Studia magisterskie


STUDIA MAGISTERSKIE W UK


Studia magisterskie w Anglii trwają zazwyczaj tylko rok – są intensywne, kreatywne i mogą zmienić Twoją karierę zawodową! Na dany kierunek przyjmuje się z reguły 25-30 studentów. Stąd zajęcia odbywają się w małych grupach, zdecydowanie podnosząc komfort nauki i ma się dużo lepszy kontakt z wykładowcami. Na studiach magisterskich duży nacisk położony jest na praktykę – jest sporo czytania i grupowych dyskusji, aby studenci mogli rozwijać zdolności krytycznego myślenia. Pisze się też eseje, pracuje się w grupach nad referatami czy innymi projektami.

Jesteś zainteresowany studiami magisterskimi w UK?

Napisz do nas! Wyślemy Ci oferty uczelni i pozycje kierunków

* Pola wymagane

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi korespondencyjnej opisanej w polityce prywatności.


JAKI MASTER JEST DLA MNIE?


Szukasz tego wymarzonego kierunku i trafiasz na skróty typu: MA, LLM, MSc itd. Nie wiesz do końca jaka jest różnica między nimi? Poniżej wyjaśnienie najczęstszych przypadków .


a) MA – MASTER OR ARTS  – MA odnosi się do kierunków humanistycznych, np. historia, językoznawstwo, kulturoznawstwo, events management, dziennikarstwo, psychologia, literatura, PR, fashion, graphic design itd. 


b) MSc – MASTER OF SCIENCE  – MSc obejmuje z reguły kierunki ścisłe: biotechnologia, zoologia, chemia, kryminalistyka, geografia, fizyka, inżyniera komputerowa i oprogramowanie itd. 


c) LLM – MASTER OF LAW  – LLM to magister prawa – tytuł przyznawany dla absolwentów kierunków prawniczych: prawo, prawo międzynarodowe, prawo europejskie, prawo handlowe itd.


d) M. Eng. – MASTER OF ENGINEERING – M. Eng. to magister kierunku inżynieryjnego – inżynieria lądowa, biomedyczna, środowiska, elektryczna, energetyczna, transportu, wojskowa, górnicza, mechaniczna itd.


e) MBA – MASTER OF BUSINES AND ADMINISTRATION  – MBA to magister biznesu i administracji.


f) M. Arch. – MASTER OF ARCHITECTURE – M. Arch. to magister kierunku związanego z architekturą.


g) M. PHIL. – MASTER OF PHILOSOPHY  – M. Phil. to magister filozofii, ale też kierunków humanistycznych, po ukończeniu których kandydat planuje pozostanie w środowisku akademickim i kontynuację studiów na poziomie doktoratu.


DEADLINE NA WYSŁANIE PODANIA


Z reguły podanie na studia magisterskie w Anglii można składać cały rok akademicki. Mimo wszystko po wyborze kierunku na danej uczelni należy upewnić się, czy nie ma wyznaczonej żadnej deadline aplikacyjnej. Poza tym, warto jest wziąć pod uwagę fakt, że przygotowywanie wszystkich niezbędnych dokumentów zajmuje chwilkę czasu – w może trwać 2 tygodnie, a może zając do 6 – 8 tygodni. Dlatego polecamy zacząć szukać kierunków na uczelniach w okolicy stycznia/lutego, tak aby podanie wysłać do końca maja/czerwca.


KOSZT APLIKACJI 


Zdecydowana większość uczelni nie pobiera żadnych opłat rekrutacyjnych za wysłanie podania na studia magisterskie w Anglii. Dlatego nie ma żadnych przeszkód, aby wysłać wiele podań na przeróżne uniwersytety. Zdarzają się wyjątki i uczelnie mogą wymagać opłaty za wysłanie podania, dlatego zawsze trzeba skrupulatnie sprawdzić informacje na stronie internetowej uczelni! 


