Diana Wittig – 2 rok Languages for International Business

#8 Diana Wittig, studentka 2 roku Languages for International Business na Coventry University, absolwentka jednego z liceum w Poznaniu. Diana nigdy wcześniej nie myślała o studiach w Anglii, żyła stereotypami, była przekonana, że z pewnościa się nie dostanie. W ostatniej klasie liceum doszła do wniosku, że nie dostanie się również na studia w Polsce, marzyła wtedy o filologii hiszpańskiej, która była bardzo obleganym kierunkiem. Wszystko zmieniło się, gdy nasz team przyjechał do jej szkoły z prezentacja, światopoglad zmienił się o 180 stopni. Stwierdziła, że spróbuje swoich sił i zaaplikuje na studia w Anglii. Nie udało się jej dostać na pierwszy rok, ze względu na to, że musiała poprawiać w sierpniu maturę z matematyki. Koniec końców dostała propozycję foundation year a dokładniej: Foundation for Business. Podczas tego roku zerowego studiowała głównie biznes, miała 4h zajęć dziennie od poniedziałku do piatku. Jak sama Diana mówi, dzięki foundation year zyskała pewność siebie, podszkoliła angielski i zdobyła podstawy wiedzy o biznesie, dzięki raportom, esejom i zajęciom. Zapytałam Diane czy nie żałuje wyboru kierunku:

“Nie, ponieważ kocham języki obce, to jest to co od zawsze chciałam robić. Wybrałam języki z biznesem ponieważ biznes jest bardziej przyszłościowy i dlatego chciałabym się rozwinać pod tym względem, a nie tylko uczyć się języków by być nauczycielka. W przyszłości chciałabym zostać tłumaczem, chodzić na spotkania biznesowe, tłumaczyć dokumenty, dlatego też myślę o zrobieniu magistra w tej dziedzinie.”

Diana od samego poczatku swojej akademickiej przygody jest niezależna finansowo. Podczas studiów pracuje na part-time by pogodzić studia i pracę, a aktualnie w wakacje na full-time. W trudnych chwilach, wsparcia naszej studentce udzielaja rodzice i siostra, którzy sa z niej bardzo dumni. Jej chłopak powtarza jej “pamiętaj po co tam pojechałaś”, to dzięki tym osobom Diana nie watpi w siebie: “Przypominam sobie wtedy, że przyjechałam tutaj po to by się rozwijać, mieć lepsze wykształcenie. To, że wiem kim mogę zostać po tych studiach daje mi takie kopa.”

Jeżeli chodzi o podróże:

“W tym roku byłam w Chinach, była to dwutygodniowa wycieczka zorganizowana przez uniwersytet. Byłam w stanie pojechać na ta wyprawę, ponieważ uczyłam się języka chińskiego, który był obowiazkowy na moim kierunku. Miałam okazję być w Beijing oraz Qilian Shan, a cała wycieczka wyniosła mnie L404. Musiałam zapłacić tylko część kwoty za bilety oraz za wizę.”

Diana rozmyśla aktualnie nad placementem, który mogłaby zaliczyć w którymś z hiszpańskojęzycznych krajów badź jeżeli udałoby się jej znaleźć w tym kierunku pracę, byłaby w stanie zrobić go nawet w Londynie. Uniwersytet oferuje naprawdę spektrum możliwości, jedna z nich sa wycieczki, np. do Chin, do Nowego Jorku, Hiszpanii, Pragi i w wiele innych miejsc. Jeszcze za czasów, gdy Diana robiła foundation year, była na pięciodniowej wycieczce w Amsterdamie. Jakiś czas temu skontaktował się z Diana jej wykładowca z roku zerowego z CU Coventry i poprosił by została “twarza” collegu, by zebrała materiały i nakręciła kilka filmików promujacych wydział. Diana, jesteśmy dumni, że mogliśmy zostać mała czastka Twojego sukcesu, przyczyniajac sie do rozpoczęcia przez Ciebie studiów w Coventry. Rozwijaj się i pokaż światu na co Cię stać, trzymamy za Ciebie kciuki!

#business #languages #chinese #amsterdam #cucoventry #coventry #foundationyear #polishgirl #polishboy #poznan #poznań #matura2019 #matura2020 #studentinspirationproject


Powiązane wpisy

100% maturzystów, którym pomagamy rozpoczyna studia w UK.
Dasz radę z naszą pomocą! Zostań studentem w Wielkiej Brytanii. Naprawdę warto!

Polecam ekipę z Studia w Anglii! Właśnie wróciłam z wycieczki z Anglii gdzie oprócz zwiedzania atrakcji Londynu, zwiedzaliśmy różne uczelnie takie jak Coventry University i Bucks New University. Wycieczka była wspaniała, uczelnie piękne. Jest całkowicie inaczej jak się je widzi na żywo i rozmawia się pracownikami uczelni niż tylko czytanie o nich na internecie. Dziękuje Daria, Ania i Martina za udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania!

