Royal Aeronautical Society


autor: Mikołaj Sobański, student 1 roku Aircraft Maintenance Engineering na University of South Wales


Studiując w Anglii zetkniecie się z wieloma stowarzyszeniami oraz klubami. Jest to część brytyjskiej kultury, więc nie ma co się dziwić, że takie stowarzyszenia powstają również dla studentów. W dzisiejszym artykule chciałbym Wam przybliżyć możliwości, które dają takie kluby. W moim przypadku jest to Royal Aeronautical Society.


Royal Aeronautical Society działa od 1866 roku. Jest najstarszą tego typu instytucją i zrzesza blisko 25000 specjalistów, inżynierów, studentów, wykładowców, przedstawicieli zarówno Airbusa jak i Boeinga. Stowarzyszenie organizuje ponad 400 wydarzeń w ciągu roku na całym świecie i prawie na każde z nich wstęp jest darmowy jeśli jesteście członkami.


Ostatnio miałem przyjemność uczestniczyć w jednym z takich wydarzeń na lotnisku Cardiff International. Chcieliśmy wraz z moim kolegą sprawdzić jak działają i czy jest warto jeździć i uczestniczyć w wydarzeniach. Okazało się to naszą bardzo dobrą decyzją! Wykład był poświęcony pierwszym samolotom przebijającym barierę dźwięku, a prowadził go autor książek o tych właśnie samolotach oraz o The Miles M52- pierwszym tajnym projekcie ultradźwiękowego samolotu brytyjskiej armii. Podczas prawie dwu godzinnego wykładu usłyszeliśmy historię samolotów, działania na arenie międzynarodowej podczas drugiej wojny światowej, a także informacje o konstrukcjach, które już okazały się bardzo przydatne podczas moich studiów.


To stowarzyszenie jest dla każdego podejmującego studia na kierunku lotniczym. Pomaga rozwijać się, uczestniczyć w różnorodnych praktykach, a także częściowo finansuje studia magisterskie dla niektórych studentów. Dla osób kończących edukacje, są seminaria oraz spotkania z przedstawicielami firm, które są zainteresowanie zatrudnieniem Was od razu po ukończeniu kursu.


Byłem pozytywnie zaskoczony przebiegiem tego wydarzenia, niedługo, bo już za kilka dni, idę na wykład o atmosferze oraz o podziale przestrzeni powietrznej. Każde takie wyjście to możliwość poznania ciekawych osób, a także ogromny plus dla każdego z Was. Czekam także na comiesięczny magazyn z nowościami na temat lotnictwa oraz ogłoszeniami pracy/ stażów/ praktyk na najbliższe wakacje.


Zachęcam was do poczytania, jakie stowarzyszenia współpracują z Waszymi uczelniami lub kierunkami. Jest to ogromna zaleta studiów w Wielkiej Brytanii! Dlatego zachęcam was do aplikacji wraz z nami, a także do kontaktu ze mną w razie ewentualnych pytań!

 

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023