Architektura – studia w Anglii i studia w Walii


Architektura – studia w Anglii i studia w Walii. Porównaj!


Architektura to jeden z popularniejszych kierunków artystycznych w Wielkiej Brytanii. Studia trwają 3 lata, następnie magisterka trwa rok. Bardzo często w trakcie studiów uczelnie zachęcają do praktyk i pomagają znaleźć miejsce, gdzie można je odbyć. Praktyki trwają od kilku tygodni do nawet roku i studia kończy się z doświadczeniem w zawodzie.


Wymagania na architekturę, podobnie, jak na pozostałe kierunki artystyczne, to: personal statement, referencje oraz portfolio. Do złożenia podania portfolio nie jest potrzebne; najpierw aplikuje się przez UCAS, a dopiero później uniwersytety kontaktują się z kandydatami i wysyłają konkretne wymagania co do ilości prac oraz tego, co mają przedstawiać. Warto jednak już wcześniej przygotować sobie portfolio, żeby nie robić tego na ostatnią chwilę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule: http://studiawanglii.pl/article/69_portfolio.


Uczelnie w Anglii i Walii oferują nie tylko tradycyjną architekturę, ale również tzw. Architectural Technology, gdzie nacisk kładziony jest na technologie używane do planowania oraz realizacji projektów. Jest to połączenie architektury, designu, rysunku, programowania oraz rozwiązywania problemów przy pomocy najnowocześniejszej technologii.


Inną specjalizacją jest projektowanie i wystrój wnętrz czyli Interior Design. Taki kierunek skupia się nie tylko na architekturze, ale również na wystroju, meblach, materiałach, akustyce, planowaniu oświetlenia oraz doborze kolorów.


Do kierunków związanych z architekturą zalicza się również projektowanie ogrodów oraz przestrzeni. Projektowanie ogrodów nie ogranicza się tylko do ogródków przydomowych, ale obejmuje również większe obszary w miastach, np. parki, pasy zieleni, przestrzeń przy blokach mieszkalnych, przy szkołach czy szpitalach. Projektowanie przestrzeni to projektowanie większej ilości budynków oraz całego obszaru wokół nich. Jest to połączenie nauk społecznych, architektury oraz technologii, w celu tworzenia nowoczesnych miast, które spełniają wszystkie potrzeby mieszkańców.


Kierunki związane z architekturą, projektowaniem wnętrz i przestrzeni, które możesz studiować na naszych uczelniach partnerskich:

Buckinghamshire New University

Interior and Spatial Design
https://bucks.ac.uk/courses/undergraduate/arts-and-creative-industries/interior-and-spatial-design-ft-1718

University of South Wales

Interior Design
http://courses.southwales.ac.uk/courses/99-ba-hons-interior-design/

Solent University

Architectural Design and Technology https://www.solent.ac.uk/courses/undergraduate/architectural-design-and-technology-ba

Architectural Design and Visualisation https://www.solent.ac.uk/courses/undergraduate/architectural-design-and-visualisation-ba

Interior Design
https://www.solent.ac.uk/courses/undergraduate/interior-design-ba

Coventry University

Architecture
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/fah/architecture-bsc-hons/

Interior Architecture and DesignArchitectural Technology
http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/eec/architectural-technology-bsc-hons/

http://www.coventry.ac.uk/course-structure/UG/2018-19/fah/interior-architecture-and-design-ba-hons/

Nottingham Trent University

Architectural Technology
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/architecture-design-built-environment/ug/2018-19/bsc-architectural-technology

Interior Architecture and Design
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/architecture-design-built-environment/ug/2018-19/ba-interior-architecture-and-design

Property Development and Planning
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/architecture-design-built-environment/ug/2018-19/bsc-property-development-and-planning

Horticulture: Garden Design
https://www.ntu.ac.uk/study-and-courses/courses/find-your-course/animal-rural-environmental-sciences/ug/2018-19/fdsc-horticulture-garden-design
(Ukończenie tych studiów nie daje jeszcze pełnego dyplomu, trzeba po tym zrobić rok uzupełniający, czyli łącznie trzeba studiować 3 lata)

University of Bedfordshire

Interior Architecture
https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/interior-architecture

Interior Design and Retail Branding https://www.beds.ac.uk/howtoapply/courses/undergraduate/next-year/interior-design-and-retail-branding

London Metropolitan University

Architecture
http://www.londonmet.ac.uk/courses/undergraduate/architecture—ba-hons/

Interior Architecture and Design http://www.londonmet.ac.uk/courses/undergraduate/interior-architecture-and-design—ba-hons/


TAK CHCĘ SKŁADAĆ PODANIE! Od czego zacząć >

Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomogliśmy rozpoczyna studia w UK. Ty też możesz! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Dzięki temu zespołowi dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Doradcy ogarną wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja).

Mikołaj | Coventry University

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2020