Wiktoria | Szczecin

5

Serdecznie polecam każdemu kto myśli o studiach w Anglii. Dla tych zdecydowanych i tych wahających się w podjęciu decyzji. Pytajcie a wasze wątpliwości zostaną rozwiane. Cały zespół ciężko pracuje aby każdemu z nas ułatwić pierwszy krok w drodzę ku wybranej karierze. Chciałabym bardzo podziękować Martynie i Darii za oddanie sprawie. Dziewczyny uwielbiam was, jesteście super!

Justyna | Łódź

5

Dzięki tej agencji dostałem się na wymarzone studia na kierunku Aerospace Systems Engineering. Agencja zrobi wszystko żeby pomóc swoim podopiecznym (nawet jak wpadną w tarapaty tak jak ja :D). Wszyscy są bardzo mili, uprzejmi, wyluzowani, ale i jednocześnie profesjonalni :) Pozostaje mi tylko polecić tą agencje z całego serduszka!

Mikołaj | Coventry University

5

Świetna ekipa, wszyscy niezwykle pomocni, widać, że naprawdę chcą pomóc, rozjaśnić całą sytuację. Odpowiadają na wszelkie, nawet najgłupsze pytania 😂, organizują spotkania, wycieczki, webinary. Wszystko, by każdy zainteresowany otrzymał całą niezbędną wiedzę. Polecam! ❤️

Zuzia | Szczecin

5

Jestem super wdzięczna za przejście cały etap rekrutacji na ostatnią chwilę bez stresu 😅 dzięki Wam udało się zrobić wszystko na czas i mogę być spokojna. Kontakt świetny, pomoc nieoceniona. Odpowiedzą na każde pytanie i pomogą we wszystkim co potrzebne! Polecam :)

Magda | Szczecin

5

Zdecydowanie polecam! Team studiawanglii.pl pomógł mi na każdym etapie, moja aplikacja została rzetelnie sprawdzona, uzyskałam informacje na temat uczelni i kursów! Proces był dla mnie o wiele mniej stresujący, wiedząc, ze ktoś moze mi doradzić i wytłumaczyć wszystko. Dziekuje!

Kasia | Birkbeck, University of London

5

Zdecydowanie polecam! Bez pomocy zespołu byłabym dużo bardziej zestresowana i nie wiedziałabym gdzie szukać informacji podczas aplikowania na studia w Anglii. Moje referencje i personal statement zostały rzetelnie sprawdzone, udzielono mi niezbędnych rad i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Jagoda | London Metropolitan University

5

Dzięki Studia w Anglii proces rekrutacji nie wydawał się wcale taki straszny :) Otrzymałam ekspresowa pomoc o każdej porze i mogłam się zwrócić z każdym drobnym problemem. Duży plus!

Wiktoria | Jagiełła

5

Bardzo polecam! Pomoc od A do Z, wyczerpujące tłumaczenia, konsultanci dostępni 24/7. Zdecydowanie pomagają spełniać marzenia i dodatkowo robią to za darmo!

Rafał | Warszawa

5

Zdecydowanie polecam! Świetni, bardzo pomocni i otwarci ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby pomóc wszystkim w procesie aplikacji na studia.

Basia | London Metropolitan University

5

Polecam z całego serca ten fantastyczny team! Dzięki nim osiągnęłam to, o czym jeszcze rok temu nawet nie śniłam i w październiku zaczynam studia na kierunku Global Business Management w Londynie

Weronika | Coventry University

5

Jestem baaaardzo wdzięczna teamowi Studia w Anglii! Dzięki nim doświadczyłam cudownych rzeczy, poznałam ludzi z całego świata, dostałam możliwość studiowania na uniwersytecie i uzyskania prestiżowego certyfikatu na koniec. Czego chcieć więcej? :)

Dominika | University of Bedfordshire

5

Konsultanci są bardzo pomocni i rzetelni, zawsze szybko odpowiadają na jakiekolwiek pytania. Sprawnie prowadzą podopiecznych przez proces rekrutacji i nie zostawiają w potrzebie.

Julia | Nottingham Trent University

5

Pełen profesjonalizm od samego początku, zespół pomaga z najdrobniejszymi sprawami. Dzięki nim ofertę złożyła mi uczelnia mojego pierwszego wyboru! Ci ludzie naprawdę wykonują świetną robotę!

Hubert | Middlesex University

5

Bardzo polecam ! Pomocni i zaangażowani. Odpowiadali cierpliwie na każde pytanie, udzielali cennych rad i wskazówek. Pomagali w uzupełnieniu aplikacji, sprawdzeniu PS i referencji.

Ola | Dzierżoniów

5

Polecam serdcznie! Cierpliwosc osób tu pracujacych nie ma granic, ogromna pomoc od samego poczatku do końca aplikacji 24/7! :)

Kasia | Bydgoszcz

5

Nawet jeśli jedyne co łączy Cię na razie ze studiowaniem w Anglii to po prostu chęci, dzięki temu Teamowi w bardzo szybkim tempie zmienią się one w gotową aplikację i otworzą drzwi do Twoich studiów marzeń! Bardzo szybka pomoc, serdeczni doradcy.

Karolina | Bełchatów

5
Rozpocznij proces rekrutacji

Nasz buzzword: studyengland2023