Julia Ptaszyńska – 2 rok LLB International Law

#9 Julia Ptaszyńska, studentka 2 roku LLB International Law na Nottingham Trent University absolwentka jednego z liceum w Bydgoszczy. Na samym początku zapytałam Julkę dlaczego to właśnie ten uniwersytet zyskał najwięcej w jej oczach:

„Nottingham Trent jest uniwersytetem, który co roku plasuje się coraz wyżej w rankingach i jest jednym z nielicznych, który oferuje qualifying law degree z zakresu International Law. Poza tym dają super szansę na naukę języków. Nottingham jest też miastem typowo studenckim.”

Julia zdawała maturę rozszerzoną z francuskiego, hiszpańskiego i angielskiego. Chciała spróbować czegoś nowego na studiach i nie sądziła, że prawo aż tak bardzo ją zafascynuje. W przyszłym roku na uczelni będzie uczyć się na ostatnim już (6) poziomie francuskiego, a na trzecim roku chciałaby podjąć moduł z hiszpańskiego również na poziomie 6 (aktualnie uczy się sama). Pojawią się one na jej dyplomie ze studiów. NTU to bardzo międzynarodowe miejsce! Julka miała szansę uczestniczyć w Global Week podczas, którego przez 5 dni wystawiali się reprezentanci krajów z całego świata, można było się z nimi zapoznać, posmakować specjałów ich rodzimych kuchni i dowiedzieć się ciekawostek kulturowych. Było to zorganizowane przez uczelniany Global Lounge, gdzie na codzień spotykają się studenci głównie spoza UK. Na początku roku był też event zapoznawczy dla studentów z Europy. W ramach modułu z prawa UE i porównawczego studenci sami przeprowadzali research nt. prawa UE i amerykańskiego w zakresie Competition Law, co było dla nich super metodą nauki i przygotowaniem do późniejszego zawodu prawnika. Zapytałam Julkę również jaką radę miałaby dla wszystkich osob, które nadal wahają się co zrobić po maturze i czy nie żałuje, że wyjechała na studia do Anglii?

„Każdy martwi się o to, jak to będzie na studiach w obcym kraju, ale nie ma potrzeby. Nie żałuję, że podjęłam taką decyzję i polecam każdemu. Otwiera to wiele drzwi i możliwości. Ani trochę nie żałuję wyjazdu! Studia tutaj są świetnie zrównoważone jeśli chodzi o naukę i social life! Poznaje się ludzi z całego świata i uczy się angielskiego 24/7, także specjalistycznego w swojej dziedzinie, np. prawnego. Nigdzie indziej nie zdobyłabym takiego doświadczenia.”

Julia niedawno wróciła z Algarve w południowej Portugalii, jest to świetne miejsce na odpoczynek po całym roku akademickim ze względu na brak tłumów, świetne warunki pogodowe i otaczającą naturę! Poza tym miała okazję pozwiedzać Anglię, np. Liverpool, Sheffield etc. Po studiach nasza studentka chciałaby aplikować na LPC i training contract, czyli ścieżka do zawodu solicitor lub na LLM Inernational Commercial Law. Rozważa też kwaifikację Chartered Legal Executive. Wszystko się okaże, jest tyle możliwości, że trudno jej dokonać wyboru! Jej marzeniem jest praca z językami, które zna, ale nadal ściśle związana z pawem (szczególnie Contract Law, International Commercial Law/ Trade Law). Julia ma szansę dosyć często wracać do domu w odwiedziny, co również jest dużą zaletą trybu studiów w Anglii. Rodzina wspierała jej pomysł i wpiera ją nadal na studiach, co jest bardzo pomocne. Pewnie chcielibyście się dowiedzieć jak w rzeczywistości wygląda jej kierunek studiów?

„International Law to strzał w dziesiątkę. Chodzę na zajęcia University Language Programme, należę do LEX Law society, a w przyszłym roku planuję bardziej zaangażować się w Spanish Society. Mam około 15 godzin zajęć tygodniowo. Jest to zwykle godzina wykładu i godzina ćwiczeń z każdego przedmiotu i 2 godziny praktycznych zajęć jeśli chodzi o francuski. Tutorzy i wykładowcy są gotowi pomóc o każdej porze, można się z nimi umawiać na indywidualne spotkania albo kontaktować mailowo. Personal tutor to osoba która wspiera nas przez czas trwania studiów. Mamy też super Employability Team, który pomaga pisać atrakcyjne CV i wpiera w różnych aspektach zawodowych. Seminars to zajęcia w małych grupach do 15 osób, gdzie stawia się na zadania praktyczne i szlifuje wiedzę zdobytą na wykładach. Dzięki nim o wiele łatwiej było mi się przygotować na egzaminy końcowe. Mooting na Contract Law (czyli taka symulacja rozprawy sądowej, gdzie odgrywa się rolę counsel for claimant/ defendant) nauczyły mnie jak wygląda rozumowanie prawnicze i argumentowanie, które zależy od sprawy i strony, która się reprezentuje. To też trochę praktyka public speaking.”

Julia jest przykładem niesamowicie ambitnej studentki, niecodziennie słyszy się o kimś kto studiuje tak ambitny kierunek jakim jest prawo międzynarodowe a także uczy się kilku języków jednocześnie. Jesteśmy z Ciebie dumni a Bydgoszcz ma dzięki Tobie niesamowita reprezentację w Nottingham.

#languages #llbinternationallaw #law #spanish #french #english #england #nottinghamtrentuniversity #ntu #bydgoszcz #bydgoskadziewczyna #polishgirl #polishstudent #uk #matura2018 #matura2019 #matura2020 #studentinspirationproject


Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023