Dalia Koźlik – Master in Aviation Regulation and Law

#11 Dalia Koźlik, studentka studiów magisterskich International Aviation Regulation and Law na Buckinghamshire New University i absolwentka jednego z liceum w Gliwicach. Dalię miała okazję poznać osobiście 5 lat temu na Targach Edukacyjnych w Poznaniu, gdzie nasz Team reprezentował jej uniwersytet. Jest niesamowicie pogodną i otwartą osobą a swoim optymizmem jest w stanie zarazić każdego!

Od momentu Summer Camp w Cambridge, w którym wzięła udział nasza studentka, była już na sto procent przekonana, że to właśnie w Anglii chce kontynuować swoją akademicką przygodę.

Przekonało ją głównie podejście ludzi do systemu edukacji, który jest diametralnie inny niż ten prezentowany w Polsce. Po studiach Dalia chciałaby zostać wykładowcą na Buckinghamshire New University, dlatego też aplikuje na wszelkie prace związane z uczelnią. Wybierając studia magisterskie po 3 letnich studiach Bachelor, Dalia kierowała się tym, że prawo lotnicze jest prawem unijnym, otwiera jej więcej drzwi i możliwości dalszej kariery. Studiując prawo w Polsce nie masz takiego spektrum możliwości, jedyne co Ci zostaje to skończenie 5letnich studiów magisterskich, na których uczysz się po trochu z każdej dziedziny prawa, nie mając możliwości skupienia się na tej jednej docelowej, w której chcesz pracować. Zapytałam Dalię jaką ma radę dla osób, które nadal się wahają, w którą stronę pójść po maturze:

„Myślę, że podam radę, którą udzielił mi mój tata: Jak Ci się nie spodoba i nie uda to zawsze możesz wrócić do domu do Polski, ale jak nie spróbujesz i nie wyjedziesz to nigdy nie dowiesz czy było warto. W przyszłości zostaniesz starszą Panią w fotelu i będziesz do końca życia sobie wyrzucać, że wtedy nie wykorzystałaś okazji i nie spróbowałaś.”

Dalia pracuje w Marks&Spencer i jest niezależna finansowa. Jeżeli chodzi o High Wycombe, miejscowość, w której mieszka Dalia:

„Bardzo lubię mieszkać w High Wycombe, wszędzie jest blisko, nie trzeba używać transportu miejskiego i wszędzie można dojść na piechotę. Mi to bardzo odpowiada, bo w dużych miastach z czego ludzie nie zdają sobie sprawy wszędzie trzeba dojechać i to dosyć daleko, gdziekolwiek mieszkasz to wszędzie jest daleko a w dodatku bardzo tłoczno. Wychodzi na to, że 3h z Twojego dnia spędzasz w metrze. W High Wycombe wszędzie jest blisko a ja to osobiście uwielbiam.”

Nasza studentka jest niesamowitym przykładem osoby, która mimo przeciwności losu spełnia swoje marzenia. Dalia cierpi na porażenie mózgowe i porusza się na wózku, a mimo to swoją akademicką przygodę zaraz po zdanej maturze w Gliwicach zaczęła kontynuować w Anglii. Naszym zdaniem jest to fantastyczny przykład do naśladowania, skoro Dalia mimo ograniczonej mobilności ruchowej jest w stanie robić tak cudowne rzeczy to dlaczego Ty twierdzisz, że sobie nie poradzisz? Dalia, jesteśmy święcie przekonani, że swoim zapałem do pracy i niesamowitą ambitnością podbijesz świat! Gorące pozdrowienia od całego Teamu Studia w Anglii.

#highwycombe #bucks #buckinghamshirenewuniversity #law #aviationlaw #commonlaw #student #gliwice #katowice #kraków #wrocław #polishstudent #matura #matura2019 #matura2020 #studentinspirationproject


Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023