ma/

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020