Aircraft Maintenance Engineering a Aeroscape Engineering


autor: Mikołaj Sobański, student 1 roku University of South Wales


Zacznę od przedstawienia siebie: nazywam się Mikołaj Sobański i jestem studentem pierwszego roku na University of South Wales, studiuję Aircraft Maintenance Engineering. Przyjeżdżając tutaj byłem świadomy tylko dwóch rzeczy: otóż czym różni się mój kierunek od tego dedykowanego Aerospace, ale niezbyt dokładnie wiem czym i czym jest EASA (wkrótce napiszę osobny artykuł, ponieważ jest tutaj dużo szczegółów, a chciałbym przedstawić je dokładnie). Piszę ten artykuł dla każdego, kto jest zainteresowany studiami lotniczymi i chciałbym poznać lepiej różnice pomiędzy kierunkami.


Warto zacząć od tego, że mój kierunek jest jedyny w swoim rodzaju, oferowany jest tylko na USW w Treforest i chociaż w teorii nie różni się bardzo od Aerospace Engineering, to jednak pojawiają się szczegóły, które zmieniają bardzo dużo.


Po pierwsze jest on dedykowany dla osób, które nie myślą o projektowaniu samolotów, a raczej o nadzorowaniu pracy innych oraz o sprawdzaniu bezpieczeństwa przed startem. Jest to praca bardziej na lotnisku „ w terenie”. Studenci kierunku Aircraft Maintenance Engineering wykonują naprawy, znają szczegółowe procedury, podczas gdy studenci drugiego roku kierunku Aerospace Systems Engineering są skupieni na projektowaniu, wykonywaniu szkiców, posiadają szeroki zakres wiedzy z dziedziny zasad dynamiki i struktur aerodynamicznych. Nie zrozumcie mnie jednak źle, po tym kierunku też możecie pracować na lotnisku. Na moim roku jest jednak dużo większy nacisk część praktyczną, mianowicie przeprowadzanie ekspresowych napraw. Na czym polega wyjątkowość tego kierunku? Właśnie na tym, że podchodzą do nas praktycznie.


Dodatkowo na University of South Wales moje studia owocują w postaci wykonywania kilku modułów na raz i to one czynią te studia wyjątkowymi. Są to:

  • Dyplom Inżyniera
  • EASA licence
  • Technik lotniczy B1
  • Praktyki na uczelni

Warto tutaj wspomnieć o tym, że sami podejmujecie decyzję z czym i z iloma uprawnianiami chcecie zakończyć edukację. Nikt nie oczekuje od Was zdania wszystkich modułów. Jeśli chcecie skończyć tylko z dyplomem, w porządku, a jeżeli tylko jako Technik lotniczy, to też okej. To od Was zależy ile pracy włożycie w zdobycie uprawnień.Chciałbym zobrazować Wam różnicę pomiędzy tymi kierunkami i do tego posłużę się przykładem kół zębatych. Takie koła są powszechnie używane w silnikach i nie tylko. Osoba studiująca mój kierunek zapozna się z zasadą działania, zostanie nauczona jak wymienić takie koła i w jaki sposób w przypadku awarii zamienić je z innymi, aby było to bezpieczne i przyniosło oczekiwany rezultat. Osoba studiująca Aerospace Engineering zapozna się z  zasadą ich działania, dokładnymi wzorami i zastosowaniem, ale poza projektem nie będzie miała już z nimi styczności.


Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie mojego kierunku lub jakiegokolwiek kierunku związanego z samolotami, lotnictwem, możecie skontaktować się ze mną przez Team Studia w Anglii. Jestem do Waszej dyspozycji i z chęcią odpowiem Wam na pytania!


Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023