KRYTERIA PRZYJĘCIA – PROGI REKRUTACYJNE


Progi rekrutacyjne na studia magisterskie w Anglii są dość elastyczne i warto z tego skorzystać. Generalnie warto jest wykazać się średnią oceną z całego licencjatu 4.0 i w górę. Jednak jeżeli masz niższą średnią to ona nie skreśla Twoich szans. Wówczas nadrobić możesz doświadczeniem zawodowym związane z dziedziną/kierunkiem na który się aplikuje. Mamy też dobre wieści dla tych, którzy w ogóle nie ukończyli studiów licencjackich. Na niektóre kierunki (często np. Na MBA) można się dostać bez ukończonych studiów licencjackich jeżeli jest się w stanie zademonstrować swoje doświadczenie zawodowe. W UK bowiem studia magisterskie postrzegane są jako dopełnienie wiedzy praktycznej i teoretycznej.


WYBÓR KIERUNKU


Masz licencjat z dziennikarstwa i chcesz aplikować na studia magisterskie w Anglii np. na kryminologię, PR, zarządzanie eventami, prawo międzynarodowe, coś związanego z kulturoznawstwem, antropologią, historią czy jakimkolwiek innym humanistycznym kierunkiem? Nic nie stoi na przeszkodzie! Wystarczy w liście motywacyjnym (PERSONAL STATEMENT) wyjaśnić skąd ten pomysł? Na ile studia tego właśnie kierunku zmienią Twoją sytuację zawodową – pomoże w awansie w pracy, lub w zdobyciu tej nowej, wymarzonej pracy. Warto jest też wykazać link pomiędzy zdobytą już wiedzą z zakończonego licencjatu a tym nowym wybranym kierunkiem. Studia magisterskie w Anglii to idealna opcja dla osób, które po studiach licencjackich chcą zdobyć wykształcenie w pokrewnej branży.


JAK ZNALEŹĆ TEN WYMARZONY KIERUNEK?


Wyszukanie kierunku na studia licencjackie w Anglii jest o tyle łatwiejsze, że pomocna jest wyszukiwarka UCAS. Niestety nie do końca sprawdza się ona w przypadku studiów magisterskich. Istnieje też kilka wyszukiwarek internetowych – np. mastersportal.eu, ale i ona nie posiada wszystkich uczelni w swojej bazie danych. Dlatego napiszcie do nas używając formularza w zakładce kontakt a pomożemy wam ogarnąć szukanie kierunku – aby było prostsze i szybsze.


WYMAGANE DOKUMENTY APLIKACYJNE


TEST IELTS

Aby dostać miejsce na studiach magisterskich w Anglii wymagany jest certyfikat językowy potwierdzający znajomość języka angielskiego na określonym poziomie. W Anglii i w Walii uczelnie najczęściej wymagają testu IELTS zdanego na co najmniej 6.5, a przy niektórych kierunkach (np. Dziennikarstwo, prawo czy niektóre kierunki ścisłe) może być wymagane 7.0 czy nawet 7.5. Wyniki testu z reguły należy dostarczyć uczelni do 30 sierpnia. Oznacza to, że podanie na studia magisterskie w Anglii można wysłać nie posiadając jeszcze zdanego egzaminu IELTS. W podaniu zaznacza się uczestnictwo w egzaminie. O zwolnienie z certyfikatu mogą ubiegać się aplikanci, którzy skończyli studia licencjackie w Anglii, lub w jakimkolwiek innym kraju, ale językiem wykładowym był język angielski.

