Jak założyć Student Oyster Card i jaki jest jej koszt?

Na dzisiaj mamy dla Was kolejny artykuł autorstwa Huberta, studenta z Londynu.


W jednym z poprzednich artykułów poruszyłem temat cenowo przystępnych podróży komunikacją miejską w Londynie. Częścią składową tych tanich podróży jest właśnie tytułowa Student Oyster Card, która uprawnia studentów londyńskich uczelni do 30% tańszych podróży po mieście. W tym artykule chciałbym przybliżyć wam proces założenia takiej karty.


Całą procedurę tak naprawdę można uprościć do jednego kroku, którym jest odwiedzenie strony internetowej, która krok po kroku prowadzi was do końca. W kilku punktach jednak wytłumaczę wam, co musicie przygotować i ile trwa potwierdzenie waszych informacji.


Aby złożyć aplikację, musicie się udać na poniższą stronę internetową:

– Student Oyster Card


Upewnijcie się, że spośród kilku wyróżnionych typów kart, to właśnie ta studencka jest zaznaczona.


Co będziecie potrzebować:

  • kolorowe zdjęcie Waszej twarzy w formie cyfrowej
  • Enrolment Number, który otrzymacie od waszej uczelni
  • daty rozpoczęcia i zakończenia nauki
  • kartę płatniczą, aby uiścić opłatę aktywacyjną
  • aktywny i używany adres e-mail

Dalej wystarczy już tylko wybrać przycisk „Create web account” a kreator konta przeprowadzi Was przez cały proces. W chwili pisania tekstu możliwość aplikacji jest zamknięta i odnawia się na początku września, więc nie mogę przeprowadzić Was krok po kroku, ale naprawdę nie jest to trudne.


Koszt aplikacji to £20. Po jej złożeniu TfL skontaktuje się z Waszą uczelnią, aby potwierdzić Wasz status studenta. Kolejne etapy możecie śledzić na stronie internetowej. Karta powinna dotrzeć do was w około 2 tygodnie i od tego momentu możecie cieszyć się tańszymi biletami miesięcznymi, które naprawdę się opłacają.


autor: Hubert – student drugiego roku Computer Systems Engineering na Middlesex University

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020