TEST TOEFL

Innym akceptowanym przez uniwerystety brytyjskie jest test TOEFL 
Egzamin ten kosztuje 205$ i możesz go zdawać zdalnie bez wychodzenia z domu lub w jednym z ośrodków egzaminacyjnych w Polsce. Zwykle jest jeden termin w miesiącu. Terminy możesz sprawdzić w wyszukiwarce >>


PERSONAL STATEMENT – LIST MOTYWACYJNY

Personal Statement to list motywacyjny, w którym kandydat na studia magisterskie w Anglii musi dobrze zareklamować samego siebie oraz wyjaśnić dlaczego aplikuje na wybrany kierunek, jaką posiada już wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które przydarzą mu się na studiach; raz jak ukończenie tych studiów wpłynie na jego przyszłą karierę. Personal Statement musi być napisany dość formalnie, ale nie może być on sztywny. Poprzez Personal Statement rekruter na uczelni musi poznać kandydata i zostać przekonany, że to właśnie jemu powinien przyznać miejsce na danym kierunku. Długość Personal Statement to ok. strony A4 (napisanej Arialem, rozmiar 11). Czasem uczelnie mają jasno sprecyzowane tematy jakie kandydat musi poruszyć w liście oraz ściśle określają długość np. 500 słów, której pod żadnym pozorem nie wolno przekroczyć. Wówczas uczelnia wnioskuje, że kandydat nie umie czytać ze zrozumieniem i odrzuci automatycznie aplikację nawet nie czytając personal statement.


RECOMMENDATION LETTER – LIST REKOMENDUJĄCY

Na studia magisterskie wymagane są dwa listy rekomendacyjne (czasem jeden – ponieważ jak wiadomo zdarzają się wyjątki). Uczelnie też precyzują kto powinien napisać list – zazwyczaj profesor/wykładowca ze studiów licencjackich, często może to być też pracodawca. Referent przygotowuje list rekomendacyjny na papierze firmowym/uniwersyteckim z adresem i logo firmy/uczelni. W liście należy wyjaśnić skąd i jak długo zna się kandydata, należy podkreślić jaką wiedzę i doświadczenia posiada aplikant i dlaczego może ona być pomocna na studiach magisterskich w Anglii. List powinien odzwierciedlać dobrą relację pomiędzy aplikantem a referentem stawiają aplikanta w jak najlepszym świetle.


PORTFOLIO/ ROZMOWA KWALIFIKACYJNA


Na kierunki artystyczne (np. muzyczne, aktorskie, filmowe, teatralne, filmowe, taneczne, designerskie, fotograficzne, związane z make-upem, czy fashion) może być wymagane portfolio prac demonstrujących wasze zdolności. Czasem uczelnie zapraszają też kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne (face-to face lub poprzez Skype), aby móc ich lepiej poznać i przekonać się czy mają predyspozycje, aby spełnić się w wybranym kierunku – np. na studiach magisterskich z pielęgniarstwa czy też z kierunków aktorskich, tanecznych czy wokalnych.


TRANSCRIPT OF RECORDS


Przy aplikacji na studia magisterskie w Anglii możecie maturę odstawić do lamusa. Tu liczy się tylko średnia wyliczona ze wszystkich ocen zdobytych w trakcie całych 3 lub 4 lat studiów licencjackich – w tym ocena z obrony i za pracę licencjacką. Transcript of records to lista waszych zdobytych ocen, którą jeżeli wasza alma mater nie wystawia wam po angielsku, to musicie ją przetłumaczyć przysięgle u tłumacza. Uczelni wyślecie tylko skan tego tłumaczenia. 


JAK WYSŁAĆ PODANIE NA STUDIA MAGISTERSKIE W ANGLII?


Podanie na studia magisterskie w Anglii wysyła się drogą online – albo należy wypełnić podanie na stronie uczelnie (po wcześniejszym zalogowaniu się) – albo wysyła się je na podany adres mailowy – wtedy wypełnia się plik PDF. Napisz do nas lub zadzwoń pod +48600554555 pomożemy wybrać odpowiedni sposób aplikacji. Razem poszukamy uniwerystetu i odpowiedniego kierunk u dl aCiebie zapominając o stereotypach i kalkach 🙂


POŻYCZKA


Od roku akademickiego 2016-2017 dostępna jest pożyczka na studia magisterskie w Anglii.

 • Można otrzymać max. £10,000 na pokrycie czesnego i kosztów życia!
 • Pożyczka jest na studia: full-time, part-time i distance learning
 • Kwalifikują się aplikanci którzy:

→ Mają poniżej 60 lat
→ Mieszkają w UK lub w pochodzą z kraju UE i przyjadą do UK przed 1.01.2021
→ Decyzja o pożyczce nie będzie zależna od Twojego dochodu
→ Nie masz jeszcze tytułu magistra* (wystarczy, że nie obronisz pracy magisterskiej a korzystna pożyczka już Ci nie przepada!) Uwaga! Pożyczka dostępna tylko w roku 2020 po raz ostatni, chyba, że zaczynasz studia w UK w rok 2020 lub wcześniej już studiowałeś. Wtedy bez względu kiedy zaczniesz master Brexit Ciebie nie dotyczy.

* Jeżeli już masz jeden tytuł magisterski, wówczas zdecydowanie polecamy aplikowanie na studia magisterskie w Walii. Rząd Walijski dokłada się do czesnego, I student musi sam pokryć koszt ok. 4700 funtów za cały rok. Dodatkowo dostępne są różne stypendia. Można więc samemu spokojnie wyrobić na zapłatę czesnego.

                                

 •  Pożyczka jest oprocentowana (RPI +3%)
   
 •  Spłata nie zacznie się przed 2021
   
 •  Spłata będzie zależna od Twoich przychodów
   
 • Jeżeli masz już kredyt na pokrycie kosztów czesnego studio licencjackich w Anglii, to ta pożyczka będzie spłacana jednocześnie z tą za studia mgr. Wówczas oprocentowanie będzie wynosić 6% liczone od dochodu rocznego powyżej 25.000 funtów.

AKADEMIK I KOSZTY ŻYCIA W ANGLII


Studenci studiów magisterskich w Anglii mogą się ubiegać o miejsce w akademiku. Koszty są różne – w zależności od standardu pokoju (przy pokój jednoosobowy to podstawowy standard) , od tego czy studiujesz w Londynie (który jest dość drogim miastem) czy poza Londynem.

Stąd spory rozstrzał cen:

Opłaty dokonuje się na kilka sposobów – można zapłacić za cały rok z góry, można płacić kwartalnie lub po ustaleniu z uczelnią miesięcznie. Z racji tego, że studia magisterskie trwają z reguły tylko rok akademicki (wykłady kończą w kwietniu-maju i do lipca/sierpnia piszesz intensywnie pracę magisterską, której długość jest też krótsza od Pana Tadeusza – musisz napisać między 30 a 60 stron) jest on jest bardzo zajęty. Jak najbardziej będziesz w stanie pracować i studiować jednocześnie, ale musisz być osobą, która bardzo dobrze umie sobie zorganizować czas – lub pracować w weekendy. Dlatego warto jest pojechać do Anglii 2-3 miesiące wcześniej i skupić się tylko na pracy, aby odłożyć sobie trochę pieniędzy.


WYMIANY ZAGRANICZNE I STYPENDIA


Często uczelnie oferują możliwość uczestnictwa w wymianach zagranicznych, których koszty albo pokrywa uczelnia, albo student albo pół-na-pół. Każda uczelnia ma zupełnie inną ofertę i inne warunki wymian oraz inne destynacje, dlatego warto powertować stronę internetową uczelni, aby zdobyć szczegóły. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii stypendiów naukowych. Każdy uniwersytet posiada swoją ofertę – są stypendia naukowe, sportowe, dofinansowania projektów itd. Czasem uczelnie mają stypendia tylko dla jakiś określonych kierunków. Pisz do nas, a pomożemy Ci dowiedzieć się, jaka jest oferta stypendiów na wybranej przez Ciebie uczelni. 


Napisz do nas maila używając formularza kontaktowego a nasz Team pomoże Ci we wszystkim!

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023